Kategorie
Ekowiadomości

Toksyczne zabawki z Chin

To już nie pierwsze informacje z Włoch dotyczące konfiskaty chińskich zabawek. Kilka dni temu włoska Gwardia Finansowa skonfiskowała w całym kraju 300 tysięcy toksycznych i niebezpiecznych zabawek pochodzących z Chin

To już nie pierwsze informacje z Włoch dotyczące konfiskaty chińskich zabawek. Kilka dni temu włoska Gwardia Finansowa skonfiskowała w całym kraju 300 tysięcy toksycznych i niebezpiecznych zabawek pochodzących z Chin. O tym, jak są one groźne, świadczy to, że niektóre ich elementy mogą wybuchnąć w przypadku podniesienia temperatury.

Kontrola

Do operacji na wielką skalę doszło w rezultacie kontroli w sklepach w środkowych Włoszech, gdzie wcześniej wykryto pierwsze partie zabawek sprowadzonych przez przedsiębiorcę z Tarentu na południu.

Groźne ftalany

Analizy wykazały obecność bardzo szkodliwych dla zdrowia ftalanów, zmiękczających gumę. Powodują one wady rozwojowe u dzieci. W zabawkach stwierdzono też zawartość innych niepożądanych substancji, ich ilości przekraczającą znacznie dopuszczalne normy.

Inne wykroczenia

W lipcu tego roku właściciel sklepu w Mediolanie zapłacił rekordową grzywnę w wysokości ponad 15 milionów euro. Sprzedawał toksyczne baterie i zabawki. Włoska straż miejska skonfiskowała w sklepie Chińczyka 180 tysięcy baterii z poziomem kadmu przekraczającym dopuszczalne normy, 800 zabawek z trującym płynem do puszczania baniek i 3 tysiące opakowań toksycznego kleju.

Polska

W naszym kraju także roi się od chińskich zabawek. Zabawki te mogą być szkodliwe dla zdrowia dziecka. Często pozbawione są informacji w języku polskim i nie mają certyfikatów bezpieczeństwa. Lepiej dłużej oszczędzać i wybrać bezpieczną zabawkę.

Źródło: www.news.money.pl
Foto

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.