Kategorie
Rzeczy dla dzieci

Zajęcia dla dzieci i rodziców. Festiwal Wibracje jest dla wszystkich!

Dzieci są ważne. I czas, który spędzają z bliskimi, jest ważny. Nie tylko z rodzicami czy dziadkami, ale też z innymi dziećmi – bawiąc się, śmiejąc, inspirując, razem zdobywając nowe umiejętności, a czasami też się bijąc (i nie mamy na myśli, rzecz jasna, bicia się z myślami). Jeśli więc macie w planach zajęcia dla dzieci i rodziców, nie rozglądajcie się za zamkniętymi przestrzeniami. To lato jest przecież takie piękne!

Jeśli do tej pory sądziliście, że kilkudniowe festiwale nie są najbezpieczniejszym miejscem dla dzieci (bo przecież głośna muzyka, spanie w namiocie, wspólne prysznice – wiadomo), teraz prosimy was, abyście wzięli swoje przekonania i przerzucili je za jezioro. Które? Jedno z mazurskich – w tym pięknym regionie jest ich mnóstwo. No dobrze, ale co mają wakacyjne festiwale do Pojezierza Mazurskiego? Słuchajcie, bardzo dużo! Bo właśnie tutaj, w Giżach koło Olecka, odbędzie się Festiwal Wibracje. I to już za kilka tygodni!

Strefa Malucha – zajęcia skierowane dla małych dzieci (trochę większych też)

Festiwal Wibracje to niezależne, wspierające pozytywny obraz siebie wydarzenie. W tym roku startuje 26 lipca, kończy się z kolei 30 lipca – to daje aż pięć dni wypełnionych pod sam korek wykładami, warsztatami, zajęciami, koncertami, radosnym tańcem w blasku ognia, jogą i medytacją. Dużo? No pewnie, że dużo! Wszystko będzie miało swój czas i swoje miejsce – a tego miejsca akurat, w malowniczych Giżach koło Olecka, jest mnóstwo. O samym festiwalu i jego programie pisaliśmy już wcześniej, w poprzednich artykułach – dziś z kolei skupimy się na tym, jakie zajęcia odbywają się tu dla dzieci. Ile ich tu jest! Festiwal Wibracje organizowany jest z myślą o całych rodzinach, nastawiony jest też na zabawę i rozwój każdego uczestnika, niezależnie od jego wieku. Będziecie mieli w czym wybierać!

Zajęcia ogólnorozwojowe z dobrą muzyką w tle. Poznaj trzy przestrzenie tematyczne!

Jedne dzieci lubią malować, inne uwielbiają zabawy ruchowe, choć nie brakuje też amatorów brudzących rozrywek. Niezależnie od tego, czy wasze dziecko najchętniej przez cały dzień poprawiałoby swoją sprawność fizyczną, czy raczej spełniało się artystycznie, jedno jest pewne – na Festiwalu Wibracje na pewno znajdzie coś ciekawego dla siebie. Strefa Malucha została podzielona na trzy przestrzenie tematyczne. Oto one!

Strefa Chill and Fun

Miejsce relaksu i odpoczynku, w którym na dzieci czekają koce i poduszki. Od razu pomyśleliście o leżakowaniu w przedszkolu? O nie, nie! Nic z tych rzeczy. Dzieci, które będą chciały się położyć, a może nawet zdrzemnąć, oczywiście będą mogły to zrobić, ale najfajniejsze jest to, że wcale nie muszą! To tutaj znajdą klocki Lego i Lego Duplo, planszówki, kolorowanki, książki, a nawet wielkoformatowe kartonowe ekopojazdy do składania i kolorowania. No, w takim stylu to można odpoczywać!

26-30.07.2023

Giże koło Olecka

Festiwal Wibracje

W programie znajdziecie mnóstwo wartościowych warsztatów i wykładów dotykających życia w harmonii, świadomego rodzicielstwa i wychowywania dzieci w zgodzie z naturą. Zdajemy sobie jednak sprawę, że najmłodsi uczestnicy mogą być nieco znudzeni wykładami, dlatego… błoto! Dużo błota! Woda i farby, którymi można malować po niemal całym ciele. To wszystko czeka na dzieci w Strefie Malucha. Ale wiadomo, to nie koniec atrakcji.

