| Rosie & Lou – slow fashion dla dzieci

Rosie & Lou – slow fashion dla dzieci

W dobie konsumpcjonizmu, bylejakości i poważnych zmian klimatycznych, nie dziwi pojawienie się alternatywnego nurtu stawiającego na minimalizm, ekologię i etykę. Widać to także w branży odzieżowej dedykowanej dzieciom.

Coraz głośniej i dobitniej nie zgadzamy się na ubrania kiepskiej jakości, produkowane masowo przy użyciu taniej siły roboczej. Wybieramy naturalne materiały i lokalnych producentów. Jako rodzice, jesteśmy świadomymi i wymagającymi konsumentami. I właśnie z myślą o takich klientach powstała marka Rosie & Lou

Polska i etyczna produkcja

Ubranka Rosie & Lou tworzone są w polskich szwalniach a materiały, z których powstają pochodzą od uczciwych, renomowanych europejskich i polskich producentów oraz dostawców, i spełniają wysokie standardy jakości oraz normy bezpieczeństwa. Każdy etap produkcji – od projektu, po szycie i sprzedaż – jest skrupulatnie kontrolowany. Rosie & Lou to slow fashion na najwyższym poziomie: z poszanowaniem środowiska i etyczną produkcją.

Dodatkowym wyróżnikiem marki jest odcięcie się od sztucznie napędzanego konsumpcjonizmu – ubrania mają tzw. „łamaną rozmiarówkę” i „rosną” wraz z dzieckiem. W połączeniu z trwałością materiałów i ich wysoką jakością takie podejście sprawia, że się nie niszczą i mogą służyć przez długi czas. 

Prostota i inspiracja naturą

Rosie & Lou stawia na ponadczasowe, dobrze przemyślane wzornictwo. Łączy w sobie klasyczną prostotę z komfortem i niebanalną estetyką. Wybiera nienachalną, inspirowaną naturą kolorystykę, która sprawdza się przez wiele sezonów. Dyskretne, wyważone kolory są funkcjonalne – te ubrania idealnie nadają się na co dzień, a dzięki przemyślanym dodatkom są także świetnym rozwiązaniem także na wyjątkowe okazje. Przykładem mogą być wielozadaniowe dzianinowe spodnie Marin: idealne na codzienne spacery, a dzięki fantazyjnie marszczonej falbance przy kieszeniach sprawdzą się także w uroczystych sytuacjach. 

Przede wszystkim dziecko i jego komfort 

Ubrania Rosie & Lou nie tylko „cieszą oko”, ale przede wszystkim są wygodne, jakby szyte na miarę. Dzieci same z ochotą je noszą, doceniając swobodę ruchów i przyjemną miękkość dzianin i tkanin. W spodniach dresowych, bluzach i sukienkach można w nieskrępowany sposób odkrywać świat, bawić się i cieszyć z codziennych przyjemności – są jak “druga skóra”. To efekt uwzględnienia i wyjątkowego poszanowania dziecięcej potrzeby ruchu w procesie projektowania oraz wyboru materiałów.

Rosie & Lou udowadnia, że można tworzyć dobrej jakości modę dla dzieci kierując się pasją, znajomością potrzeb swoich małych klientów i szacunkiem dla środowiska. Te piękne ubranka znajdziecie klikając w ten link: http://rosieandlou.com

Jakość i styl Rosie & Lou możecie osobiście sprawdzić na najbliższych targach MAMAVILLE XMAS: BLACK WEEKEND EDITION w Warszawie – niedziela 1 grudnia 2019 w Centrum EXPO XXI, stoisko 193.


NATULI Dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne
Odwiedź stronę autorki/autora: http://dziecisawazne.pl/


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
8 książek o Porozumieniu bez Przemocy (NVC)

zdrowie
Czy smartfon jest niebezpieczny?

wychowanie
„Plac zabaw” na balkonie

ciąża i poród
10 wzmacniających afirmacji na czas ciąży

rodzina
6 kroków do uważnego życia

rodzina
Mózg na tak, czyli jak dbać o równowagę psychiczną dziecka?

rodzina
Co warto wiedzieć o przeziębieniu? 7 odpowiedzi na najczęstsze pytania rodziców

This error message is only visible to WordPress admins

Error: The account for natuli_dziecisawazne needs to be reconnected.
Due to recent Instagram platform changes this Instagram account needs to be reconnected in order to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.