Kategorie
Ekowiadomości

Trwa protest przeciw GMO w Polsce

Do jutra prezydent Bronisław Komorowski ma czas na podjęcie decyzji w sprawie GMO. Przyjęcie tej ustawy może przyczynić się do osłabienia kondycji małych gospodarstw rolnych

Mnożą się setki komentarzy na forach internetowych atakujących nową ustawę o nasiennictwie. Europa Zachodnia nie akceptuje GMO. Otwarcie mówi o negatywnych skutkach i problemach, których przysporzyła żywność modyfikowana genetycznie.

Do jutra prezydent Bronisław Komorowski ma czas na podjęcie decyzji w sprawie GMO. Przyjęcie tej ustawy może przyczynić się do osłabienia kondycji małych gospodarstw rolnych. Ustawa precyzuje tryb rejestracji i wytwarzania materiału siewnego, głównie tradycyjnych odmian. Zawiera także kontrowersyjny przepis dotyczący możliwości rejestracji odmian transgenicznych. Zdaniem wielu ekspertów Polska nie powinna promować takiego typu rolnictwa, a rośliny modyfikowane genetycznie nie pozostają bez wpływu na ludzkie zdrowie. W Polsce – z roślin modyfikowanych genetycznie – najczęściej spotykamy soję. Tylko kupując tę z certyfikatem ekologicznym możemy być pewni, że jest wolna od GMO.

Więcej o GMO i proteście: Protest przeciwko GMO

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.