Kategorie
Artykuł sponsorowany Rzeczy dla dzieci

Przepis na babski biznes – Mamabu

Historia dwóch kobiet, które postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i otworzyły wyjątkowy sklep dla dzieci tylko z polskimi produktami – Mamabu. O górkach i dołkach w dążeniu do spełniania swoich marzeń, a na deser wyjątkowa selekcja prezentów dla maluchów na nadchodzące Święta!

Historia dwóch kobiet, które postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i otworzyły wyjątkowy sklep dla dzieci tylko z polskimi produktami – Mamabu. O górkach i dołkach w dążeniu do spełniania swoich marzeń, a na deser wyjątkowa selekcja prezentów dla maluchów na nadchodzące Święta!

mamabu1

Poznały się 6 lat temu w redakcji magazynu podróżniczego i od tego czasu ich losy systematycznie się krzyżowały. Pracowały w teamie marketingowym i od początku jasne było, że świetnie się uzupełniają i najzwyczajniej w świecie bardzo się lubią. Około trzy lata temu trochę zmęczone pracowaniem „dla kogoś” zaczęły planować co by tu razem zrobić.

Próbowały szperać w kilku branżach, gdy Nina oświadczyła, że jest w ciąży. Ta wiadomość zaważyła nie tylko na jej życiu prywatnym, ale także na przyszłych projektach zawodowych obu dziewczyn. Zaczęły się rozglądać i odkryły masę ciekawych firm i projektów związanych z dziećmi. Tygodniami siedziały w sieci, szukając inspiracji, i tak powstał pomysł na założenie bloga Mamabu, prezentującego wyjątkowe produkty dla dzieci, które są dostępne na polskim rynku.

mamabu-logo

Sam blog prowadziły przez prawie dwa lata, gromadząc wiedzę, kontakty i dopracowując pomysły na „następny krok”. Zagłębiając się coraz bardziej w dziecięcy świat, zdały sobie sprawę, jak wielki potencjał mają produkty polskich projektantów dla dzieci. Każdego dnia odkrywały nowe, malutkie pracownie, które produkowały zachwycające rzeczy. Z tego wszystkiego wykiełkował pomysł otworzenia sklepu z pięknymi, wyjątkowymi produktami dla dzieci, który prezentowałby tylko polskich, niszowych projektantów.

Zależało im, aby rzeczy w ich sklepie były najlepszej jakości, a zarazem żeby oferta cenowa była dostępna dla wszystkich. Ich kluczem w wybieraniu produktów były trzy rzeczy: musi być polskie, pięknie wykonane i w rozsądnej cenie. Prócz tego bardzo chciały, żeby asortyment reprezentował ich estetykę i styl. To miała być autorska selekcja, z której będą dumne i w ten sposób pomogą zabieganym rodzicom ograniczyć godziny wysiadywania w sieci w poszukiwaniu fajnych rzeczy dla dzieci.

mamabu2

Od trzech miesięcy działa sklep internetowy Mamabu. Udało im się stworzyć miejsce, które sobie wymarzyły. Proste, wygodne w obsłudze, z produktami będącymi gwarancją doskonałej jakości i przepięknego wzornictwa.

Droga do tego nie zawsze była prosta. Nie obyło się bez sytuacji, które wymusiły trudne decyzje i wybory. Rozpoczęcie komercyjnej działalności, inwestycje i związane z tym ryzyko przysporzyły im wielu bezsennych nocy. Często założenia okazywały się zbyt utopijne w stosunku do twardej rzeczywistości, z którą musiały się zderzyć. Ale dały radę i dodało to im wiele energii i optymizmu. Teraz wiedzą, że warto było pokonywać trudności, a satysfakcja z dobrze wykonanego zadania jest bezcenna.

Przekonały się też o wartości dobrze zgranego zespołu. Dobrały się raczej na zasadzie przeciwieństw, bo znacznie różnią się temperamentem. Ale też sporo je łączy. Ten mix okazał się niezawodny i niezwykle inspirujący, a po wszystkim stworzył wyjątkową przyjaźń.

Sklep Mamabu działa teraz w Polsce, ale to jeszcze nie koniec! Ich kolejnym krokiem będzie otworzenie sklepu i promocja polskich marek na rynku niemieckim. Z racji, że jedna z nich mieszka na stałe w Berlinie, ta opcja jest dla nich łatwo dostępna i wierzą, że polskie wzornictwo zachwyci tamtejszego klienta i otworzy nowy rozdział w europejskim spojrzeniu na polskie produkty dla dzieci. Uważają, że to najwyższy czas, aby obalić stereotypy o jakości i atrakcyjności polskiego przemysłu dziecięcego i chcą być tego częścią. Mają plan podbić „Dziki Zachód”!

Specjalnie dla czytelników Dzieci są ważne wyjątkowa selekcja prezentów świątecznych ze sklepu Mamabu:

mamabu3

Foto: Agata Vera Schiller

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.