Trampolina ogrodowa
| Trampolina ogrodowa

Trampolina ogrodowa

Sklep ze sprzętem sportowym trampoliny.pl przysłał nam ogromną trampolinę ogrodową. Można sobie wyobrazić, ile radości sprawia dzieciom skakanie i figlowanie na trampolinie. A jeśli ktoś uważa, że to „zabawka” tylko dla dzieci, to jest w błędzie. Dorośli bawią się równie dobrze jak smyki.

trampolina

O trampolinie:

  • ma średnicę 427 cm (w sklepie trampoliny.pl dostępne są różne rozmiary)
  • posiada osłonę sprężyn oraz siatkę, dzięki temu sprzęt jest maksymalnie zabezpieczony;
  • w razie potrzeby można doposażyć trampolinę w metalowe schodki;
  • jest prosta w montażu, jednak jej złożenie to zdecydowanie męskie zadanie;
  •  jest stabilna pod warunkiem, że zmontowana zgodnie z instrukcją obsługi i na równej powierzchni.

No to skaczemy!

Na początku podchodziłam do trampoliny z dystansem. Przyznam, że nie do końca wierzyłam w jej bezpieczeństwo. Po kilku dniach się przekonałam i dziś sama aktywnie skaczę. Dzieciaki korzystają z trampoliny tylko pod nadzorem osoby dorosłej. Osłona sprężyn jest mocno przytwierdzona do konstrukcji, jednak zwracam na nią uwagę, kontroluję, by się nie przesunęła (myślę, że to się nie zdarzy, ale obserwując szaleństwa dzieci, wolę dmuchać na zimne). Również w trosce o bezpieczeństwo, skacząc nie bawimy się np. piłką czy hula-hopem. Nie korzystamy z niej w czasie ani po deszczu (czekamy, aż wyschnie). Skaczemy zazwyczaj boso.

Mamy trampolinę już ponad 3 tygodnie. Podejrzewałam, że ekstremalnie eksploatowana przez kilka pierwszych dni niebawem się dzieciom po prostu znudzi. Nic z tych rzeczy! Nie ma dnia, żeby na niej nie skakali. Muszę przyznać, że jest jednak minus posiadania trampoliny w ogródku. Teraz nie możemy odwiedzać naszych znajomych, bo wszyscy chcą przyjeżdżać do nas;)

Co z konserwacją? Jest banalnie prosta – przecieramy trampolinę ściereczką. I kolejna zaleta – możemy z niej korzystać prawie o każdej porze roku, o ile tylko pogoda nie płata figli.

Skakanie to wielka frajda. To forma aktywności fizycznej, dzięki której dbamy o kondycję, o zdrowie. Dzieci rozwijają zdolności koncentracji, spostrzegawczość, kształtują poczucie równowagi. A nam, dorosłym, kilkanaście minut skoków dziennie pomaga trzymać linię.

Podsumowując, myślę, że trampolina ogrodowa jest świetnym pomysłem na spędzanie czasu z rodziną. Kłopotem może być zagospodarowanie przestrzeni na ustawienie sprzętu. Na szczęście w sklepie trampoliny.pl znajdziemy trampoliny w różnych rozmiarach, dzięki temu znajdziemy odpowiednią do naszego ogródka.


Karolina Ślusarczyk

Filolog, pedagog, redaktorka serwisu Dzieci są ważne. Mieszka z rodziną na wsi. Miłuje książki, ubóstwia naturę i aktywny tryb życia. Kocha polskie Tatry i Bieszczady. Mama Alicji i Igi.
Odwiedź stronę autorki/autora:


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
8 książek o Porozumieniu bez Przemocy (NVC)

wychowanie
Jak wspierać motywację wewnętrzną dziecka?

olini
Zamiast balsamów – naturalne oleje do pielęgnacji niemowląt i wymagającej skóry małych dzieci

POLECAMY
Szkoła narciarska dla dzieci – czy warto?

odżywianie naturalne
Zdrowa i wzmacniająca odporność dieta zimowa dziecka (przepisy)

olini
Zdrowa zima – jakie produkty warto mieć w swojej spiżarni?

POLECAMY
Skąd czerpać energię zimową porą, czyli co zamiast kawy?

wywiady
Mądre, piękne, CUDowne 9 miesięcy. Rozmowa z Dorotą Mirską – Królikowską

POLECAMY
Rosie & Lou – slow fashion dla dzieci

POLECAMY
Jak prawidłowo mierzyć temperaturę ciała dziecka?

rodzina
Rodzice potrzebują wioski wsparcia!