Kategorie
Artykuł sponsorowany Rzeczy dla dzieci

Wierszyki ćwiczące języki i inne zabawy językowe dla maluchów od “Naszej Księgarni”

Cajnik, kaćka, kolcyki, kajolyfel – coraz więcej rodziców walczy z problemami logopedycznymi swoich dzieci. Z pomocą przychodzi im wydawnictwo „Nasza Księgarnia”, którego nakładem ukazały się trzy znakomite książki z serii „Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać”: „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci”, „Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci” oraz „Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci”.

Zaczęła się jesień, dzieci znów wróciły do nauki, poszły do przedszkoli – to najlepszy czas na to, by poświęcić więcej uwagi na to, jak dziecko wymawia trudne wyrazy. Książki z serii „Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać” nie tylko pomagają w ćwiczeniu aparatu mowy, gdy problem logopedyczny został już stwierdzony. Znajdziecie w nich również informację, jakiego rodzaju trudności w wymowie powinny zaniepokoić rodzica.

Uwaga! Reklama do czytania

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Z muchą na luzie ćwiczymy buzie

Wspólną przygodę z tą serią warto zacząć od książki „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie” Marty Galewskiej-Kustry, bo podstawą poprawnej wymowy jest między innymi odpowiednia ruchomość narządów artykulacyjnych: warg, języka, podniebienia miękkiego i żuchwy, a nikt nie zachęci dziecka do tych ćwiczeń lepiej niż mucha Fefe. Publikacja została skonstruowana w taki sposób, że młody czytelnik, słuchając o przygodach Fefe, niemalże sam reaguje w proponowany przez niego sposób. Bo jak tu nie zacząć wykrzykiwać „i-o, i-o, i-o”, kiedy mucha leci gasić pożar? Jak tu się nie zdziwić „oooo” na widok Fefe za kierownicą samochodu? Jak się nie oblizywać, gdy bohaterka zajada się truskawkami z bitą śmietaną? Wartka fabuła tej książki sprawi, że dziecko nawet się nie zorientuje, że właśnie wykonuje ważną pracę.

nasza-ksiegarnia2

Wierszyki ćwiczące języki

Gdy z wyluzowaną muchą przećwiczymy aparat mowy, możemy sięgnąć po „Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci” Marty Galewskiej-Kustry oraz Elżbiety i Witolda Szwajkowskich. Książka nie straszy trudnymi do wymówienia łamańcami językowymi, bo rymowanki zostały dostosowane do wieku dzieci. Inne książki z tzw. „trudnymi wierszykami” najczęściej tworzą prawdziwą mieszankę wybuchową najtrudniejszych głosek. To oczywiście świetna zabawa, ale… raczej dla dorosłych. W tej książce natomiast znalazły się rymowanki przygotowane z uwzględnieniem odpowiednich etapów rozwoju mowy dziecka: zawierają tylko te głoski, które w danym wieku powinno już ono wymawiać. W pierwszej części książki pojawiają się wierszyki dla najmłodszych, czyli czterolatków, w drugiej dla pięciolatków – to wtedy dziecko powinno nauczyć się wymawiać arcytrudne „r”, w trzeciej zaś zawarte zostały rymowanki dla chojraków, czyli prawdziwe językowe wyzwania.

nasza-ksiegarnia1

Zeszytowy trening mowy

Do ponownego przećwiczenia wszystkiego najlepszy będzie „Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci” Marty Galewskiej-Kustry. Na 64. stronach zebrano zadania związane z głoskami, które sprawiają dzieciom najwięcej kłopotu. Na samym początku do wspólnej zabawy zaprasza trener Leszek, który towarzyszy dzieciom do samego końca i prowadzi poprzez kolejne zadania aż po stronę ostatnią, gdzie znajduje się dyplom dla dzielnego ucznia w szkole poprawnej wymowy. W zeszycie znajdziemy rozmaite ćwiczenia, począwszy od gry planszowej, przez wycinanki, rysowanki i zagadki, aż po labirynty. Wspólne ćwiczenia z pomocą tej książki będą dla dziecka jednocześnie treningiem i świetną zabawą.

nasza-ksiegarnia3

Wielką zaletą serii jest taka konstrukcja ćwiczeń, że nie są dla dziecka udręką. Nie czuje ono, że właśnie się uczy, co często bywa zniechęcające, tylko miło spędza czas z rodzicem, czytając zabawną książeczkę, i chętnie wchodzi w interakcję z tekstem. Seria „Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać” wydawnictwa „Nasza Księgarnia” gwarantuje salwy śmiechu i niezapomnianą przygodę w gąszczu trudnych głosek, która na pewno zakończy się wyśpiewaniem „w Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie” bez najmniejszego zająknięcia.

Teraz wszystkie tytuły z serii i cała oferta księgarni platon24.pl dostępna z 35% rabatem.

nasza-ksiegarnia-7

Foto: flikr.com/criminalintent

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.