Kategorie
Książki Książki dla dzieci Trudne emocje Więź i relacja z dzieckiem

Nie straszcie dzieci Mikołajem! Książka „Święta”

Sanie Mikołaja są zbyt małe, żeby niepotrzebnie pakować do nich chrust. Tam mieszczą się tylko wymarzone prezenty – i to dla wszystkich, absolutnie wszystkich! W tym roku Święty Mikołaj zapakował też Niegrzeczną Książeczkę. Przedstawiamy wam „Święta”.

„Jeśli będziesz niegrzeczny, to nie dostaniesz prezentu od Świętego Mikołaja”, „Tylko do grzecznych dziewczynek przychodzi Mikołaj”, „Jak będziecie się tak zachowywać, dostaniecie rózgę zamiast prezentu!” – brzmi znajomo, prawda? To niesamowite, że rodzice wciąż serwują dzieciom takie groźby. Nie wnoszą nic dobrego ani w relację dziecka z rodzicami, ani dziecka z… Mikołajem. A szkoda, bo ten sympatyczny starszy pan istnieje naprawdę. Mieszka w małej miejscowości Rovaniemi w Finlandii. Teraz pewnie pije gorące kakao i intensywnie planuje odwiedziny u wszystkich dzieci. I nie tylko!

Uwaga! Reklama do czytania

Wierszyki paluszkowe

Wesołe rymowanki do masażyków

Wierszyki bliskościowe

Przytulaj, głaszcz, obejmuj, bądź zawsze blisko.

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Dostaliście kiedyś rózgę?

Drodzy rodzice, wybierzcie się w małą podróż w czasie. Znów macie kilka lat, za oknem prószy śnieg, a wasi rodzice wszystko powoli przygotowują do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Chcecie pomóc im najlepiej, jak potraficie, ale przy okazji robicie niesamowity bałagan. Może właśnie rozsypaliście mąkę na świeżo umytą podłogę, a może, podczas zabawy z bratem czy siostrą, stłukliście ulubioną bombkę mamy. Słyszycie, że jesteście niegrzeczni, a skoro tak, to Święty Mikołaj do was nie przyjdzie.

Albo przyjdzie, tylko zostawi wam rózgę – a wtedy nici z dobrej zabawy. W tym momencie nawet nie zastanawiacie się, dlaczego podobnego zdania nie usłyszycie w połowie sierpnia, mimo że trzeba być grzecznym przez cały rok. Liczy się dla was to, że słyszycie to teraz, gdy w domu powinna panować świąteczna, magiczna atmosfera, a wcale nie panuje. Znów zrobiliście coś nie tak, nie jesteście wystarczająco dobrzy i grzeczni. Znów zawiedliście rodziców. No i Świętego Mikołaja. A przecież tak bardzo chciał wam przywieźć wymarzone prezenty.


księgarnia natuli.pl
Najlepsze książki dla dzieci w jednym miejscu

Piękne, mądre, starannie wydane. W duchu rodzicielstwa bliskości. Uczące uważności, rozpoznawania emocji, życiowych umiejętności. Zachwycające historiami. Dla dzieci od 0 do 18. I tych starszych też!

Koniecznie odwiedź naszą księgarnię!

Dlaczego nie należy straszyć dzieci Świętym Mikołajem?

Widzicie? To, co rodzicom często wydaje się być pustym, wyświechtanym sloganem, w oczach najmłodszych jest śmiertelnie poważną groźbą. Dzieci nie cieszą się z wizyty Mikołaja – zamiast tego martwią się, czy wszystko, co robią, jest w porządku. A to nie jedyna smutna strona przedświątecznego szantażu. Dziecko zaczyna rozumieć, że warto się starać tylko wtedy, gdy dostaje się za to nagrodę. Takie przeświadczenie nie minie z czasem, a nasze dziecko może w przyszłości potrzebować zachęty do wszystkiego – obowiązków domowych, nauki, a w końcu nawet pracy.

Uwaga! Reklama do czytania

Niegrzeczne książeczki

Czy dzieci na pewno są niegrzeczne?
Seria książek dla dzieci 2-5 roku życia i rodziców o tym, że w każdym zachowaniu dziecka jest ważna jego potrzeba.

