Kategorie
Recenzje

Środki do czyszczenia Folia Bio Eco

Kto ma dzieci, ten wie, jak ważne jest regularne sprzątanie. Kto ma dodatkowo zwierzęta, wie o tym „podwójnie”. Zaliczam się do obu grup, dlatego starannie wybieram środki do sprzątania i dezynfekcji. Ostatnio moi faworyci to płyn do podłóg i powierzchni płaskich (twardych) Folia Bio Eco oraz uniwersalny płyn dezynfekujący do czyszczenia z aktywnym tlenkiem Folia Bio Eco Detergent. Są bezpieczne, skuteczne, wydajne i stosunkowo niedrogie. Oba środki przysłał nam sklep Farma-eko.pl

Kto ma dzieci, ten wie, jak ważne jest regularne sprzątanie. Kto ma dodatkowo zwierzęta, wie o tym „podwójnie”. Zaliczam się do obu grup, dlatego starannie wybieram środki do sprzątania i dezynfekcji. Ostatnio moi faworyci to płyn do podłóg i powierzchni płaskich (twardych) Folia Bio Eco oraz uniwersalny płyn dezynfekujący do czyszczenia z aktywnym tlenkiem Folia Bio Eco Detergent. Są bezpieczne, skuteczne, wydajne i stosunkowo niedrogie. Oba środki przysłał nam sklep Farma-eko.pl.

folia

Linię eko-środków Folia Bio Eco wyróżniają:

  • naturalne składniki;
  • naturalne esencje zapachowe i olejki eteryczne, pochodzące z kontrolowanych biologicznych upraw;
  • brak w składzie surfakantów – petrochemicznych środków powierzchniowo czynne, pochodnych ropy naftowej;
  • brak sztucznych barwników i brak tlenku etylenu.

Płyn do podłóg i powierzchni płaskich

Zacznę od wydajności, ponieważ butelka ma pojemność 1 litra. Do mycia podłogi stosuję zwykle jedną nakrętkę (choć producent zaleca 3 na 5 litrów wody), czyli płyn rozcieńczam. Do środka jest dołączona nakrętka do dozowania. Przy codziennym myciu podłogi płyn starcza na bardzo, bardzo długo. Dodam, iż można stosować go bezpośrednio na zabrudzoną powierzchnię, np. do wyczyszczenia armatury, brodzika czy płyty kuchennej. Jeśli chodzi o skuteczność, to potwierdzam, że działa. Zawsze przed myciem podłogi zamiatam ją, zatem zabrudzeń nie ma aż tak dużo (odchodzi znaczna część odpadków produkowanych przez naszą świnkę morską i psa). Płyn Folia Bio Eco nie pieni się bardzo, przyjemnie pachnie, pozostawia powierzchnię lekko błyszczącą. Najlepiej myje płytki, ale stosuję go także na panele podłogowe.

Bardzo podoba mi się, że płyn Folia Bio Eco jest stworzony na bazie roślinnych środków powierzchniowo czynnych otrzymanych z olejów roślinnych z biologicznych, kontrolowanych upraw. W szczególności z oliwy z oliwek wyprodukowanej w Apulii i oleju rzepakowego z Regionu Marche oraz olejku eterycznego z cytryny. Używane do produkcji składniki pochodzą od lokalnych producentów, w ten sposób zmniejsza się szkodliwy wpływ dalekiego transportu na środowisko.

Cena za litr: 22,90zł.

Skład wg INCI: AQUA, ALCHOOL DENAT, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, OLIVAMIDOPROPYL BETAINE, CYMBOPOGON NARDUS OIL (Citronella), SODIUM CAPRYLYL/CAPRYL SULFATE, POTASSIUM RAPESEEDATE, TRISODIUM METHYLGLYCINEDIACETATE, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM OLIVATE, POTASSIUM SORBATE, GERANIOL, CITRAL,CITRONELLOOL.

Uniwersalny płyn dezynfekujący do czyszczenia z aktywnym tlenkiem

Używam płynu dezynfekującego bardzo często. Dlatego trochę nie odpowiada mi, że płyn znajduje się w dużej butelce, ponieważ po prostu nieporęcznie mi się z niej korzysta. Dlatego przelałam trochę płynu do mniejszej butelki ze spryskiwaczem. Stosuję do czyszczenia i dezynfekcji sanitariatów, umywalki, wanny, kabiny prysznicowej, toalety, armatury łazienkowej chromowanej, ceramiki, kafli łazienkowych i kuchennych, a także stali nierdzewnej. Płyn jest bardzo skuteczny, głównie dzięki obecności aktywnego tlenu. Ładnie pachnie, ponieważ w składzie ma oleje eteryczne: miętowy i eukaliptusowy z kontrolowanych biologicznych upraw. Podobnie jak płyn do podłóg, może być rozcieńczany lub stosowany bezpośrednio na powierzchnię. Mimo wszystko płyn dezynfekujący Folia Bio Eco to detergent, dlatego ważne, by stosować go w zalecanej dawce, co oszczędza koszty i redukuje do minimum wpływ na środowisko.

Cena za litr: 22,90 zł.

Skład wg INCI: AQUA, ALCOHOL DENAT., CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, TETRASODIUM ETIDRONATE, SODIUM CAPRYLYL/CAPRYL SULFATE, HYDROGEN PEROXIDE, MENTHA ARVENSIS OIL, EUCALIPTUS GLOBULUS OIL, LIMONENE

Podsumowując, uważam, że zarówno płyn do podłóg i powierzchni płaskich, jak i  uniwersalny płyn dezynfekujący do czyszczenia są warte swojej ceny. Działają skutecznie, są bezpieczne dla człowieka, dla zwierzęcia i środowiska, starczają na bardzo długo i do tego przyjemnie pachną (nie drażnią oczu, skóry dłoni i nie duszą). Są produkowane we Włoszech.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.