Kategorie
Artykuł sponsorowany rzeczy dla dzieci

Zaprojektuj meble do pokoju dziecka – Sleep&Fun

Stymulująca przestrzeń, wspierająca prawidłowy rozwój i służąca różnym aktywnościom – tymi słowy można opisać idealny, dziecięcy pokój. W życiu z ideałami bywa jednak różnie. Nie, nie powiemy wam teraz, jak mimo wszystko dosięgnąć czegoś, co nieosiągalne. Podpowiemy natomiast, co można zrobić, by dziecięcy pokój stanowił spójną, przemyślaną całość, w której każdy element ma swoją indywidualną, piękną historię, szytą na miarę jego mieszkańca. I by była to przestrzeń przyjazna nawet wtedy, gdy od czasu do czasu (!) zapanuje w niej bałagan.

sleep&fun3

Pokój zaprojektowany ręką dziecka?

Byłoby pewnie kolorowo! Z pewnością znalazłoby się też miejsce dla wielu zabawek albo nawet bardzo wielu… Firanki w Kubusia Puchatka, kolorowa tapeta z księżniczkami. Disney przewracałby się w grobie widząc, do czego doprowadziło jego umiłowanie do przepychu. Mimo, że zazwyczaj nie oddajemy dzieciom całej odpowiedzialności za projektowanie pokoju, ten często i tak wygląda jak komnata barwnego eklektyzmu. Fajnie od czasu do czasu być księżniczką z disneyowskiego zamku, ale chyba nikt nie wytrzymałby tego na co dzień. Dlatego minimalizm przy projektowaniu dziecięcych wnętrz jest równie ważny, co styl, gust i ogólne ogarnięcie w kwestiach wnętrzarskich. Jeśli nam tego brakuje – nie pozostaje nic innego, jak zasięgnąć porady specjalisty.

książki dla rodziców

Montessori w twoim domu 

32,10 PLN

Przewodnik dla rodziców, którzy chcą wychować swoje dzieci na ludzi odpowiedzialnych i ciekawych świata.

sleep&fun6

Ta, nie owijając w bawełnę, bywa jednak dość kosztowna. Dekoratorzy wnętrz słono liczą sobie za projekty dziecięcych pokoi, ale na szczęście, istnieją też wersje pośrednie. W Polsce od 2015 roku (choć z wieloletnim zapleczem i doświadczeniem w kwestii produkcji mebli) funkcjonuje marka Sleep&Fun, która dla potrzeby rynku na początku 2016 uruchomiła sklep internetowy. Pomysł dość nowatorski, bo nie chodzi w nim o proponowanie gotowych zestawów mebli w określonej stylistyce, ale wyjątkową przygodę z projektowaniem, do której można zaprosić dziecko.

sleep&fun5

Zaprojektuj meble do pokoju dziecka

Całe szczęście w przypadku Sleep&Fun chaos wnętrzarski raczej nam nie grozi. Projektowanie wspólnie z dzieckiem jest natomiast o tyle znaczące, że pozwala maluchowi uczestniczyć w przedsięwzięciu, które dotyczy przecież jego własnej przestrzeni. W Sleep&Fun każdy mebel i kolor można dowolnie połączyć, aby stworzyć niepowtarzalną i spójną całość, sprzyjającą rozwojowi i kreatywności. To pierwsza w Polsce marka, która oferuje meble aż w 7 unikalnych kolorach: białym, różowym, miętowym, niebieskim, żółtym, szarym, grafitowym.

sleep&fun8

Dopełnieniem jest możliwość zaczerpnięcia porady u źródła, by dopasować piękne i niepowtarzalne dodatki – tak, by całość służyła, współgrała i odznaczała się dobrym smakiem. Dywany, lampy, narzuty czy kosze na zabawki wydają się małymi elementami, które w całości grają wyjątkowo istotną, dekoratorską rolę (a przy okazji nie tracą na swojej funkcjonalności).

Dlaczego tak bardzo podoba nam się pomysł Sleep&Fun? Bo poza ideą tworzenia razem z dzieckiem (bez ryzyka zagracenia przestrzeni pokoju), mamy pewność, że wszystkie produkty oferowane na stronie producenta są bezpieczne, przemyślane i wyjątkowo solidne. Materiały wykorzystywane do produkcji mebli spełniają wszystkie europejskie standardy, posiadają certyfikaty i atesty bezpieczeństwa, wytrzymałości i trwałości. Zastosowane farby i lakiery spełniają wymagania europejskiej normy EN 71-3 “Bezpieczeństwo zabawek” dopuszczające stosowanie ich do produkcji mebli dziecięcych, ponieważ nie zawierają w swoim składzie niebezpiecznych pierwiastków chemicznych.

sleep&fun9

To wreszcie szansa dla dekoratora-amatora, by puścić wodze fantazji i stworzyć spójny, niepowtarzalny pokój marzeń. Taki, w którym dobrze spędzać czas, pracować i odpoczywać. To szczególnie ważne dla dziecka, którego umysł, kreatywność i poczucie estetyki kształtują się pod wpływem wielu różnych doświadczeń. W tym także tych związanych z przestrzenią, w której żyje.

sleep&fun2

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Bestsellery księgarni NATULI

Tematy, którymi się zajmujemy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *