Kategorie
Ekowiadomości

Recykling to nie segregacja

Recykling to powtórne wykorzystanie odpadów, które może zaczynać się od segregacji

Ideą wiodącą recyklingu jest oczywiście ochrona środowiska. Jego celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych oraz zmniejszenie ilości odpadów.

Według ustawy o odpadach z dnia 27 kwietnia 2001 roku (Dz.U. z 2001 r. Nr 62, poz. 628) pod pojęciem recyklingu „rozumie się taki odzysk, który polega na powtórnym przetwarzaniu substancji lub materiałów zawartych w odpadach w procesie produkcyjnym w celu uzyskania substancji lub materiału o przeznaczeniu pierwotnym lub o innym przeznaczeniu, w tym też recykling organiczny, z wyjątkiem odzysku energii”.
Wedle zapisu ustawy, najprościej mówiąc, recykling to powtórne wykorzystanie odpadów, które może zaczynać się od segregacji.

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

A na czym polega domowy recykling? W każdym gospodarstwie domowym jest wiele odpadów czy niepotrzebnych przedmiotów, które mają znaleźć się w koszu na śmieci, a my możemy wykorzystać je powtórnie. W ten sposób zmniejszymy ilość odpadów, oszczędzimy cenne surowce. Angażując całą rodzinę, z kilku „niby” niepotrzebnych rzeczy (np. rurek po papierze toaletowym, kartonów, butelek PET, nakrętek, korków, gazet itd.) możemy wyczarować wspaniałe i oryginalne zabawki, ozdoby do mieszkania, czy fantazyjną biżuterię.

Materiały, które nadają się do ponownego wykorzystania, bywają opatrzone kodem recyklingu (szukaj go na opakowaniu). Kody zawierają trzy strzałki, tworzące trójkąt, z grotami skierowanymi zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Wewnątrz trójkąta znajduje się liczba oznaczająca kod użytego materiału, a pod trójkątem umieszczany jest skrót literowy.

Życie seksualne rodziców

Zacznij świadomie budować swoją relację z partnerem

Jak zrozumieć się w rodzinie

Jak dostrzec potrzeby innych i być wysłuchanym

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.