Kategorie
Ekowiadomości

Raport chustowy, czyli co Polacy wiedzą o noszeniu dzieci w chustach

Badania pokazują, że czterech na pięciu Polaków spotkało się z zagadnieniem noszenia dzieci w chuście

Badania pokazują, że czterech na pięciu Polaków spotkało się z zagadnieniem noszenia dzieci w chuście. Tylko co piaty (19%) nie słyszał o nim wcześniej. Spośród wszystkich badanych, 43% wie, że ludzie noszą swoje dzieci w chustach, ale nie zgłębiali tego tematu, 33% ankietowanych zna temat, choć nie z własnego doświadczenia. Co dwudziesta osoba (5%, 23 osoby) używała lub używa chust do noszenia dzieci, w tym 17 kobiet.

Nie dziwi fakt, że osobami, które najczęściej używają chust są kobiety (91%). O tacie noszącym w chuście przeczytajcie tutaj: Tata zamotany w chuście.

Większość ankietowanych zgodnie przyznała, że chusty są wygodne. To opinia osób, które aktywnie nosiły swoje pociechy w chuście.

Z tezą, że chusty to najbardziej naturalny sposób noszenia dzieci zgadza się 43% ankietowanych. Istotne jest, że ludzie w grupie wiekowej 45-54 uważają, że noszenie w chuście jest zupełnie naturalne.

43% ankietowanych rodziców małych dzieci stwierdziło, że chusty ułatwiają życie.

Badana grupa ludzi w większości stwierdziła, że noszenie dzieci w chustach to tylko kwestia obecnie panującej mody. Z tym twierdzeniem zgadza się 40% ankietowanych, nie zgadza się – 29%. Chustonoszenie za objaw mody przede wszystkim uważają osoby młode; wśród osób w wieku 18-24 lat (najmłodsza badana grupa) aż połowa (49%) zgadza się z tym twierdzeniem. Osoby, które same używają lub używały chust do noszenia dzieci, przeciwnie do pozostałych, nie uważają tego sposobu opieki wyłącznie za przejaw mody (12 osób – nie zgadza się, 7 osób nie ma zdania, 4 osoby zgadzają się).

Co drugi badany rodzic uważa także, że noszenie dziecka w chuście jest zdrowsze od noszenia w nosidle. Przeczytaj: W czym nosić dziecko? Nosidło twarde czy chusta?

Opinie co do cen chust są podzielone. Większość nie ma zdania, ponieważ nie miała w tej kwestii doświadczenia. Nieznacznie przeważają opinie, że cena chust jest odpowiednia, a mieszkańcy dużych miast (powyżej 200 tys. mieszkańców) nie akceptują cen chust. Większość badanych uważa, że chusty są łatwe „w obsłudze”. Tylko 8 % badanych uważa, że są zbyt skomplikowane.

Podsumowując, temat chust nie jest obcy Polakom. Mimo, że większość ma niesprecyzowane zdanie na ich temat, ponieważ po prostu ich nie używa, ich wrażenia w tym temacie są pozytywne. Opinie zmieniają się wraz z osobistym doświadczeniem. Aktywnie używający ich rodzice nie uważają, aby był to jedynie panujący trend, ale sposób życia.

Raport. Noszenie dzieci w chustach  w opiniach   Internautów 2010

Foto

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.