Kategorie
Artykuł sponsorowany

Powiedz to po angielsku z Endo!

Świat stoi przed nami otworem. Już od najmłodszych lat możemy swobodnie podróżować i docierać do najciekawszych zakątków świata. Jednak aby w pełni cieszyć się tą przygodą, potrzebujemy poznać języki obce.

Świetne książki dla rodziców i dzieci... zobacz naszą KSIĘGARNIĘ NATULI

Na szczęście nie musimy znać wszystkich języków świata, aby czuć się swobodnie za granicą. Wystarczy, że będziemy mówili po angielsku. Jak wynika z raportu sporządzonego przez prof. Ulricha Ammona z Uniwersytetu w Düsseldorfie, dla ponad 500 mld ludzi angielski jest językiem ojczystym, a kolejne 1,5 mld osób uczy się go na co dzień w szkołach, na kursach lub samodzielnie. Warto też wykorzystywać nietypowe metody uczenia się angielskich słówek i zwrotów.

Zabawne słowa i zabawa słowami

Poznawanie języków obcych jest tym łatwiejsze, im bardziej nauka nas interesuje, wciąga i bawi. Niektórzy więc, zamiast „wkuwać” słówka i gramatyczne regułki, wolą oglądać obcojęzyczne filmy, czytać książki, słuchać piosenek, rozmawiać. Większość ludzi, bo prawie 70%, to wzrokowcy, którzy szybciej zapamiętują nowe słówka, gdy je widzą.

Oczywiście można tradycyjnie wypisać obcojęzyczne zwroty na kartkach i powiesić w pokoju albo… nosić na koszulkach i bluzach. Właśnie takie ubrania wprowadza na rynek Endo! Oryginalne i zabawne nadruki na ubraniach to od zawsze znak rozpoznawczy tej firmy. Nigdy nie umieszczano tam tekstów banalnych i przypadkowych, a wprost przeciwnie – z założenia mają one przełamywać schematy i poruszać tematy tabu.

Grafiki przygotowywali znani plastycy, dlatego ubrania wpadały w oko, a hasła umieszczone na nich długo pozostawały w pamięci. „Nie mów do mnie misiu”, „Będę grzeczny… od jutra”, „100% urwisa”, „100% aniołka”, „Mama nie zawsze ma rację” to jedne z najpopularniejszych i najbardziej lubianych. Te kultowe teksty Endo znają już chyba wszyscy, a „połowa” Polski nosi je na koszulkach, zatem najwyższy czas na zmianę i nową zabawę słowami – tym razem po angielsku! Jedno się jednak nie zmienia – ciągle ma być zabawnie i niestereotypowo, a przy okazji i rozwojowo – nauczymy się kilku fajnych zwrotów. Nigdy nie wiadomo, kiedy się przydadzą!

Let’s English with Endo

Jednak nawet najładniejsze, najlepszej jakości i najtrwalsze koszulki z zabawnymi napisami, to jeszcze za mało, aby opanować obcy język. Dlatego Endo nie zamierza poprzestać na promowaniu odzieży ale, jak zakłada filozofia firmy, chce zachęcać rodziny do wspólnego spędzania czasu. Każda kolekcja Endo ma swój motyw przewodni, za którym kryje się zachęta do aktywnego spędzania wolnych chwil całą rodziną: Multikolor sport, Hindu, Tropiki i inne triki, Wiosna w lesie, Wiosenne nastroje, Kosmos, Architekci przyszłości. Tym razem wspólne godziny można poświęcić na naukę angielskiego.

Endo planuje cykl artykułów stworzonych we współpracy z ekspertami, którzy doradzą, jak uczyć dzieci języków obcych. Ich autorami będą psychologowie dziecięcy oraz lingwiści. Oprócz tego powstanie cykl filmów wideo zachęcających rodziny do wspólnej nauki angielskiego pod hasłem „Bawcie się i czekajcie na efekty” – oczywiście w postaci znajomości języka! Endo proponuje aktywności, w czasie których starsze i młodsze dzieci niepostrzeżenie przyswoją sobie kolejne angielskie zwroty.

Ubrania są produkowane dla całej rodziny – zarówno dla niemowląt, jak i starszych dzieci oraz dorosłych. Dzięki temu nie tylko najmłodsi, ale również ich rodzice, a nawet dziadkowie znajdą koszulkę lub bluzę z odpowiednim dla siebie napisem w języku angielskim.

Słowa otaczają nas ze wszystkich stron, a coraz więcej z nich pochodzi z obcych języków. Warto je poznawać, wykorzystując do tego każdą okazję.

NATULI dzieci są ważne

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *