Kategorie
rzeczy dla dzieci

Prezent na roczek, czyli najciekawsze pomysły na prezent dla małego jubilata

Dzieci rosną bardzo szybko. Wiele osób twierdzi, że zbyt szybko. Wybierając prezent dla bobasa z okazji chrztu czy pierwszych urodzin, trzeba mieć świadomość wyjątkowości tej niepowtarzalnej chwili. Radość małego szkraba to piękno w czystej postaci, o które warto zawalczyć. Jaki zatem prezent wybrać?

Prezent z okazji roczku

Wartościowym pomysłem może okazać się kupno książeczek wspierających naukę mowy, opracowanych przez specjalistów – dziecięcych logopedów. W tym wieku większość dzieci próbuje wydawać z siebie artykułowane dźwięki, można zatem wspomóc proces edukacji. Z innej strony jeździk w kształcie samochodziku czy ogromnej myszki bezsprzecznie sprawi małemu jubilatowi masę radości! Warto dodać, że taki prezent jest zazwyczaj dosyć trwały – po kilku latach może z powodzeniem przysłużyć się kolejnym potomkom obdarowanej rodziny. Pewnym wyborem okażą się również klocki – oprócz wielkiej frajdy płynącej z zabawy, zapewniają rozwój cech motorycznych dziecka. Ogromna ilość produktów tego typu dostępnych na rynku z łatwością pozwoli wybrać kupującemu odpowiedni rodzaj zabawki.

seria rodzicielska

Poród naturalny

Zaufaj sobie i swojemu ciału. Przygotuj się, oddychaj, zaufaj. Książka, która umożliwia świadome przygotowanie siebie, partnera oraz środowiska, w którym będziesz rodzić.

Praktyczny prezent z okazji Chrztu

Chrzciny, podobnie jak roczek, to również niezwykła okazja do sprawienia dziecku oraz jego rodzicom oryginalnego podarunku. Warto dobrze przemyśleć tego typu zakup, a przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zależy nam na upominku praktycznym, pieniądzach, czy może niezapomnianej pamiątce. Wiele ciekawych informacji znaleźć można w innej publikacji: Prezent na chrzciny – radzimy, co warto kupić na Chrzest dla dziecka i rodziców. Jeżeli zdecydujemy się na praktyczny podarunek, najlepiej skonsultować się z ojcem i matką szkraba – oni najlepiej będą w stanie określić potrzeby swojego potomka. Trzeba pamiętać, że przyjście na świat dziecka wymaga od rodziców sporych nakładów finansowych. Mogą więc oni poprosić o tak prozaiczne rzeczy, jak kosztowne pieluszki, ubranka dla niemowląt czy pomoc w organizacji samej uroczystości chrzcin. Z drugiej strony, pomoc finansowa w ramach prezentu również jest podarunkiem niezwykle praktycznym. W takim wypadku warto zadbać o formę, w której wręczymy banknoty. Specjalna, stylizowana kartka z własnymi życzeniami, datą i podpisem sprawdzi się lepiej niż zwykła, biała koperta. Jaką sumą najlepiej obdarzyć rodziców i dziecko? W głównej mierze zależy to od możliwości finansowych ofiarodawcy. Warto jednak nadmienić, że zwyczajowo to rodzice chrzestni i dziadkowie przeznaczają na tego typu podarunek najwięcej środków.

Wyjątkowa, niezapomniana pamiątka

Jednym z najpopularniejszych i najlepszych pomysłów z okazji chrztu dziecka okazuje się wręczenie rodzinie przedmiotu, który stanie się źródłem późniejszych, pięknych wspomnień. Jego sentymentalna wartość wiele lat po wręczeniu uruchomi w obdarowanych ciepłe uczucia. Jak tego dokonać? Odpowiedź jest prosta – postawić na upominek spersonalizowany. Potrójna ramka na zdjęcia, zawierająca wykonany w technologii druku UV odlew rączki i nóżki dziecka z pewnością stanie się dla niego cenną pamiątką. Innym, wartościowym prezentem tego rodzaju może okazać się zestaw sztućców z wygrawerowanym imieniem obdarowywanego, w pełni przystosowany do dziecięcych rączek. Te oraz wiele innych, niezapomnianych pamiątek znaleźć można na stronie mygiftdna.pl

Różowe środy
21,91 PLN
Rodzina i dziecko z chorobą przewlekłą
26,03 PLN

Wyspa mojej siostry
PROMOCJA 21,91 PLN

Planując kupno prezentu dla najmłodszych, warto zadbać o ich radość, tworząc wspólnie piękne wspomnienia.

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera


Bestsellery księgarni Natuli.pl

Pierwszy osadzony w polskich realiach przewodnik dla rodziców małych dzieci.

Ta prosta, rytmiczna książeczka to wspaniałe zaproszenie do zabawy i czułego, bliskiego kontaktu.

Jak się kochać?
Komunikacja, bliskość, intymność

Tematy, którymi się zajmujemy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *