fbpx
DZIEŃ DZIECKA - Zrób niespodziankę!
| Zamawiasz produkty dla dziecka przez Internet? Mamy dla Ciebie kilka cennych rad jak zoptymalizować czas oczekiwania na przesyłkę.

Zamawiasz produkty dla dziecka przez Internet? Mamy dla Ciebie kilka cennych rad jak zoptymalizować czas oczekiwania na przesyłkę.

Wrzesień to miesiąc, w którym wysyłamy swoje pociechy do szkoły lub przedszkola.Zarówno dla nich jak i dla nas jest to bardzo ważny okres. One uczą się więcej o życiu, podczas gdy my możemy zagospodarować w domu więcej czasu dla siebie. Ważnym jest, aby zatroszczyć się w pełni o przygotowanie naszego dziecka do zajęć szkolnych.

Powinniśmy zaopatrzyć swoje dzieci nie tylko w ważne podręczniki oraz artykuły szkolne, ale również w cieplejszą odzież, aby były gotowe na chłodniejsze jesienne dni. Wielu z nas, rodziców, ceniących sobie wygodę oraz oszczędność czasu oraz pieniędzy coraz częściej zamawia niezbędne produkty przez Internet. Okazuje się, że pomimo wielu plusów takiej formy realizacji zakupów, są również minusy.

Dzisiaj pragniemy podzielić się z Państwem kilkoma przydatnymi wskazówkami, które pomogą usprawnić cały proces odbierania przesyłek i paczek, zarówno tych krajowych jak i zagranicznych.

Pamiętaj o możliwości śledzenia swojej przesyłki przez Internet.

Problem może się pojawić, gdy rok szkolny rusza pełną parą, a my nie mamy pewności czy podręczniki, które zamówiliśmy, dotrą do nas na czas. Niestety opóźnienie przesyłki kurierskiej w dzisiejszych czasach bywa czymś normalnym. Na szczęście, naprzeciw oczekiwaniom klientów większość firm kurierskich oferuje możliwość śledzenia wysłanej do nas paczki, co pozwala nam zaoszczędzić wiele czasu oraz niepewności.

Aby móc poprawnie śledzić swoją przesyłkę, należy zalogować się do strony internetowej kuriera realizującego zlecenie, wpisać  numer naszej przesyłki, a ukaże się nam zarówno jej obecny status jak i oczekiwany czas dostawy do naszej miejscowości. W ciekawy sposób śledzenie swoich przesyłek umożliwia firma FedEx, umożliwiająca co do godziny określić czas, w którym przesyłka zostanie dostarczona do naszego domu. Dzięki tej wspaniałej funkcjonalności, nie tylko możemy na bieżąco monitorować postęp jej dostarczania ale i lepiej zaplanować sobie jej przyszły odbiór.

Zawsze dzwoń do kuriera w dzień dostawy, jeśli masz taką możliwość.

Zdarza się, że godziny dostawy są ruchome albo przebywamy akurat pod innym adresem, niż tym, który widnieje w liście adresowym. W takiej sytuacji, możliwy jest kontakt telefoniczny z kurierem w celu przekierowania dostawy paczki pod inny adres. Nie wszystkie firmy transportowe udostępniają taką wygodę swoim klientom, ale zawsze warto spróbować zadzwonić na infolinię firmy, w celu połączenia bezpośrednio z kurierem. Dla przykładu firma FedEx udostępnia możliwość bezpośredniego kontaktu z kurierem po uprzednim zadzwonieniu na infolinię.

Zawsze sprawdzaj stan przesyłki w obecności kuriera.

Ostatnia, ale jakże bardzo cenna podpowiedź dotyczy już samego momentu odbierania paczki od kuriera. Kurier z reguły będzie jak najszybciej chciał zakończyć cały proces przekazania paczki do adresata. Pamiętaj jednak, że przysługuje Ci możliwość oględzin swojej paczki i odmówienia przyjęcia towaru jeśli opakowanie zostało w jakikolwiek sposób naruszone podczas transportu. Nie bój się otworzyć paczki przy kurierze i zajrzeć do środka w celu upewnienia się, że czapka , którą zamówiłaś ma odpowiedni rozmiar albo nie jest uszkodzona., w przeciwnym wypadku będzie już za późno na zareklamowanie towaru u sprzedawcy bądź firmy kurierskiej.


Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera
Odwiedź stronę autorki/autora:


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
Uważność – najlepsze książki dla dzieci i dorosłych

OKULARY
Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci

rodzina
,,Kochać to nie znaczy martwić się, kochać to znaczy ufać” – krótki tekst o byciu matką

zdrowie
Czy antybiotyki przyjmowane przed ciążą i w jej trakcie wpływają na zdrowie dziecka?

edukacja alternatywna
Czym jest “kultura błędu” i dlaczego nie warto wytykać błędów uczniom? Fragment książki “Nowa szkoła”

naturopatia
Jak leczyć wiosenne przeziębienie?

zdrowie
Bliskość sprawia, że dzieci są zdrowsze!

wywiady
“Weganizm jest prosty i można z nim żyć bez poczucia straty”. Rozmowa z Asją Michnicką

edukacja alternatywna
Nie dajmy się zadaniom domowym! Czego dzieci naprawdę potrzebują po wyjściu ze szkoły?

edukacja alternatywna
Dlaczego tak trudno zmienić polską szkołę? Fragment książki “Nowa szkoła”

edukacja alternatywna
“Nowa szkoła” to książka dla gotowych na zmianę polskiej szkoły

edukacja alternatywna
Jak uczy się mózg i jak szkoła może wspierać naturalne procesy uczenia się?