Strefa Active

Bańki mydlane! Któż ich nie lubi? W tej strefie będzie ich mnóstwo. Ale to nie wszystko. Będą też gry i zabawy integracyjne, tańce animacyjne, gry podwórkowe w stylu retro, zabawy cyrkowe, wyścigi, zajęcia grupowe z balonami, piłeczkami, klockami Bamp, tunelami Klanza, chustą i wszystkim, czym wasze dzieci jeszcze tylko będą się chciały pobawić.

Strefa Art and Creative

A to strefa dla dzieci, które z całej siły wierzą we własne możliwości artystyczne! Będzie klejenie, malowanie, nawlekanie, ugniatanie, drapanie i mieszanie. Co z tego wyjdzie? O, dużo ładnych rzeczy! Łapacze snów, pianotwory, torby ekologiczne i kolorowe bańki. Spod małych rączek wyjdzie też własnoręcznie wykonana biżuteria, którą później jej twórcy będą mogli schować do szkatułki – oczywiście też własnoręcznie wykonanej. Nie może zabraknąć też mas plastycznych i cieczy nienewtonowskiej – idealnych towarzyszy zabaw na co dzień i od święta.

Festiwal Wibracje jest dla dzieci i rodziców! Zajęcia i ćwiczenia, które sprawią dziecku mnóstwo frajdy, są na wyciągnięcie ręki!

Na stronie internetowej Festiwalu Wibracje znajdziecie szczegółowy program Strefy Malucha – sprawdźcie, jakie zajęcia są zaplanowane na każdy dzień. Być może teraz przez głowę przechodzi wam myśl, że wszystkie warsztaty będą tak bardzo ciekawe, że nie zdołacie opuścić Strefy Malucha ani na chwilę. W połowie macie rację! Wszystkie zajęcia zapowiadają się świetnie – to fakt! Ale faktem też jest to, że rodzice mogą zostawić dzieci pod najlepszą opieką na warsztatach. Wszystkie zajęcia będą odbywać się w cyklach dwugodzinnych – to doskonały czas, w którym najmłodsi będą się świetnie bawić, a przy tym ani trochę nie zdążą się znudzić.

5-dniowe wydarzenie dla całych rodzin – już od najmłodszych lat!

Wróćmy jeszcze na chwilę do tego, co napisaliśmy na samym początku tego artykułu. Że trudno jest się wybrać na festiwal z małym dzieckiem, że nie do końca wiadomo, jak to zaplanować. Możecie spokojnie się pakować – organizatorzy wszystko już zaplanowali! W ostatnich dniach lipca w Giżach czekać na was będzie przebieralnia, strefa śniadaniowa na polu namiotowym, spora toaleta dla dzieci, prysznice, a także pełna zdrowia strefa gastronomiczna (a w niej śniadania, obiady, kolacje, owoce, orzechy – same pyszne rzeczy!). 

Lipiec ma być piękny, jednak to piękne słońce nie zawsze jest bezpieczne dla najmłodszych dzieci – z myślą przede wszystkim o nich będą przygotowane zacienione strefy. I co jeszcze? Jeśli choć raz byliście na Festiwalu Wibracje, wiecie już, jak przyjazna i życzliwa atmosfera tu panuje – ona też jest ważna dla dzieci! No i nie wspomnieliśmy jeszcze o wydatkach – dzieci do 13 r.ż. w Giżach bawią się za darmo! Wiecie, taki festiwal to wydarzenie, w czasie którego dziecko może poznać przyjaciela na całe życie. Przyjedźcie, będzie cudownie!

Uwaga! Reklama do czytania

Rodzicielstwo Serca

Cud rodzicielstwa i Dzieciństwo rodziców

Bestseller izraelskiego terapeuty i jego długo wyczekiwana kontynuacja

kup w pakiecie
Avatar photo

Autor/ka: Sandra Habrych

Doula, instruktorka hipnoporodu, polonistka, wieloletnia redaktorka dziecisawazne.pl. Szczęśliwa żona i mama dwóch chłopców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.