| Prezent na roczek, czyli najciekawsze pomysły na prezent dla małego jubilata

Prezent na roczek, czyli najciekawsze pomysły na prezent dla małego jubilata

Dzieci rosną bardzo szybko. Wiele osób twierdzi, że zbyt szybko. Wybierając prezent dla bobasa z okazji chrztu czy pierwszych urodzin, trzeba mieć świadomość wyjątkowości tej niepowtarzalnej chwili. Radość małego szkraba to piękno w czystej postaci, o które warto zawalczyć. Jaki zatem prezent wybrać?

Prezent z okazji roczku

Wartościowym pomysłem może okazać się kupno książeczek wspierających naukę mowy, opracowanych przez specjalistów – dziecięcych logopedów. W tym wieku większość dzieci próbuje wydawać z siebie artykułowane dźwięki, można zatem wspomóc proces edukacji. Z innej strony jeździk w kształcie samochodziku czy ogromnej myszki bezsprzecznie sprawi małemu jubilatowi masę radości! Warto dodać, że taki prezent jest zazwyczaj dosyć trwały – po kilku latach może z powodzeniem przysłużyć się kolejnym potomkom obdarowanej rodziny. Pewnym wyborem okażą się również klocki – oprócz wielkiej frajdy płynącej z zabawy, zapewniają rozwój cech motorycznych dziecka. Ogromna ilość produktów tego typu dostępnych na rynku z łatwością pozwoli wybrać kupującemu odpowiedni rodzaj zabawki.

Praktyczny prezent z okazji Chrztu

Chrzciny, podobnie jak roczek, to również niezwykła okazja do sprawienia dziecku oraz jego rodzicom oryginalnego podarunku. Warto dobrze przemyśleć tego typu zakup, a przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zależy nam na upominku praktycznym, pieniądzach, czy może niezapomnianej pamiątce. Wiele ciekawych informacji znaleźć można w innej publikacji: Prezent na chrzciny – radzimy, co warto kupić na Chrzest dla dziecka i rodziców. Jeżeli zdecydujemy się na praktyczny podarunek, najlepiej skonsultować się z ojcem i matką szkraba – oni najlepiej będą w stanie określić potrzeby swojego potomka. Trzeba pamiętać, że przyjście na świat dziecka wymaga od rodziców sporych nakładów finansowych. Mogą więc oni poprosić o tak prozaiczne rzeczy, jak kosztowne pieluszki, ubranka dla niemowląt czy pomoc w organizacji samej uroczystości chrzcin. Z drugiej strony, pomoc finansowa w ramach prezentu również jest podarunkiem niezwykle praktycznym. W takim wypadku warto zadbać o formę, w której wręczymy banknoty. Specjalna, stylizowana kartka z własnymi życzeniami, datą i podpisem sprawdzi się lepiej niż zwykła, biała koperta. Jaką sumą najlepiej obdarzyć rodziców i dziecko? W głównej mierze zależy to od możliwości finansowych ofiarodawcy. Warto jednak nadmienić, że zwyczajowo to rodzice chrzestni i dziadkowie przeznaczają na tego typu podarunek najwięcej środków.

Wyjątkowa, niezapomniana pamiątka

Jednym z najpopularniejszych i najlepszych pomysłów z okazji chrztu dziecka okazuje się wręczenie rodzinie przedmiotu, który stanie się źródłem późniejszych, pięknych wspomnień. Jego sentymentalna wartość wiele lat po wręczeniu uruchomi w obdarowanych ciepłe uczucia. Jak tego dokonać? Odpowiedź jest prosta – postawić na upominek spersonalizowany. Potrójna ramka na zdjęcia, zawierająca wykonany w technologii druku UV odlew rączki i nóżki dziecka z pewnością stanie się dla niego cenną pamiątką. Innym, wartościowym prezentem tego rodzaju może okazać się zestaw sztućców z wygrawerowanym imieniem obdarowywanego, w pełni przystosowany do dziecięcych rączek. Te oraz wiele innych, niezapomnianych pamiątek znaleźć można na stronie mygiftdna.pl

Planując kupno prezentu dla najmłodszych, warto zadbać o ich radość, tworząc wspólnie piękne wspomnienia.


Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera
Odwiedź stronę autorki/autora:


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
8 książek o Porozumieniu bez Przemocy (NVC)

zdrowie
Czy smartfon jest niebezpieczny?

wychowanie
„Plac zabaw” na balkonie

ciąża i poród
10 wzmacniających afirmacji na czas ciąży

rodzina
6 kroków do uważnego życia

rodzina
Mózg na tak, czyli jak dbać o równowagę psychiczną dziecka?

rodzina
Co warto wiedzieć o przeziębieniu? 7 odpowiedzi na najczęstsze pytania rodziców

This error message is only visible to WordPress admins

Error: The account for natuli_dziecisawazne needs to be reconnected.
Due to recent Instagram platform changes this Instagram account needs to be reconnected in order to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.