Kategorie
Ekowiadomości

Wenezuelski rząd chce promować naturalne karmienie poprzez zakaz sprzedaży butelek

Wenezuelski rząd planuje niebawem zakazać sprzedaży butelek do karmienia niemowląt. Urzędnicy uważają, że to odpowiedni sposób na promowanie karmienia piersią. Jeden z przedstawicieli rządu, Odalis Monzon, powiedział: „Chcemy zwiększyć miłość (między matką i dzieckiem), ponieważ ta została utracona w wyniku działań międzynarodowych firm produkujących mleko modyfikowane”.

Ministerstwo Zdrowia Wenezueli przewiduje wyjątki w sytuacji, kiedy matka dziecka umiera oraz w przypadku udokumentowanej informacji o niezdolności matki do wytwarzania wystarczającej ilości pokarmu do prawidłowego odżywiania dziecka. Ponadto ma powstać więcej banków mleka kobiecego.

Wydaje się, że pomysł wenezuelskich władz pomija ścieżkę informacji i edukacji, a skupia się wyłącznie na wywieraniu presji na mamach. Od dłuższego czasu pojawiają się na łamach naszego portalu podobne informacje ze świata, mówiące o tym, w jaki sposób poszczególne kraje chcą promować karmienie piersią. Naszym zdaniem władze zapominają o najbardziej przystępnym rozwiązaniu, czyli dostępie do opieki położnych oraz doradców laktacyjnych przed i po porodzie.

Źródło: news.sky.com
Foto

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.