Kategorie
Recenzje

Stevija

Redakcja pierwszy raz miała przyjemność testować produkt spożywczy. Sklep oferujący naturalne produkty słodzące stevija.pl przysłał nam puder – Stevija Zoetpoeder. To naturalna i zdrowsza alternatywa dla cukru, bez którego wielu z nas nie potrafi się obejść

Redakcja pierwszy raz miała przyjemność testować produkt spożywczy. Sklep oferujący naturalne produkty słodzące stevija.pl przysłał nam puder – Stevija Zoetpoeder. To naturalna i zdrowsza alternatywa dla cukru, bez którego wielu z nas nie potrafi się obejść.

Czym jest stewia?

Stewia jest uprawiana na plantacjach w Ameryce Południowej i Azji, szczególnie w Paragwaju i w Chinach. Po zebraniu i wysuszeniu, w procesie ekstrakcji powstaje skoncentrowany, w 100% naturalny słodzik. Jest około 300 razy słodszy od cukru. Inulina zawarta w Steviji Zoetpoeder jest uzyskiwana z korzeni cykorii. Jest ceniona jako prebiotyk. Stosowana jest często jako składnik preparatów dietetycznych.

Naturalny słodzik przypadł nam do gustu, ponieważ:

  • jest w 100% naturalny
  • jest łatwy w dozowaniu i przy tym bardzo wydajny (1/4 łyżeczki pudru odpowiada 1 łyżeczce cukru)
  • jest lekkostrawny
  • ma wszechstronne zastosowanie: można używać pudru Stevija zarówno do słodzenia napojów (kawy, herbaty, soków), jogurtów i twarożków, dżemów i konfitur własnej produkcji, domowych lodów, jak i dań na ciepło
  • stosowanie pudru jest bezpieczne dla naszej linii – 1/4 łyżeczki ma niewiele ponad 1 kalorię, bez obaw mogą ją stosować osoby z nadwagą
  • jest idealny do pieczenia.

Miejsce pudru na półce Dzieci są ważne

W redakcyjnej kuchni używamy cukru sporadycznie. Wolimy jego naturalne odpowiedniki, np. melasę czy miód. Dlatego do stosowania pudru musiałyśmy się przekonać. Kawa zyskała nowy smak, zdecydowanie inny niż ten, który zawdzięczamy kryształkom cukru. Specyficzny, w pierwszej chwili trudny do zaakceptowania. Jednak to kwestia przyzwyczajenia. Steviji używamy najczęściej do pieczenia ciast i babeczek. Puder sprawdził się rewelacyjnie. Nie dość, że praktycznie go nie ubywa, to otrzymujemy słodki, ale naturalny smak.

Badania nad naturalnym słodzikiem wskazują, że skutecznie hamuje apetyt, z tego względu to doskonała propozycja dla osób dbających o linię i będących na diecie.

Koszt opakowania 350 gramowego pudru Stevija wynosi około 40 zł. Stevija jest dostępna w formie testowanego przez nas pudru, kryształków, tabletek i w formie płynu (syropu).

Skład: Stevia Rebaudiana (RebA >97%), inulina (cykoria).

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.