fbpx
DZIEŃ DZIECKA - Zrób niespodziankę!
| Wakacje 2019 – jesteście gotowi? Przegląd kolonii i obozów Biura Turystyki Aktywnej KOMPAS

Wakacje 2019 – jesteście gotowi? Przegląd kolonii i obozów Biura Turystyki Aktywnej KOMPAS

Do wakacji zostały zaledwie dwa miesiące. Jeśli jeszcze nie macie planów, zajrzyjcie koniecznie na stronę Biura Turystyki Aktywnej Kompas. Będziecie zaskoczeni!

Niezapomniane wakacje 2019: jesteście gotowi?

Wyjazd w towarzystwie rówieśników – wielbicieli klocków Lego, pogromców smoków i goblinów, albo rękodzielników pasjonatów? A może oldskulowa kolonia w stylu lat 90.? Oferty wakacyjne stają się coraz ciekawsze i coraz lepiej dopasowane do zróżnicowanych potrzeb uczestników. Te, które proponuje Kompas, są nie tylko dobrze zorganizowane, ale i świetnie przemyślane pod kątem dziecięcych zainteresowań. Zobaczcie sami:

Obóz Superbohaterów

dla dzieci w wieku 7-12 lat. Jeśli Wasze dziecko uwielbia klocki Lego i bohaterów sagi Marvela, interesuje się robotyką i komiksami, z pewnością zachwyci się programem tego wyjazdu. Własnoręczne tworzenie kostiumu ulubionego superbohatera, nauka jazdy Batmobilem, tworzenie konstrukcji z klocków Lego i i warsztaty komiksowe- to kluczowe punkty programu, dzięki którym mali obozowicze będą mogli puścić wodze fantazji. Nie zabraknie również bardziej klasycznych aktywności na świeżym powietrzu: górskich wycieczek, treningu zwinności w parku linowym, ogniska czy zajęć integracyjnych.

Kolonia DIY – Zrób to Sam

dla dzieci w wieku  7-12 lat. Podstawy warsztatu krawieckiego, decoupage, scrapbooking czy własnoręczne tworzenie biżuterii domowej roboty to propozycja dla uwielbiających rękodzieło małych artystów. Na obozowiczów czekają również inne wyzwania: projektowanie wymarzonego domu z kartonów, budowanie szałasu z patyków, tworzenie mandali z leśnych skarbów i konstrukcja własnego latawca. Ten wyjazd to doskonała propozycja dla dzieci o zacięciu artystycznym, lubiących kreatywne działania i zabawy na świeżym powietrzu. Nie zabraknie także plażowania nad jeziorem, odkrywania kaszubskiej przyrody, pieszych wycieczek i czasu na swobodne zabawy z rówieśnikami.

Obóz Bez Smartfonów – Podwórko Rządzi!

dla dzieci w wieku 7-12 lat. Jeśli Wasze dzieci uwielbiają gry plenerowe, spędzają całe dnie na powietrzu i pytają, jak Wy bawiliście się w ich wieku,  to ten obóz jest właśnie dla nich. Nie ma tu miejsca na smartfony, tablety, gry komputerowe czy nowoczesne gadżety. Na obozowiczów czekają za to oldskulowe zabawy rodem z lat 80. i 90. i przeniesienie się w realia dzieciństwa rodziców. Państwa-miasta, kółko i krzyżyk, statki, turnieje gry w kapsle, skakanie przez skakankę, zabawa w dwa ognie i zbijak – tak m.in. będą spędzać czas koloniści. Nie zabraknie także dreszczyku emocji: zabaw w podchody, nauki rozbijania namiotu, samodzielnego rozpalania ogniska i noclegu w lesie!

Pierwsze Kroki z Fantastyką

dla dzieci w wieku 9-12 lat. Poznawanie mitów i legend o smokach, tworzenie elfickich łuków, tropienie goblinów, odczytywanie run  – takie atrakcje czekają na młodych miłośników świata fantasy. W planie przewidziane są również gry planszowe i fabularne, oglądanie filmów fantasy i granie w gry VR. Na obozowiczów czekają poza tym bardziej “przyziemne”, ale nie mniej atrakcyjne rozrywki:wizyta w parku linowym, spacery po Tatrzańskim Parku Narodowym i wycieczka do Tatralandii.

Dla dzieci, które wyjeżdżają pierwszy raz

Pierwszy samodzielny wyjazd na kolonie to z jednej strony wielka przygoda, ale z drugiej także mnóstwo sprzecznych emocji i wątpliwości – zarówno po stronie dzieci, jak i rodziców. Rodzice obawiają się, jak malec odnajdzie się bez ich opieki i  czy na pewno poradzi sobie z czekającymi go wyzwaniami. Mały kolonista z kolei może czuć lęk przed rozstaniem z rodzicami oraz niepewność związaną z nowym otoczeniem i kolegami.

Moja pierwsza kolonia to propozycja Kompasu dla dzieci w wieku 5-9 lat, które po raz pierwszy wyjeżdżają same. Dobra zabawa, nowe przygody, towarzystwo rówieśników i wykwalifikowana kadra pedagogiczna to wymarzone okoliczności startu w kolonijną samodzielność. A rodzice mają możliwość kontaktu z wychowawcą przez całą dobę oraz wgląd w codziennie aktualizowane fotorelacje!

W tym sezonie kolonie dla najmłodszych odbywają się w:

 • na Kaszubach – Leśna Akademia jest najnowszym pomysłem, mającym na celu wdrożenie idei wychowania dzieci blisko natury, zapewniającym dzieciom zrównoważony rozwój i pozwalającym na naturalne rozbudzenie ciekawości świata, badanego w sposób empiryczny. Nawiązuje ona poniekąd do tradycji skandynawskiej i zachodnioeuropejskiej. Uczestnicy będą m.in. wędrować po lesie, tropić ślady zwierząt, budować szałasy, uczyć się orientacji w terenie oraz poznawać leśną faunę i florę.
 • Jastrzębiej Górze: zabawy na plaży, kąpiele w morzu, park linowy, park wodny, wyprawy do lasu i poznawanie nadmorskiej fauny i flory. Cały program obozu jest tak przemyślany i przygotowany, by najmłodsi mieli jak najmilsze wspomnienia i pokochali wyjazdy na obozy.
 • Pieninach– pod czujnym okiem doświadczonej kadry na uczestników czeka moc atrakcji, m.in: Dzień Magii i Legend, Dzień Szalonej Nauki, gry terenowe, zabawy integracyjne, górskie wycieczki, rozgrywki sportowe, warsztaty kulinarne oraz spacery, quizy, seanse filmów i bajek. 
 • Jurze Krakowsko-Częstochowskiej: zagadki, tajemnice, ulubione zabawy sportowe, niezwykłe eksperymenty, artystyczne popisy i niezapomniane przygody. Koloniści będą m.in.: aktywnie eksplorować okolicę, poznawać chronione gatunki zwierząt, zwiedzać jaskinie, bawić się w detektywów i grać w gry terenowe.

Szczegółowe informacje na temat cen i terminów znajdziecie tutaj

Co warto wiedzieć o wakacjach z Kompasem?

 1. Oferta wyjazdów przeznaczona jest dla uczestników w różnym wieku, m.in:
 • obozy “maluszkowe” (np. moja pierwsza kolonia dla dzieci  5-9 lat ,
 • kolonie dla dzieci w przedziale wiekowym 7-12 lat,
 • obozy dla nastolatków w przedziale wiekowym  od 13 do 20 lat 
 • oraz obozy dla dorosłych 18-30 lat i obozy rodzinne oferujące aktywności dla dzieci i rodziców.
 1. Cena każdego wyjazdu zawiera 4 posiłki (śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja), nocleg, bogaty program zajęć i animacji. opiekę kadry pedagogicznej i instruktorskiej oraz opiekę medyczną, ubezpieczenie NNW (10.000 zł). Dodatkowo płatne mogą być wycieczki fakultatywne i koszty dojazdu.
 2. Kadrę stanowią starannie wyselekcjonowani opiekunowie, przechodzący wieloetapową rekrutację. Są wśród nich: pedagodzy, lekarze, artyści, żeglarze, taternicy, muzycy, studenci.Każdy z nich posiada uprawnienia do pracy z dziećmi i nieustannie podnosi swoje kwalifikacje.
 3.  W przypadku młodszych dzieci rodzice mają możliwość 24h kontaktu z wychowawcą. Opiekunowie są przygotowani do pracy z małymi dziećmi i indywidualnie traktują potrzeby uczestników. Rodzice mają także wgląd w w codziennie aktualizowane fotorelacje.
 4. Opiekunowie starają się zminimalizować możliwość korzystania ze smartfonów czy tabletów w czasie wyjazdu.
 5. Organizator Biuro Turystyki Aktywnej Kompas posiada 21- letnie doświadczenie w organizacji wyjazdów dla dzieci i młodzieży i jest laureatem wielu prestiżowych nagród i rankingów.

Kontakt i rezerwacje:

Strona internetowa: https://www.kompas.pl/lato

Telefon: tel./fax 58 303 18 78

E-mail: biuro@kompas.pl

Adres:  Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS Sp. z o.o.  ul. Asesora 72 80-119 Gdańsk

Ofertę można także nabyć za pośrednictwem lokalnych biur: https://www.kompas.pl/o-nas/nasi-agenci

 


Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: https://dziecisawazne.pl/


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
Uważność – najlepsze książki dla dzieci i dorosłych

OKULARY
Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci

rodzina
,,Kochać to nie znaczy martwić się, kochać to znaczy ufać” – krótki tekst o byciu matką

zdrowie
Czy antybiotyki przyjmowane przed ciążą i w jej trakcie wpływają na zdrowie dziecka?

edukacja alternatywna
Czym jest “kultura błędu” i dlaczego nie warto wytykać błędów uczniom? Fragment książki “Nowa szkoła”

naturopatia
Jak leczyć wiosenne przeziębienie?

zdrowie
Bliskość sprawia, że dzieci są zdrowsze!

wywiady
“Weganizm jest prosty i można z nim żyć bez poczucia straty”. Rozmowa z Asją Michnicką

edukacja alternatywna
Nie dajmy się zadaniom domowym! Czego dzieci naprawdę potrzebują po wyjściu ze szkoły?

edukacja alternatywna
Dlaczego tak trudno zmienić polską szkołę? Fragment książki “Nowa szkoła”

edukacja alternatywna
“Nowa szkoła” to książka dla gotowych na zmianę polskiej szkoły

edukacja alternatywna
Jak uczy się mózg i jak szkoła może wspierać naturalne procesy uczenia się?