Kategorie
Rodzina

4 pomysły na prezenty hand made dla babci i dziadka (z odciskami dłoni dziecka)

Najcenniejszym prezentem, jaki wnuki mogą dać swoim babciom i dziadkom, jest ich miłość okazywana gestami i słowami. Długie przytulanie, ciepłe wyznania miłości sprawią bliskim dużo radości, z pewnością nie obędzie się bez łez wzruszenia. Ręcznie wykonane drobiazgi będą symbolem uczuć.

1. Torba

Potrzebna jest inwestycja – trzeba kupić lnianą, gładką torbę. Nietoksycznymi farbkami do materiału w kolorze kontrastowym do torby malujemy dłonie dzieci i odciskamy je na materiale. Pozostawiamy do wyschnięcia i prezent gotowy.

2. Drzewo genealogiczne

Sposób wykonania dowolny. Można namalować nieduże drzewko na jednokolorowym materiale lub kartce papieru, odcisnąć pomalowane farbami rączki dziecka, ewentualnie podpisać imiona i stopień pokrewieństwa członków. W opcji bardziej rozbudowanej – dodać zdjęcia.

3. Odciski dłoni i stóp

To pomysł na prezent dla dziadków od małego wnuka. Możemy skorzystać z gotowych zestawów do wykonania odcisków (z masą z gliny albo gipsu), lub przygotować masę samemu (masa solna doskonale się do tego nadaje).

4. Doniczka

Na kwiaty, zioła, na drobiazgi (np. śrubki, guziki). Sposób dekoracji naczynia zależy od wieku dziecka. Starsze mogą pomalować doniczkę farbami, przykleić kawałki gazet, serwetek, czy nawet rodzinnych zdjęć. Młodszym dzieciom rodzice mogą także odcisnąć pomalowaną farbami dłoń lub stopę.

Uwaga! Reklama do czytania

Wierszyki paluszkowe

Wesołe rymowanki do masażyków

Wierszyki bliskościowe

Przytulaj, głaszcz, obejmuj, bądź zawsze blisko.

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.