Kategorie
Artykuł sponsorowany rzeczy dla dzieci

Fifi Studio – światło w pokoju dziecka

Światło to ważny element pokoju dziecięcego. Jego świadomy dobór może w istotny sposób poprawić komfort życia naszego dziecka. Zapewnienie odpowiedniego natężenia światła w pomieszczeniu może poprawić jego samopoczucie, zwiększyć aktywność i koncentrację podczas nauki czy zapobiec zmęczeniu i dać uczucie relaksu i wyciszenia przed snem.

Warto szczególnie przemyśleć rozmieszczenie oświetlenia w przestrzeni pokoju dziecięcego, które spełnia przecież równocześnie wiele funkcji.

Sufitowa lampa wisząca Fifi Studio idealnie nadaje  się jako centralne oświetlenie. Daje jasne, równomiernie rozproszone światło, tak że dziecko nie musi wytężać wzroku podczas zabawy. Kształt  walca zwiększa dodatkowo zasięg oświetlenia na całą strefę przeznaczoną do kreatywnej aktywności.

fifi-studio1

Lampa stojąca produkowana przez Fifi Studio sprawdzi się z kolei jako oświetlenie w strefie nauki. Pamiętajmy, że światło, przy którym dziecko czyta, powinno być chłodne i dostatecznie ostre. Siedząc przy biurku nasze dzieci nie powinny patrzeć w źródło światła, dlatego bardzo dobrze spełnia się forma abażurowa. Powierzchnia biurka powinna być matowa, by nie odbijać światła, gdyż jest to bardzo męczące dla oczu. Przypominamy, że dla dzieci leworęcznych lampka powinna być ustawiona z prawej strony, a dla praworęcznych z lewej -tak, aby dziecko nie zasłaniało sobie źródła światła.

fifi-studio4

Mała lampka nocna, proponowana przez nas do wieczornego wyciszenia zmysłów, idealnie nadaje się do usypiania i wieczornego czytania bajek. Swym delikatnym światłem zapewnia dziecku atmosferę bezpieczeństwa i odpoczynku.

fifi-studio2

Nie bez znaczenia są materiały, z których wykonane są lampy Fifi Studio. Są one w całości wykonane w Polsce przez rzemieślników, zgodnie z wieloletnią tradycją. Abażury są klejone ręcznie, nóżki sporządzone są z drewna olchowego pokrytego ekologiczną farbą, podzespoły z atestami gwarantują bezpieczeństwo dzieci.

fifi-studio6

Dbamy o tak doceniany  dziś przez rodziców design lamp. Ciekawym urozmaiceniem i walorem są projektowane i drukowane tylko dla Fifi Studio materiały o ciekawej, wspierającej wyobraźnię grafice. Proponujemy lampy z serii „SKRZYDLATY ŚWIAT ORIGAMI” oraz „ZWIERZĘCY ŚWIAT ORIGAMI”, zapraszając dzieci do kreatywnej zabawy i tworzenia własnych dekoracji z papieru, uzupełniających wystrój pokoju, inspirowanych naszymi lampami.

fifi-studio3

Jeśli myślimy o świadomym kreowaniu przestrzeni naszego dziecka, światło może być naszym sprzymierzeńcem, dając komfort i  lepsze samopoczucie podczas zabawy, nauki czy wypoczynku.

fifi-studio5

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *