Kategorie
Książki Książki dla dzieci

Seria NIEGRZECZNE KSIĄŻECZKI

„Masz być grzeczny!” – wciąż jeszcze słyszą dzieci. Jak to rozumieć? Takie trudne słowo, a mieści w sobie całe mnóstwo znaczeń!

Jak myślicie: czy niegrzeczny jest chłopiec, który nie ma ochoty dzielić się nową zabawką? Czy nazwiemy niegrzeczną dziewczynkę, która odmawia całowania nigdy niewidzianej cioci? A może niegrzeczny jest nasz bohater Antek, który wcale nie ma ochoty jeść ulubionego rosołu, bo dziadek posypał go natką pietruszki? Jeśli tak – to nasza seria jest bardzo, bardzo niegrzeczna. 

Razem z Antkiem i jego rodziną opowiadamy małym czytelnikom historie, które w bezpretensjonalny sposób rozprawiają się z mitem grzeczności i posłuszeństwa. Antek jest spontaniczny, czasem się złości, innym razem próbuje poradzić sobie ze smutkiem lub rozczarowaniem. Uczy się również bronić własnych granic, mówić „nie” i odkrywać, jak ciekawy i różnorodny potrafi być świat.

Przygody Antoniego nie tylko zapraszają do wspólnej lektury, ale przede wszystkim do ważnych rozmów: o wrażliwości, uczuciach, niezależności i krytycznym myśleniu. Pisane z perspektywy emocjonalnej dziecka dają rodzicom wgląd w jego rozwój i unikalne widzenie świata, a także promują humanistyczne, rozumiejące podejście do potrzeb i odczuć małych ludzi. 

Niegrzeczne Książeczki to opowieści dla dzieci w wieku przedszkolnym (4–6 lat), zilustrowane z polotem i humorem przez Aleksandrę Gołębiewską. Autorkami serii są Alicja Dyrda – redaktorka naczelna wydawnictwa Natuli, założycielka jednego z największych portali o wychowaniu w szacunku i bliskości „Dzieci są ważne”, a także Natalia Fiedoczuk-Cieślak – pisarka („Jak pokochać centra handlowe”), autorka książek dla dzieci i psychopedagożka.


księgarnia natuli.pl
Najlepsze książki dla dzieci w jednym miejscu

Piękne, mądre, starannie wydane. W duchu rodzicielstwa bliskości. Uczące uważności, rozpoznawania emocji, życiowych umiejętności. Zachwycające historiami. Dla dzieci od 0 do 18. I tych starszych też!

Koniecznie odwiedź naszą księgarnię!

ROSÓŁ

Alicja Dyrda i Natalia Fiedorczuk-Cieślak

zilustrowała Aleksandra Gołębiewska

Premiera: 1 grudnia 2020

Natuli.pl

Seria Niegrzeczne Książeczki to opowieści dla małych i dużych, które rozprawiają się z mitami dotyczącymi dzieciństwa. Czy dziecko zawsze powinno być posłuszne, zjadać wszystko z talerza i dzielić się swoimi rzeczami? 

Babcia mówi poważnie i marszczy brwi:

– Jeśli nie zjesz rosołu, nie dostaniesz deseru. A zrobiłam racuszki z jabłkiem, które tak lubisz!

Rosół babci to zupa najlepsza na świecie, ale nie dziś, kiedy… posypano ją natką pietruszki. Antek nie chce jej zjeść. Czy to znaczy, że jest niegrzeczny?

Dowcipna opowieść, która szerzej otwiera drzwi do wewnętrznego świata dzieci. 

Polecane przez Monikę Szczepanik, pedagożkę i certyfikowaną trenerkę Porozumienia bez Przemocy.


SMOK

Alicja Dyrda i Natalia Fiedorczuk-Cieślak

zilustrowała Aleksandra Gołębiewska

Premiera: 1 grudnia 2020

Natuli.pl

– Antek ma nowego Smoka i dziś chce mieć go tylko dla siebie – mówi Mama.

– Tak, on nie chce się dzielić! A przecież trzeba się dzielić… – żali się Tytus.

Tytus to najlepszy kolega Antka. Ale dziś chłopcom trudno jest się zrozumieć, bo Antek nie chce się podzielić swoim nowym przebraniem. Czy to znaczy, że jest niegrzeczny?

Poruszająca historia odsłaniająca dorosłemu świat dziecięcych potrzeb.

Polecane przez Krzysztofa Sarzałę, pedagoga, trenera, eksperta w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.


Alicja Dyrda i Natalia Fiedorczuk-Cieślak

zilustrowała Aleksandra Gołębiewska

Wydawnictwo Natuli

Planowana liczba książek w serii: 10

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.