Kategorie
recenzje

Zabawki Agrafki

Już wiele razy przekonałam się, że największe zainteresowanie dziecka wzbudzają naturalne i proste zabawki. Szczęście mają ci dorośli, którzy sami potrafią je stworzyć dla swoich dzieci. Agrafka to mały domowy sklep z ręcznie wykonywanymi zabawkami dla dzieci w każdym wieku. Czy zabawki Agrafki różnią się od tych dostępnych na rynku?

Świetne książki dla rodziców i dzieci... zobacz naszą KSIĘGARNIĘ NATULI

Już wiele razy przekonałam się, że największe zainteresowanie dziecka wzbudzają naturalne i proste zabawki. Szczęście mają ci dorośli, którzy sami potrafią je stworzyć dla swoich dzieci. Agrafka to mały domowy sklep z ręcznie wykonywanymi zabawkami dla dzieci w każdym wieku. Czy zabawki Agrafki różnią się od tych dostępnych na rynku? Są duże, ale po zabawie można złożyć je w małe kosteczki (mieszczą we własnych, ozdobnych workach), organizują dzieciom przestrzeń, ale nie ograniczają zabawy, są wykonane z naturalnych materiałów i bardzo podobają się maluchom, przedszkolakom i starszakom (dorosłym także!).

obrus

Zabawki Magdy

Magda wymyśla i sama wykonuje zabawki. Jest z wykształcenia filologiem, ale też instruktorem narciarstwa. Wychowuje  dwie córki: roczną i czteroipółletnią. Jest mamą chustową, karmiącą, gotującą według diety pięciu przemian, a niebawem planuje ucieczkę z miasta na wieś. Magda żyje w bliskości z naturą,  m.in dlatego nie lubi stosów plastikowych zabawek w dziecięcych pokojach. Interesuje się wystrojem wnętrz i dzięki temu natrafiła na książki Sam Scarborough, architektki, która aranżuje przestrzenie dla dzieci. Jej poczucie estetyki i pomysły są Magdzie bardzo bliskie. Robi podobne rzeczy na swój sposób.

Nowe klasy

Chyba każdy z nas grał i nadal gra w klasy, chociażby z dziećmi. Świetnie, jeśli jest piękna pogoda, mamy do dyspozycji kredę i kawałek chodnika – klasy powstaną błyskawicznie. Agrafka chciała umożliwić dzieciom grę w klasy także podczas niepogody – na dywanie w domu czy na trawie. W jaki sposób? Plansza klas jest wyszyta na kawałku płótna. Dodam, iż jest wykonana bardzo starannie, widać, że autorka włożyła w wykonanie klas sporo pracy. Poza tym klasy możemy mieć zawsze przy sobie, w parku czy na pikniku – wystarczy, że je złożymy, włożymy do dołączonego woreczka i w drogę… Na górze maty znajdują się trzy zawieszki, możną ją więc zamocować na ścianie i cieszyć oko ciekawą dekoracją pokoju. Wymiary: 140x90cm.

agrafka5

Przenośny domek

Właściwie to obruso-domek, ponieważ aby go stworzyć należy rozłożyć kawałek materiału na dużym stole. Dodam, że stół musi być naprawdę spory, ponieważ obruso-domek jest ogromny.  „Na górze” dorośli obywają rozmowy, a „na dole” wesoło bawią się dzieci. Jest tylko jeden warunek – musimy mieć do dyspozycji stół. Kiedy córka dostała obruso-domek, akurat na dworze panowała pochmurna pogoda, więc domek rozłożyłyśmy w domu. Spodobał jej się tak bardzo, że niemal z niego nie wychodziła. Całość uszyta jest z przewiewnej i pięknej bawełny, dzięki czemu w domku nigdy nie jest gorąco ani duszno. Domek ma duże „drzwi” z zasłonkami oraz dwa okna, także z zasłonkami. Jest kolorowy, po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca, dzięki woreczkowi można zabrać go ze sobą wszędzie.

Zabawa w teatr

Przepis na zabawę: przynajmniej jeden aktor, sznurek, dwa drzewa lub inne punkty do których da się przymocować teatrzyk i oczywiście widownia. Przedstawienie można odegrać na podwórku, na biwaku czy w domu (zawieszając teatrzyk w futrynie drzwi). Kurtyna, którą odsłania się na czas przedstawienia, bardzo podoba się dzieciom. Dzięki temu, że zabawki (wszystkie) są szyte na nasze zamówienie, możemy wybrać kolor i wzór materiałów. Wymiary: 140x90cm.

agrafka4

Tipi

Dzieciaki uwielbiają bawić się w Indian i marzą o prawdziwym indiańskim namiocie. Tipi (wigwam) od Agrafki jest uszyte z płótna. Testowaliśmy namiot w ogrodzie podczas upalnego weekendu i spisał się rewelacyjnie. Swobodnie może bawić się w nim dwoje dzieci. Jest zbudowany z pięciu boków, każdy o szerokości 80cm, ma wysokość ok. 150cm. Jest przewiewny, idealny na upały, sprawdzi się również jako element wystroju pokoju i ulubiona kryjówka.

agrafka3

Zabawki świetnie nadają się na prezent, ponieważ autorka może każdą z nich spersonalizować naszywając imię lub dowolny inny napis czy naszywkę na woreczek do przechowywania, a także na samą zabawkę. Cenię fakt, że zabawki są wykonane z naturalnych, przewiewnych materiałów. Świetnie, że można każdą z nich przechowywać w woreczku, dzięki temu zajmują mało miejsca i mogą podróżować z rodziną.

Karolina Ślusarczyk

Autor/ka: Karolina Ślusarczyk

Filolog, pedagog, redaktorka serwisu Dzieci są ważne. Mieszka z rodziną na wsi. Miłuje książki, ubóstwia naturę i aktywny tryb życia. Kocha polskie Tatry i Bieszczady. Mama Alicji i Igi.


Bestsellery księgarni NATULI

Tematy, którymi się zajmujemy:

1 odpowiedź na “Zabawki Agrafki”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *