Przygoda dziecka z naturą – przedszkole językowo–ekologiczne
| Przygoda dziecka z naturą – przedszkole językowo–ekologiczne

Przygoda dziecka z naturą – przedszkole językowo–ekologiczne

Jesteś rodzicem, który pragnie wychować swoje dziecko na empatyczne, szczęśliwe oraz żyjące w zgodzie z przyrodą? Sprawdź, co swoim podopiecznym zapewnia prywatne przedszkole „Przygoda z naturą”.

Harmonijny rozwój dziecka przebiega najlepiej w warunkach wyciszenia i poczucia bezpieczeństwa. Niezmącone miejskim zgiełkiem osiedle na warszawskiej Białołęce zdaje się tworzyć ku temu idealne otoczenie.

Budynek przedszkola „Przygoda z naturą” jest nowoczesny. Przez duże, tarasowe okna do wnętrza wkradają się kaskady światła. Przeszklone drzwi pozwalają dzieciom obserwować zmiany w pogodzie oraz w przyrodzie. Te drzwi wychodzą wprost na przedszkolne podwórze, wyposażone w plac zabaw i mini eko-ogródek.

O metodach

W przedszkolu Przygoda z naturą niezwykle ważna jest idea „Porozumienia bez przemocy” (ang. Non Violent Communication) Marshalla Rosenberga, nazywana inaczej „językiem serca”. Bezprzemocowa komunikacja pozwala otwarcie wyrażać swoje emocje, odczucia i potrzeby oraz empatię do siebie i innych. Nauczyciele praktykują ją razem z przedszkolakami.

Nauczyciele posługują się naturalnymi, niewymuszonymi drogami komunikacji z podopiecznymi. Udział dzieci w zajęciach jest dobrowolony. Dzieci wychowują się w niezwykle kameralnych warunkach, opiekunowie mają do każdego wychowanka indywidualne podejście. Sprzyja temu różnorodna wiekowo (od 2 do 6 lat) niewielka grupa dzieci – przedszkole jest przygotowane na goszczenie dwudziestu podopiecznych.

Przygoda z naturą inspiruje się również podejściem Dr F. Donaldsona nazwanym Original Play, w którym kluczowa jest relacja oparta na spontanicznej ekspresji osób bawiących się.

W  przedszkolu dzieci mają okazję do aktywnego oraz twórczego spędzania czasu, dzięki zajęciom takim jak joga dla najmłodszych, odgrywaniu mini-spektakli przy użyciu rekwizytów, zajęciom związanym z tańcem i śpiewem czy projektom badawczym („Dlaczego ryby nie mają nóg?). Więcej informacji o zajęciach w przedszkolu.

O kuchni („Jesteś tym, co jesz”)

Przedszkole korzysta z własnej kuchni i serwuje dzieciom codziennie świeżo przygotowane dania. Stawia na kuchnię wegetariańską oraz wegańską, świeże, naturalne i nieprzetworzone produkty, które pochodzą z certyfikowanych upraw. Uwzględnia indywidualne uwarunkowania żywieniowe dzieci. Więcej informacji o żywieniu w przedszkolu.

O dwujęzyczności

W ciągu dnia dzieci przebywają w towarzystwie nauczycieli mówiących w języku polskim oraz wyłącznie w języku angielskim. Każde dziecko samo decyduje jak często i w jakim stopniu pragnie nawiązywać kontakt z nauczycielem anglojęzycznym, który ze swojej strony zachęca je do dłuższej rozmowy. Nauczyciele inspirują się własnymi obserwacjami dzieci z rodzin wielojęzycznych oraz metodami immersji i Total Physical Response.

O ekologii

Przygoda z naturą to przedszkole ekologiczne, które zapewnia dzieciom rozwój w zgodzie i szacunku do natury, w otoczeniu wypełnionym elementami z naturalnych materiałów. Pięknym przykładem są zabawki wykonywane z drewna, wełny, bawełny, lnu, które pobudzają wyobraźnię dziecka oraz mają korzystniejszy wpływ na organizm ludzki, gdyż nie wytwarzają niezdrowej dodatniej jonizacji powietrza.

Trafionym pomysłem na pobudzenie wrażliwości i ekologicznej postawy u najmłodszych jest angażowanie ich w opiekę nad przedszkolnym mini-eko ogródkiem. Dzieci chętnie dbają o rośliny (podlewanie, prowizoryczne pielenie, sadzenie), ale także uczą się o wartości naturalnie uprawianych produktów i roli natury – o szczegółach tutaj.

Przy sprzyjającej aurze dzieci spędzają na podwórku około 1h 20 min przed obiadem oraz około 2h popołudniu. Przedszkole umożliwia rodzicom bezstresowe połączenie pracy i opieki nad dziećmi, ponieważ działa codziennie od 7:00 do 18:00. Więcej informacji o planie dnia przedszkola.

Rodziców, którzy chcieliby sprawdzić potencjał przedszkola Przygoda z naturą, zapraszamy wraz z dziećmi na bezpłatny cykl czterech zajęć adaptacyjnych, który pozwoli na podjęcie decyzji.

Zapraszamy na facebook przedszkola, który informuje na bieżąco o działaniach placówki, ale jest także źródłem informacji i ciekawostek o diecie wegetariańskiej, NVC, ekologii oraz wychowywaniu dzieci.

Kontakt

  • Wiśniowy Sad 7
  • 03-259 Warszawa, Białołęka
  • Tel. 690 86 86 86
  • e-mail: kontakt@przygodaznatura.edu.pl
Więcej dobrych artykułów? Kliknij lajk

Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: http://dziecisawazne.pl/
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

Jedna prosta rzecz, która pozwala poczuć się szczęśliwym

Rodzic, który zaniedba własne potrzeby, może mieć kłopot z reagowaniem na potrzeby dziecka. Wypalenie rodzicielskie

Lepienie, budowanie, tworzenie konstrukcji… Dlaczego zabawy konstrukcyjne są ważne dla rozwoju dziecka?

Przejdz do: