Kategorie
Recenzje

Zabawki tekturowe Krooom

Domek dla lalek to zabawka atrakcyjna dla dzieci w różnym wieku. Zwykle kojarzy się nam z dziewczęcymi zabawami. Jednak chłopcy również bardzo ją lubią, co możemy zaobserwować jeśli nie w domu, to na pewno w przedszkolu. Krooom to marka, która odpowiada na potrzeby dzieci, tworząc wspaniałe zabawki z wysokiej jakości wodoodpornej tektury

Domek dla lalek to zabawka atrakcyjna dla dzieci w różnym wieku. Zwykle kojarzy się nam z dziewczęcymi zabawami. Jednak chłopcy również bardzo ją lubią, co możemy zaobserwować jeśli nie w domu, to na pewno w przedszkolu. Krooom to marka, która odpowiada na potrzeby dzieci, tworząc wspaniałe zabawki z wysokiej jakości wodoodpornej tektury. Tekturowe budowle, m.in. domek dla lalek, pałac, zamek, farma, remiza strażacka, arka Noego czy garaż znajdziemy w sklepie z eko-zabawkami Trendy Smyk.

domek1

Bajkowa kraina z tektury

Budowle Krooom to świetny pomysł na rodzinną zabawę. Intensywne kolory i mnóstwo szczegółów od pierwszej chwili interesują dzieci. Dorośli zwrócą uwagę na jakość wykonania, wytrzymałość, uniwersalność zabawki, ekologię. Pozytywnie zaskakuje fakt, że budowle są wykonane z tektury wodoodpornej oraz fakt, że zabawka nadaje się do recyklingu.

Tekturowe zabawki Krooom:

  • są wykonane z niezwykle wytrzymałej tektury podwójnie składanej, w dodatku odpornej na wodę;
  • są dostępne w wielu wersjach: dla dziewczynki, dla chłopca, uniwersalnych;
  • są bezpieczne, nie mają ostrych krawędzi. Zwykle w zestawie są małe elementy, które są delikatne i dość łatwo mogą zostać zniszczone przez młodsze dzieci, np. zostać zgniecione;
  • zachwycają kolorystyką, dbałością o szczegóły, precyzją wykonania;
  • są stabilne, mobilne (dziecko łatwo może przenosić budowle w dowolne miejsce);
  • pozwalają dziecku na konstruowanie własnego świata, rozwijają wyobraźnię;
  • jeśli dziecko składa zabawkę samodzielnie, ćwiczy precyzję, spostrzegawczość, logiczne myślenie;
  • pozwalają na indywidualną, ale i wspólną zabawę z innymi dziećmi czy rodzicami;
  • to fajna alternatywa dla wszechobecnych plastikowych zabawek.
domek2

Czas na zabawę

Mieliśmy okazję poznać bliżej domek dla lalek Melrose oraz remizę strażacką Krooom. Kilkanaście minut zajęło nam złożenie konstrukcji domku i remizy. Tu niezbędna będzie ręka rodzica, ponieważ budowle są składane, a następnie umacniane za pomocą zatrzasków plastikowych. Instrukcja jest dość dobrze opracowana na opakowaniu, jednak w naszym wypadku niezastąpiony okazał się być filmik dostępny na stronie sklepu Trendy Smyk obrazujący poszczególne etapy montażu. Po złożeniu budowli i elementów wyposażenia (w zestawie z domkiem są m.in. mebelki domowe i ogrodowe, elementy dekoracyjne, w zestawie z remizą – m.in. wóz strażacki, akcesoria strażackie) przyszedł czas na długą i inspirującą zabawę. Szkoda, że w zestawie nie ma figurek (można je dokupić), ale od razu wpadliśmy na pomysł ich przygotowania z tektury. Innym razem mieszkańcami domu stały się małe misie, a strażakami figurki z popularnych klocków.

Wspólna zabawa z dzieckiem to ulubiona forma spędzania czasu w naszej rodzinie. A zabawy te są pełne humoru i ekspresji. Scenki i dialogi, jakie wymyślają i odgrywają dzieci, od razu wywołują uśmiech na twarzy i często zaskakują.

Budowle Krooom są średniej wielkości, w pokoju dziecka nie zajmują wiele miejsca. Zabawka raz złożona raczej taka pozostaje, ponieważ demontaż jest dość trudny.

Budowle tekturowe Krooom, dostępne w sklepie z eko-zabawkami Trendy Smyk, polecam przedszkolakom i starszakom. Choć cena zabawek jest dość wysoka, uważam, że warto w nie zainwestować, ponieważ rosną z dzieckiem, pozwalają na wiele kreatywnych zabaw, nie ograniczają dziecka. Poza tym niech nie zmyli was materiał,  z którego zabawki Krooom są wykonane – w rzeczywistości tektura jest bardzo wytrzymała, łatwa do utrzymania w czystości, wodoodporna. To świetny pomysł na świąteczny prezent.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.