Przygoda dziecka z naturą – przedszkole językowo–ekologiczne
| Przygoda dziecka z naturą – przedszkole językowo–ekologiczne

Przygoda dziecka z naturą – przedszkole językowo–ekologiczne

Jesteś rodzicem, który pragnie wychować swoje dziecko na empatyczne, szczęśliwe oraz żyjące w zgodzie z przyrodą? Sprawdź, co swoim podopiecznym zapewnia prywatne przedszkole „Przygoda z naturą”.

Harmonijny rozwój dziecka przebiega najlepiej w warunkach wyciszenia i poczucia bezpieczeństwa. Niezmącone miejskim zgiełkiem osiedle na warszawskiej Białołęce zdaje się tworzyć ku temu idealne otoczenie.

Budynek przedszkola „Przygoda z naturą” jest nowoczesny. Przez duże, tarasowe okna do wnętrza wkradają się kaskady światła. Przeszklone drzwi pozwalają dzieciom obserwować zmiany w pogodzie oraz w przyrodzie. Te drzwi wychodzą wprost na przedszkolne podwórze, wyposażone w plac zabaw i mini eko-ogródek.

przedszkole4

O metodach

W przedszkolu Przygoda z naturą niezwykle ważna jest idea „Porozumienia bez przemocy” (ang. Non Violent Communication) Marshalla Rosenberga, nazywana inaczej „językiem serca”. Bezprzemocowa komunikacja pozwala otwarcie wyrażać swoje emocje, odczucia i potrzeby oraz empatię do siebie i innych. Nauczyciele praktykują ją razem z przedszkolakami.

Nauczyciele posługują się naturalnymi, niewymuszonymi drogami komunikacji z podopiecznymi. Udział dzieci w zajęciach jest dobrowolony. Dzieci wychowują się w niezwykle kameralnych warunkach, opiekunowie mają do każdego wychowanka indywidualne podejście. Sprzyja temu różnorodna wiekowo (od 2 do 6 lat) niewielka grupa dzieci – przedszkole jest przygotowane na goszczenie dwudziestu podopiecznych.

przedszkole2

Przygoda z naturą inspiruje się również podejściem Dr F. Donaldsona nazwanym Original Play, w którym kluczowa jest relacja oparta na spontanicznej ekspresji osób bawiących się.

W  przedszkolu dzieci mają okazję do aktywnego oraz twórczego spędzania czasu, dzięki zajęciom takim jak joga dla najmłodszych, odgrywaniu mini-spektakli przy użyciu rekwizytów, zajęciom związanym z tańcem i śpiewem czy projektom badawczym („Dlaczego ryby nie mają nóg?). Więcej informacji o zajęciach w przedszkolu.

O kuchni („Jesteś tym, co jesz”)

Przedszkole korzysta z własnej kuchni i serwuje dzieciom codziennie świeżo przygotowane dania. Stawia na kuchnię wegetariańską oraz wegańską, świeże, naturalne i nieprzetworzone produkty, które pochodzą z certyfikowanych upraw. Uwzględnia indywidualne uwarunkowania żywieniowe dzieci. Więcej informacji o żywieniu w przedszkolu.

przedszkole3

O dwujęzyczności

W ciągu dnia dzieci przebywają w towarzystwie nauczycieli mówiących w języku polskim oraz wyłącznie w języku angielskim. Każde dziecko samo decyduje jak często i w jakim stopniu pragnie nawiązywać kontakt z nauczycielem anglojęzycznym, który ze swojej strony zachęca je do dłuższej rozmowy. Nauczyciele inspirują się własnymi obserwacjami dzieci z rodzin wielojęzycznych oraz metodami immersji i Total Physical Response.

O ekologii

Przygoda z naturą to przedszkole ekologiczne, które zapewnia dzieciom rozwój w zgodzie i szacunku do natury, w otoczeniu wypełnionym elementami z naturalnych materiałów. Pięknym przykładem są zabawki wykonywane z drewna, wełny, bawełny, lnu, które pobudzają wyobraźnię dziecka oraz mają korzystniejszy wpływ na organizm ludzki, gdyż nie wytwarzają niezdrowej dodatniej jonizacji powietrza.

przedszkole5

Trafionym pomysłem na pobudzenie wrażliwości i ekologicznej postawy u najmłodszych jest angażowanie ich w opiekę nad przedszkolnym mini-eko ogródkiem. Dzieci chętnie dbają o rośliny (podlewanie, prowizoryczne pielenie, sadzenie), ale także uczą się o wartości naturalnie uprawianych produktów i roli natury – o szczegółach tutaj.

Przy sprzyjającej aurze dzieci spędzają na podwórku około 1h 20 min przed obiadem oraz około 2h popołudniu. Przedszkole umożliwia rodzicom bezstresowe połączenie pracy i opieki nad dziećmi, ponieważ działa codziennie od 7:00 do 18:00. Więcej informacji o planie dnia przedszkola.

Rodziców, którzy chcieliby sprawdzić potencjał przedszkola Przygoda z naturą, zapraszamy wraz z dziećmi na bezpłatny cykl czterech zajęć adaptacyjnych, który pozwoli na podjęcie decyzji.

przed1.nowe

Zapraszamy na facebook przedszkola, który informuje na bieżąco o działaniach placówki, ale jest także źródłem informacji i ciekawostek o diecie wegetariańskiej, NVC, ekologii oraz wychowywaniu dzieci.


NATULI Dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne
Odwiedź stronę autorki/autora: https://dziecisawazne.pl/


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
8 książek o Porozumieniu bez Przemocy (NVC)

wychowanie
5 problemów wynikających z odwrócenia uwagi dziecka w trudnych sytuacjach

wychowanie
“Przybij piątkę a nie chowaj się za mamą”. Jak nie zachęcać nieśmiałego dziecka do kontaktu na siłę

zdrowie
Naturalne etapy w rozwoju seksualnym dziecka

wychowanie
Miłość sprawia, że ​​mózg dziecka rośnie

rodzina
Kupowanie, pieniądze, rzeczy…, czyli jak się nie dać konsumpcjonizmowi w wychowaniu

olini
11 niesamowitych właściwości oleju z czarnuszki