Kategorie
Artykuł sponsorowany

Wakacje 2019 – jesteście gotowi? Przegląd kolonii i obozów Biura Turystyki Aktywnej KOMPAS

Do wakacji zostały zaledwie dwa miesiące. Jeśli jeszcze nie macie planów, zajrzyjcie koniecznie na stronę Biura Turystyki Aktywnej Kompas. Będziecie zaskoczeni!

Niezapomniane wakacje 2019: jesteście gotowi?

Wyjazd w towarzystwie rówieśników – wielbicieli klocków Lego, pogromców smoków i goblinów, albo rękodzielników pasjonatów? A może oldskulowa kolonia w stylu lat 90.? Oferty wakacyjne stają się coraz ciekawsze i coraz lepiej dopasowane do zróżnicowanych potrzeb uczestników. Te, które proponuje Kompas, są nie tylko dobrze zorganizowane, ale i świetnie przemyślane pod kątem dziecięcych zainteresowań. Zobaczcie sami:

Obóz Superbohaterów

dla dzieci w wieku 7-12 lat. Jeśli Wasze dziecko uwielbia klocki Lego i bohaterów sagi Marvela, interesuje się robotyką i komiksami, z pewnością zachwyci się programem tego wyjazdu. Własnoręczne tworzenie kostiumu ulubionego superbohatera, nauka jazdy Batmobilem, tworzenie konstrukcji z klocków Lego i i warsztaty komiksowe- to kluczowe punkty programu, dzięki którym mali obozowicze będą mogli puścić wodze fantazji. Nie zabraknie również bardziej klasycznych aktywności na świeżym powietrzu: górskich wycieczek, treningu zwinności w parku linowym, ogniska czy zajęć integracyjnych.

Kolonia DIY – Zrób to Sam

dla dzieci w wieku  7-12 lat. Podstawy warsztatu krawieckiego, decoupage, scrapbooking czy własnoręczne tworzenie biżuterii domowej roboty to propozycja dla uwielbiających rękodzieło małych artystów. Na obozowiczów czekają również inne wyzwania: projektowanie wymarzonego domu z kartonów, budowanie szałasu z patyków, tworzenie mandali z leśnych skarbów i konstrukcja własnego latawca. Ten wyjazd to doskonała propozycja dla dzieci o zacięciu artystycznym, lubiących kreatywne działania i zabawy na świeżym powietrzu. Nie zabraknie także plażowania nad jeziorem, odkrywania kaszubskiej przyrody, pieszych wycieczek i czasu na swobodne zabawy z rówieśnikami.

Obóz Bez Smartfonów – Podwórko Rządzi!

dla dzieci w wieku 7-12 lat. Jeśli Wasze dzieci uwielbiają gry plenerowe, spędzają całe dnie na powietrzu i pytają, jak Wy bawiliście się w ich wieku,  to ten obóz jest właśnie dla nich. Nie ma tu miejsca na smartfony, tablety, gry komputerowe czy nowoczesne gadżety. Na obozowiczów czekają za to oldskulowe zabawy rodem z lat 80. i 90. i przeniesienie się w realia dzieciństwa rodziców. Państwa-miasta, kółko i krzyżyk, statki, turnieje gry w kapsle, skakanie przez skakankę, zabawa w dwa ognie i zbijak – tak m.in. będą spędzać czas koloniści. Nie zabraknie także dreszczyku emocji: zabaw w podchody, nauki rozbijania namiotu, samodzielnego rozpalania ogniska i noclegu w lesie!

Pierwsze Kroki z Fantastyką

dla dzieci w wieku 9-12 lat. Poznawanie mitów i legend o smokach, tworzenie elfickich łuków, tropienie goblinów, odczytywanie run  – takie atrakcje czekają na młodych miłośników świata fantasy. W planie przewidziane są również gry planszowe i fabularne, oglądanie filmów fantasy i granie w gry VR. Na obozowiczów czekają poza tym bardziej “przyziemne”, ale nie mniej atrakcyjne rozrywki:wizyta w parku linowym, spacery po Tatrzańskim Parku Narodowym i wycieczka do Tatralandii.

Dla dzieci, które wyjeżdżają pierwszy raz

Pierwszy samodzielny wyjazd na kolonie to z jednej strony wielka przygoda, ale z drugiej także mnóstwo sprzecznych emocji i wątpliwości – zarówno po stronie dzieci, jak i rodziców. Rodzice obawiają się, jak malec odnajdzie się bez ich opieki i  czy na pewno poradzi sobie z czekającymi go wyzwaniami. Mały kolonista z kolei może czuć lęk przed rozstaniem z rodzicami oraz niepewność związaną z nowym otoczeniem i kolegami.

