Kategorie
Recenzje

Woreczki z ziarnami fasoli

Od ZnamyMamy.pl otrzymaliśmy kolorowe woreczki wypełnione ziarenkami fasoli i worki przedszkolne

Od ZnamyMamy.pl otrzymaliśmy kolorowe woreczki wypełnione ziarenkami fasoli i worki przedszkolne.

Woreczki z ziarnami

Uszyte z dwóch rodzajów materiałów, zostały z jednej strony pokryte delikatnym wzorem, z drugiej – wyrazistymi kwiatami. Można z nimi zrobić, co tylko podpowie nam wyobraźnia – z najbardziej typowych rozwiązań przydadzą się do zabaw usprawniających koordynację ruchową lub do nauki. Zastosowań może być jednak dużo więcej – wszystko zależy od kreatywności opiekunów oraz samych dzieci. Dodatkowe możliwości stwarzają przyszyte z boku pętelki z taśmy – po jednej na każdej krawędzi woreczka.

Woreczek przyda się do zabawy zarówno z maluszkami jak i z dziećmi powyżej 3 roku życia. Bawi i rozwija wszechstronnie – szczególnie zaś angażuje zmysły dotyku i wzroku.

Uwaga! Reklama do czytania

Cud rodzicielstwa

Wsłuchaj się naprawdę w głos swojego dziecka

Noszenie dzieci

Poradnik dla noszących rodziców

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Woreczki oprócz zabawy gwarantują szereg innych korzyści:

  • poprawa precyzyjności ruchów,
  • korekta postawy (ćwiczenie równowagi),
  • wzmacnianie palców,
  • rozwój wrażliwości dotykowej.

Nasze pomysły na zabawy:

  • Mali akrobaci ćwiczą sprawności cyrkowe – niesiemy woreczek na głowie przez wyznaczony odcinek drogi, starając się, aby woreczek nie spadł na podłogę;
  • Sprawdzamy, jak to jest mieć – jak małpka – cztery chwytne kończyny (o ileż więcej możliwości!) – przenosimy woreczek z jednego miejsca na drugie chwytając go palcami stóp;
  • Walczymy o indiański tytuł Sokolego Oka – rzucamy woreczkiem wypełnionym grochem do zrobionego na podłodze kółka (np. ze sznurka).
  • Przez pętelki przewlekamy włóczkę lub piórka na nitce, wieszamy woreczek nad głowami i leżąc na plecach dmuchamy na powiewające elementy – dużo frajdy, relaks i świetne ćwiczenie logopedyczne.

Uwaga! Reklama do czytania

Uwaga! Złość

Są sposoby radzenia sobie ze złością (swoją i bliskich), które nie ranią i nie krzywdzą. Książka pomaga zrozumieć i stosować te metody. 

CHCESZ? KLIKNIJ!

Wymiary: 9 x 9 cm

Worek do przedszkola

Worek z kwiatkiem idealnie łączy przyjemne z pożytecznym. Każdy worek jest unikatowy! Możemy do niego włożyć wszystko – od obuwia przedszkolnego czy stroju gimnastycznego, poprzez czapki i rękawiczki, które tak często giną w przedszkolnych murach, aż po wszelkie dziecięce skarby, które zawsze trzeba mieć przy sobie.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.