Kategorie
Recenzje

Pudło nie nudno. Emocje

Dzieci w wieku przedszkolnym chętnie okazują swoje emocje. Czasem jest tak, że im dziecko starsze, tym o to trudniej. Dzieci rzadziej o nich mówią wprost, przez to kontakt z nimi bywa utrudniony. Z pewnością wiedzą coś o tym rodzice nastolatków…

pudlo-nie-nudno

A dziś o emocjach przelanych na papier i nie tylko. “Pudło nie nudno. Emocje” to zestaw kreatywnych gier i zabaw plastycznych dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat (a nawet starszych). „Pudło” jest inspiracją do rozmowy o emocjach, rozpoznawaniem ich i nazywaniem. To jedna z najważniejszych życiowych umiejętności!

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Jaki masz dziś nastrój?

Mojej pięcioletniej córce podoba się każda zabawa z Pudło nie nudno. Z ciekawością podchodzi do każdego kolejnego zadania, choć są wśród zabaw takie, które wymagają dużego zaangażowania i pracy – chociażby wykonanie własnego Przytulaczka. Robiłyśmy go razem. Moje dziecko jeszcze nie do końca radzi sobie z igłą i nitką, za to doskonale rysuje i w kilka minut zaprojektowała na kawałku materiału swojego Przytulaczka – sowę. Oczywiście wszystkie potrzebne materiały do pracy są w Pudło nie nudno. Ale miejsce na własną inwencję pozostaje zawsze.

pudlo-nie-nudno2

Stałe miejsce w pokoju dziecka ma także ramka, w której w zależności od nastroju córka umieszcza wymyślone przez siebie i przelane na kolorowy papier buźki. Zdolności manulane córka ćwiczyła podczas wykonywania kostki do gry w emocje. Należy precyzyjnie wyciąć „Kostkę emocji” a następnie ją skleić. Do zabawy dołączone są karty i instrukcja obsługi. Rzucamy kostką, po wyrzuceniu miny zgadujemy jaka emocja „wypadła” i pokazujemy ją pozostałym graczom robiąc taką samą minę. W grę gramy już czwarty wieczór z rzędu. Kolejna ciekawa zabawa: „Śmieszne zębiska”, polega na tym, by pokolorować, wyciąć i przykleić do słomek rozmaite elementy, atrybuty ludzi – np. wąsy, kapelusz, okulary, miny. Rekwizyty świetnie nadają się do odgrywania scenek, naśladowania zachowania i emocji innych.

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!
pudlo-nie-nudno3

Pudło nie nudno. Emocje:

  • zawiera kilkanaście zabaw manualnych związanych z odkrywaniem i oswajaniem z dziećmi emocji i uczuć,
  • to zestaw wszystkich niezbędnych akcesoriów i materiałów do wykonania proponowanych zadań/zabaw (m.in. nożyczki, klej, papiery techniczne, aparat fotograficzny, klisza, kolorowe filce, polar, wypełniacz do pluszaka, etc.),
  • zabawy i gry dla dzieci w wieku przedszkolnym i starszych,
  • są świetnym pomysłem na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem,
  • rozwijają zdolności manualne, umiejętności logicznego myślenia, wyobraźnię, słownictwo,
  • to idealny pomysł na prezent!
pudlo-nie-nudno4

Gry i zabawy proponowane przez pomysłodawców Pudło nie nudno Emocje rzeczywiście są dostosowane do zdolności dzieci w wieku przedszkolnym. Jednak starsze dzieci również są nimi zainteresowane, często tworzą własne modyfikacje zabaw albo inspirują się nimi przy wymyślaniu swoich, autorskich. Rodzice angażując się we wspólną zabawę z dzieckiem bawią się znakomicie.

“Pudło nie nudno. Emocje” oraz inne tematyczne zestawy, np. Mały podróżnik, Kosmos, Mali artyści, Witajcie dinozaury, Smaki i smaczki, zestaw dla rodzeństwa, można kupić jednorazowo lub w formie abonamentu. Szczegóły na stronie pudlonienudno.pl.

pudlo-5
Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.