Moja pierwsza kolonia to propozycja Kompasu dla dzieci w wieku 5-9 lat, które po raz pierwszy wyjeżdżają same. Dobra zabawa, nowe przygody, towarzystwo rówieśników i wykwalifikowana kadra pedagogiczna to wymarzone okoliczności startu w kolonijną samodzielność. A rodzice mają możliwość kontaktu z wychowawcą przez całą dobę oraz wgląd w codziennie aktualizowane fotorelacje!

W tym sezonie kolonie dla najmłodszych odbywają się w:

 • na Kaszubach – Leśna Akademia jest najnowszym pomysłem, mającym na celu wdrożenie idei wychowania dzieci blisko natury, zapewniającym dzieciom zrównoważony rozwój i pozwalającym na naturalne rozbudzenie ciekawości świata, badanego w sposób empiryczny. Nawiązuje ona poniekąd do tradycji skandynawskiej i zachodnioeuropejskiej. Uczestnicy będą m.in. wędrować po lesie, tropić ślady zwierząt, budować szałasy, uczyć się orientacji w terenie oraz poznawać leśną faunę i florę.
 • Jastrzębiej Górze: zabawy na plaży, kąpiele w morzu, park linowy, park wodny, wyprawy do lasu i poznawanie nadmorskiej fauny i flory. Cały program obozu jest tak przemyślany i przygotowany, by najmłodsi mieli jak najmilsze wspomnienia i pokochali wyjazdy na obozy.
 • Pieninach– pod czujnym okiem doświadczonej kadry na uczestników czeka moc atrakcji, m.in: Dzień Magii i Legend, Dzień Szalonej Nauki, gry terenowe, zabawy integracyjne, górskie wycieczki, rozgrywki sportowe, warsztaty kulinarne oraz spacery, quizy, seanse filmów i bajek. 
 • Jurze Krakowsko-Częstochowskiej: zagadki, tajemnice, ulubione zabawy sportowe, niezwykłe eksperymenty, artystyczne popisy i niezapomniane przygody. Koloniści będą m.in.: aktywnie eksplorować okolicę, poznawać chronione gatunki zwierząt, zwiedzać jaskinie, bawić się w detektywów i grać w gry terenowe.

Szczegółowe informacje na temat cen i terminów znajdziecie tutaj

Co warto wiedzieć o wakacjach z Kompasem?

 1. Oferta wyjazdów przeznaczona jest dla uczestników w różnym wieku, m.in:
 • obozy “maluszkowe” (np. moja pierwsza kolonia dla dzieci  5-9 lat ,
 • kolonie dla dzieci w przedziale wiekowym 7-12 lat,
 • obozy dla nastolatków w przedziale wiekowym  od 13 do 20 lat 
 • oraz obozy dla dorosłych 18-30 lat i obozy rodzinne oferujące aktywności dla dzieci i rodziców.
 1. Cena każdego wyjazdu zawiera 4 posiłki (śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja), nocleg, bogaty program zajęć i animacji. opiekę kadry pedagogicznej i instruktorskiej oraz opiekę medyczną, ubezpieczenie NNW (10.000 zł). Dodatkowo płatne mogą być wycieczki fakultatywne i koszty dojazdu.
 2. Kadrę stanowią starannie wyselekcjonowani opiekunowie, przechodzący wieloetapową rekrutację. Są wśród nich: pedagodzy, lekarze, artyści, żeglarze, taternicy, muzycy, studenci.Każdy z nich posiada uprawnienia do pracy z dziećmi i nieustannie podnosi swoje kwalifikacje.
 3.  W przypadku młodszych dzieci rodzice mają możliwość 24h kontaktu z wychowawcą. Opiekunowie są przygotowani do pracy z małymi dziećmi i indywidualnie traktują potrzeby uczestników. Rodzice mają także wgląd w w codziennie aktualizowane fotorelacje.
 4. Opiekunowie starają się zminimalizować możliwość korzystania ze smartfonów czy tabletów w czasie wyjazdu.
 5. Organizator Biuro Turystyki Aktywnej Kompas posiada 21- letnie doświadczenie w organizacji wyjazdów dla dzieci i młodzieży i jest laureatem wielu prestiżowych nagród i rankingów.

Kontakt i rezerwacje:

Strona internetowa: https://www.kompas.pl/lato

Telefon: tel./fax 58 303 18 78

E-mail: biuro@kompas.pl

Adres:  Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS Sp. z o.o.  ul. Asesora 72 80-119 Gdańsk

Ofertę można także nabyć za pośrednictwem lokalnych biur: https://www.kompas.pl/o-nas/nasi-agenci

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.