Kategorie
Patronat

Tęskniący Zenon i żyrafa, która spadła z krzesła. Bajki o empatii

1 czerwca 2015 roku nakładem wydawnictwa CoJaNaTo ukaże się druga odsłona opowieści o radościach i smutkach mieszkańców Leśnego Zakątka. – „Tęskniący Zenon i żyrafa, która spadła z krzesła. Bajki o empatii” pomogą dzieciom w wieku od 3 do 8 lat rozpoznawać i interpretować swoje emocje, uczucia i potrzeby, jakie się za nimi kryją, a także opanować trudną sztukę wyrażania w jasny sposób swoich intencji i odczytywania intencji innych osób.

bajki-o-empatii

Tym razem żyrafa Bibi, szakal Zenon i ich mniej lub bardziej kudłaci przyjaciele podzielą się z czytelnikami swoimi zmartwieniami i radościami, tymi największymi, jakich dane jest nam w życiu doświadczyć: starość, choroba, rozwód rodziców, raniące słowa padające z ust najbliższych – o tym wszystkim mieszkańcy Leśnego Zakątka chcą rozmawiać z przyjaciółmi i dawać sobie pełne miłości wsparcie. A wszystko z dużą lekkością i ogromną dozą humoru. W ogródku Maksa zagoszczą smoki, po Bocianim Morzu pożegluje Kajtek Bez Rajtek, Leon zbuduje most z tęczy, a żyrafa zakręci się  bardziej niż kiedykolwiek.

Zwierzęta będą też dzielić z Wami pierwsze najważniejsze doświadczenia wspólnoty, przyjaźni, odkrywania swojej tożsamości i wyjątkowości.

Życie seksualne rodziców

Zacznij świadomie budować swoją relację z partnerem

Jak zrozumieć się w rodzinie

Jak dostrzec potrzeby innych i być wysłuchanym

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Autorki

Joanna Berendt i Aneta Ryfczyńska, trenerki Porozumienia bez Przemocy, z pasją promujące komunikację z poziomu serca między dorosłymi i dziećmi. Autorki tomu bajek o empatii „Przyjaciele żyrafy”, wydanego w 2014 roku. Prowadzą wspólnie bloga „Przyjaciele żyrafy”.

bajki-o-empatii_m

O książce

Jest to druga odsłona bajek o empatii. Pierwsze spotkanie z mieszkańcami Leśnego Zakątka pozwoliło małym i dużym czytelnikom poznać bliżej świat emocji i potrzeb oraz opanować sztukę słuchania sercem tego, co inni mówią i widzenia sercem tego, co robią.

 • Czy mamy prawo płakać, kiedy nam smutno?
 • Czy nieśmiałość to wada?
 • Czy wolno nam zmienić zdanie?
 • Jak odnaleźć swoje miejsce między rodzicami, którzy się rozstali?
 • Jak radzić sobie z tęsknotą?
 • Jak zobaczyć w sobie wyjątkowość?

Te i inne pytania, a przede wszystkim odpowiedzi na nie, padną w drugim tomie bajek o empatii. Czeka nas też smakowita wisienka na tym książkowym torcie: bajka napisana przez bardzo młodą pisarkę, jedenastoletnią Blankę Berendt.

Bajki o empatii mają już rzeszę fanów wśród dzieci i rodziców oraz terapeutów i psychologów dziecięcych.

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

Specjaliści o bajkach

„Bibi i Zenon pokazują nam, w jaki sposób być w kontakcie z własnymi emocjami i jak sprawić, by one nas wspierały w kontakcie z najbliższymi. Wierzę, że te bajki będą inspiracją do wielu ważnych rozmów”.

Marta Kułaga, dyrektor przedszkola NVC Krasnal w Krakowie

„Bibi i jej przyjaciele zabierają nas w fascynującą podróż po świecie emocji i relacji. Bajki te są  przewodnikiem po krainie uczuć i pokazują, że wszystko to, co przeżywamy jest ważne i że nic nie jest czarno-białe”.

Anna Szczepaniak, mama Zosi i Zuzi, psycholog i psychoterapeuta dziecięcy

Jak działają bajki o empatii na dzieci?

Siedmioletni Antoś w rozmowie ze swoim psem, Franią (pies patrzy wiernymi oczami na swojego ukochanego towarzysza zabaw):

– To, że na ciebie krzyczy (mowa o mamie Antosia) nie znaczy, że cię nie lubi. Ona chce ci powiedzieć, żebyś nie sikał na dywan…

Jak donosi mama, takie rozmowy zrodziły się po lekturze pierwszego tomu bajek o empatii, „Przyjaciele żyrafy”.

Szczegóły

 • „Tęskniący Zenon i żyrafa, która spadła z krzesła. Bajki o empatii”
 • Joanna Berendt, Aneta Ryfczyńska
 • ilustracje: Ewa Beniak-Haremska
 • 142 strony
 • oprawa twarda
 • Wydawca: CoJaNaTo Blanka Łyszkowska

Uwaga! Reklama do czytania

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik świadomego rodzicielstwa

Cud rodzicielstwa

Wsłuchaj się naprawdę w głos swojego dziecka

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.