Odwiedź księgarnię Natuli.pl

Rodzice, którzy straszą dzieci Świętym Mikołajem, bardzo często wpadają też w swoje własne sidła. W okresie przedświątecznym dziecko zachowuje się dokładnie tak, jak tego oczekujemy, w święta dostaje prezent, a po świętach… zaczyna się jazda bez trzymanki. Maluch rozpakował już wymarzone klocki, a do kolejnych świąt jeszcze daleko. I znów jest – jak zwykliśmy mawiać – niegrzeczny. W ten sposób dziecko daje upust trudnym emocjom, które się w nim piętrzyły, a których my nie mieliśmy czasu wysłuchać. Przecież łatwiej było powiedzieć, że Mikołaj w tym roku nie przyjdzie.

“Święta” Alicji Dyrdy – wszyscy jesteśmy trochę niegrzeczni

O tym właśnie są “Święta”, czyli najnowsze opowiadanie autorstwa Alicji Dyrdy. Wchodzi ono w skład serii Niegrzeczne Książeczki wydanej przez NATULI – dzieci są ważne. Jeśli wcześniej mieliście okazję czytać m.in. “Smoka”, “Rosółczy “Łobuza”, doskonale znacie już Antka i jego niezwykłą rodzinę. Mama Antka wymyka się schematom, o których wspomnieliśmy wcześniej i nie straszy dzieci Mikołajem. To jednak nie wystarczy, by w głowie chłopca nie zapaliła się czerwona lampka. Usłyszał w radiu, że Mikołaj nie przynosi prezentów niegrzecznym dzieciom. Co gorsza, dowiedział się o tym wtedy, gdy razem z babcią i dziadkiem lepił pierogi! Rodzinną sielankę burzy niepewność. Antek nie chce nawet napisać listu do Mikołaja, bo właściwie sam nie wie, czy jest grzeczny, czy niegrzeczny… Z pomocą przychodzi mama. Ale czy uda jej się przekonać Antka do napisania listu?

Niegrzeczne Książeczki – bestsellerowa seria rozprawiająca się z mitem posłuszeństwa

“Święta” to zupełnie nowe opowiadanie, jednak wiele je łączy z wszystkimi poprzednimi pozycjami serii Niegrzeczne Książeczki. Autorka, Alicja Dyrda, znów udowadnia nam, że wszyscy jesteśmy trochę grzeczni i niegrzeczni. I tak właśnie ma być! Wspólna lektura zaprosi was do rozmów o uczuciach, niezależności i oczekiwaniach. Na wszystkich małych (i dużych) czytelników znów czekają niesamowite ilustracje stworzone przez Aleksandrę Gołębiewską. Tym razem wszystkie w świątecznych barwach – zieleni, czerwieni, granacie i bieli. W prezencie dostaniecie też przepis na masę solną – nawet jeśli nie do końca byliście grzeczni w tym roku. Zaraz, zaraz… Czy to Święty Mikołaj? Nie jesteśmy pewni. Sprawdźcie sami!

Zestaw prezentowy od NATULI

Najpiękniejsze książki na święta od wydawnictwa Natuli. Gotowy, spakowany prezent, z bilecikiem i … niespodzianka!

Wspaniale! Zapisuje się

Avatar photo

Autor/ka: Sandra Habrych

Dziennikarka, autorka tekstów SEO. Szczęśliwa żona i mama. Na dobre zanurzona w Rodzicielstwie Bliskości, fotografii i akwarelach.

1 odpowiedź na “Nie straszcie dzieci Mikołajem! Książka „Święta””

bzdury Pani pisze
Sw Mikolaj zawsze byl rodz jem nagrody/motywacji
Nie ma w tym nic zlego zeby dziecku przypomniec,ze Mikolaj mu nie przyniesie prezentu jesli bedzie niegrzeczne.

Nie ma nic gorszego niz skrajnosci.
Ani za duza dyscyplina nie jest dobra ani za duzo luzu – nie badzmy przewrazliwieni, dodatkowo nie sztuka wypisywac takie opinie, ale radzic sobie z dziecmi, ktoe sa naprawde trudne i nic na nie nie dziala.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.