Kategorie
Ekowiadomości

Pożegnanie z pieluchą w okolicach trzecich urodzin?

Zbyt szybkie „przejście” na nocnik może prowadzić do większej liczby problemów z układem moczowym

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy jest odpowiedni moment, by dziecko przestało korzystać z pieluszki, a nauczyło się z nocnika czy toalety (dzięki nakładce). Dr Steve Hodges, profesor Uniwersytetu Wake Forest w Północnej Karolinie, uważa, że zbyt szybkie „przejście” na nocnik może prowadzić do większej liczby problemów z układem moczowym, ponieważ pęcherz może nie być wystarczająco silny. Zbyt szybkie porzucenie pieluch może prowadzić m.in. do zaparć, a nawet uszkodzenia nerek czy infekcji dróg moczowych, ponieważ małe dzieci muszą trzymać swoje wypróżnienia dłużej niż powinny.

Dr Hodges jest autorem książki pt. „To nie przypadek”, w której próbuje obalić mity związane z tym, że rodzice dążą do zrezygnowania z pieluch o wiele wcześniej niż nasi przodkowie. Mówi, że dzieci muszą doświadczyć „nieskrępowanego oddawania moczu”.

Dr Hodges, który prowadzi klinikę, zauważył, że połowa jego pacjentów ma fizjologiczne problemy, i są to dzieci przed 3 rokiem życia, których rodzice już nie zakładają im pieluszek.

W USA około pięciu milionów dzieci moczy łóżko, w tym około 20 procent pięciolatków, 12 procent sześciolatków i 10 procent siedmiolatków. Dr Hodges uważa, że te statystyki mogą być wyższe.

Panuje opinia, że rodzice są zbyt skoncentrowani na uwolnieniu się z pieluch i „przejściu” na nocniczek.

Źródło: www.dailymail.co.uk
Foto

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.