Kategorie
Artykuł sponsorowany Rzeczy dla dzieci

Przedszkole For Fun dla warszawskich rodziców i dzieci

Poniższy artykuł jest artykułem sponsorowanym. Zleceniodawca jednak nie wywiązał się ze zobowiązań finansowych. Redakcja dziecisawazne.pl czuje się zobowiązana poinformować o tym fakcie czytelników oraz osoby zainteresowane przedszkolem For Fun.

Wielu rodziców wie, jak ciężko jest pogodzić pracę z opieką nad małymi dziećmi. Z pomocą przychodzi tu system żłobków i przedszkoli, stworzony, by wspierać aktywność zawodową mam. Rodzi on jednak wiele rozterek: jak wybrać przedszkole, aby nie było tylko przechowalnią na czas wypracowania przez rodziców etatowych godzin? Aby spędzanie czasu było tam atrakcyjne, edukacyjne i z poszanowaniem zasad, które wpajane są dziecku w domu rodzinnym?

Małe dzieci to stworzenia pełne ekspresji, z ogromna potrzebą ruchu, a do tego chłonne nowej wiedzy, żądne nowych kompetencje i umiejętności. Przedszkole For Fun to miejsce stworzone przez osoby, które dobrze o tym wiedzą. W minimalistycznych wnętrzach najmłodsi mogą liczyć na indywidualne podejście opiekunów, bo przecież każdy ma inny charakter, inne potrzeby i inną wrażliwość. Jednocześnie przedszkole wspiera rozwój samodzielności budujący u dzieci poczucie własnej wartości. Atmosfera wzajemnego szacunku oraz przyzwolenie na popełnianie błędów to ważne elementy rozwoju małego człowieka.

Co jest ważne w opiece nad dziećmi w ramach przedszkola For Fun – mówi Anna Świątkiewicz-Pałosz, właścicielka.

Dla nas najważniejsze jest dziecko, staramy się podążać za każdym z nich, dostosowywać sposób działania do jego potrzeb. Korzystamy z różnych metod nowoczesnej pedagogiki. Chcemy, aby dzieci w naszym przedszkolu czuły się bezpiecznie, komfortowo i przy okazji dobrze się bawiły. Dla nas ważne jest zbudowanie w każdym dziecku poczucia wartości i wiary w siebie, dlatego stosujemy metodę zielonego ołówka, nie podkreślamy błędów, ale sukcesy – i te małe, i te duże.

To technika nauczania, która polega na podkreślaniu tego, co dobre, co się udało, zamiast tego, co złe i co nie wyszło. Ciężar emocjonalny zostaje więc przesunięty z tego, co jest do poprawy, z czego nie jestem zadowolony, na wyróżnienie i koncentrację tych aspektów, z których jesteśmy zadowoleni i mamy z nich satysfakcję.

Kluby zainteresowań

Dodatkowo przedszkole For Fun zachęca bogatą ofertą zajęć warsztatowych. Klub małego artysty to propozycja dla tych, którzy pragną rozwijać swoje plastyczne talenty. Zajęcia prowadzone są przez artystę plastyka i historyka sztuki, który korzystając z różnych technik, w trakcie wykonywania prac plastycznych chętnie dzieli się z dziećmi swoją wiedzą o sztuce. W ramach klubu podróżnika miłośnicy podróży mogą znaleźć coś ciekawego w czasie spotkań z geografem. Tam palcem po mapie zwiedzą najdalsze zakątki świata i wysłuchają o nich wspaniałych opowieści. Będą także mogli uczestniczyć w wycieczkach organizowanych w ramach klubu. Przedszkole ma również propozycję zajęć matematycznych, w trakcie których podczas wesołej zabawy dzieci będą miały okazję bliżej poznać królową nauk.

Język angielski

Przedszkole For Fun to także rozbudzanie bardzo ważnych kompetencji i umiejętności. Tu każdą grupą opiekują się dwie osoby: polski pedagog, prowadzący zajęcia w oparciu o założenia programowe, oraz angielskojęzyczny native speaker, dzięki któremu dzieci już od najmłodszych lat mają kontakt z językiem angielskim. A wiadomo, że nauka przez zabawę ma najlepszą efektywność i jest świetną podwaliną dalszej edukacji.

Ruch

W przedszkolu nie może zabraknąć aktywności ruchowych. Wiadomo przecież, że dzieci uczą się poprzez ruch!

Bardzo istotne jest pokazanie dzieciom, że nasze zdrowie zależy nie tylko od zdrowego sposobu żywienia, ale także właśnie od aktywności fizycznej. Każdego dnia dzieci będą miały zapewnione zajęcia ruchowe zarówno na powietrzu jak i w salach. Poczynając od zajęć ogólnorozwojowych z trenerem, po zajęcia na trampolinach w Hangarze 646, kończąc na aktywności w naszym ogródku.
Ponadto będziemy organizować wycieczki i poznawać najbliższą okolicę podczas spacerów
– dodaje Anna Świątkiewicz-Pałosz.

Kadra

Kluczową kwestią w przedszkolu For Fun jest odpowiednio dobrana kadra. Nad bezpieczeństwem i rozwojem dzieci czuwa zespół złożony z pielęgniarki, psychologa, logopedy i ortopedy. Szeroki zakres kompetencji kadry wspomagającej pozwala na wczesne wykrycie u dzieci ewentualnych wyzwań rozwojowych, jak choćby wady wymowy, oraz rozpoczęcie odpowiedniej rehabilitacji.

Przedszkole For Fun stawia duży nacisk na współpracę z dziećmi i rodzicami. Wiadomo, że najważniejsze jest dobro, zadowolenie i samopoczucie najmłodszych, jednak potrzeby rodzica nie są tu pomijane. Nauczyciele chętnie udzielają im informacji o tym, co ich pociechy robiły w przedszkolu, są też wsparciem w rodzicielskich wyzwaniach.

Zobacz: Przedszkole For Fun

Dodatkowym atutem placówki jest lokalizacja w okolicach słynnego warszawskiego Mordoru – miejsca pracy wielu rodziców. Wspólna droga do pracy i przedszkola to dodatkowy czas na rodzinne rozmowy. Świadomość wzajemnej bliskości (zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci) może pomóc w trudach rozłąki. Ponadto przyjazne godziny otwarcia placówki pozwalają uniknąć największych korków w drodze do domu.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.