Kategorie
Artykuł sponsorowany Rzeczy dla dzieci

Trzy zabawki wspierające zdrowy rozwój dziecka

Czy pamiętacie, jak świetnie bawiliście się w dzieciństwie ukochanym misiem? Ile frajdy sprawiały drewniane klocki? Dzieci nie potrzebują tysiąca zabawek wypełniających przestrzeń – potrzebują właściwie dobranych i właściwie zróżnicowanych. Poprzez zabawy doświadczają świata, kształtują umiejętności psychomotoryczne i społeczne. Trzy umiejętnie dobrane zabawki mogą wspierać rozwój malucha!

Czy pamiętacie, jak świetnie bawiliście się w dzieciństwie ukochanym misiem? Ile frajdy sprawiały drewniane klocki? Dzieci nie potrzebują tysiąca zabawek wypełniających przestrzeń – potrzebują właściwie dobranych i właściwie zróżnicowanych. Poprzez zabawy doświadczają świata, kształtują umiejętności psychomotoryczne i społeczne. Trzy umiejętnie dobrane zabawki mogą wspierać rozwój malucha!

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

1. Coś do budowania

Mniejsze dzieci będą chciały, żeby to rodzice układali klocek na klocku – one chętniej przewrócą wieże. Z czasem jednak zaczną budować, a ta zabawa rozwinie ich myślenie przestrzenne i rozumienie podstawowych zasad fizyki. Pamiętacie, jak wasze dziecko przed ukończeniem pierwszego roku życia notorycznie zrzucało coś na podłogę (np. łyżeczkę podczas jedzenia)? Typową zabawą jest budowanie piramidy.

hurtownia-dzieciom1

W ten sposób dzieci uczą się przestrzeni, a klocki stanowią kolejny etap tej nauki. Starsze dzieci mogą potrzebować wyższego poziomu trudności i większej liczby ruchomych elementów.

hurtownia-dzieciom2

2. Coś do przytulania

Ulubiona przytulanka to szkoła empatii. Dziecko tworzy prawdziwą więź i nierzadko przypisuje zabawce osobowość. Odgrywanie ról, dbanie o „dobre samopoczucie” misia czy lali – tak dziecko tworzy swoje pierwsze relacje na długo zanim pozna pierwszych kolegów i koleżanki. Miś Ferdynand jest klasyczną przytulanką – my w naszym dzieciństwie też mieliśmy Ferdynanda, prawda?

hurtownia-dzieciom3

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

3. Coś do układania

Nauka koncentracji i nieodpuszczania, nawet kiedy coś nam nie wychodzi. Dziecko potrzebuje puzzli bez względu na wiek, płeć czy wykazywane zdolności wiodące. Skrupulatnie składane pasujące do siebie części znajdują się nie tylko w klasycznych puzzlach, ale również w sorterach i pojemnikach – które dodatkowo uczą myślenia przestrzennego.

hurtownia-dzieciom4
hurtownia-dzieciom5

W artykule zostały wykorzystane zabawki ze sklepu Hurtownia Dzieciom.pl, oferującego zabawki na każdy etap rozwoju dziecka.

hurtownia-dzieciom-logo
Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.