Kategorie
Rodzina

Zrób sobie bal! Kilka pięknych propozycji na zabawę karnawałową

Okres karnawałowy w pełni. Kalendarze żłobków, przedszkoli czy klubików zapełniają się terminami kolejnych balów i atrakcji. A może zrobić imprezę z przebierankami we własnym domu? Może być równie fajnie, o ile nie fajniej.

Na tę okazję nie potrzeba załadowanego po brzegi kosza z zakupami –  większość potrzebnych rzeczy możemy zrobić sami, a nawet wspólnie z dziećmi. Niektóre prace ręczne mogą wręcz uatrakcyjnić imprezę. Zatem: wybierzmy termin, zaprośmy gości, i do dzieła! To może być naprawdę miły czas dla całej rodziny i najbliższych przyjaciół. Możemy także podejść do tematu inaczej i urządzić przyjęcie bardzo kameralne (jeśli mamy małe lub przeziębione dzieci) – karnawałowy wieczór przeżyć w stricte rodzinnym gronie.

Uwaga! Reklama do czytania

Cud rodzicielstwa

Wsłuchaj się naprawdę w głos swojego dziecka

Noszenie dzieci

Poradnik dla noszących rodziców

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Bez czego bal karnawałowy (także ten domowy!) się nie obędzie? Musimy pomyśleć o: dekoracjach, przekąskach, zabawach, no i przede wszystkim – strojach.

Stroje

stroje
fromthetortoiseandthehare.blogspot.comweekdaycarnival.blogspot.com

Czasem wystarczy otworzyć szafę i trochę poszperać. “O!” – na przykład: bluzka w biało-czerwone paski, do tego tatuaż, białe spodnie i mamy małego marynarza. Możemy dokupić lub zrobić odpowiednią czapkę. Czasem wystarczy papierowa maska, którą wcześniej możemy wspólnie wykonać, materiałowa korona, a jeśli dziecko lubi malowanie buzi – sprawę załatwia oryginalny makijaż. Zachęcamy też do rodzinnych przebrań! To jest dopiero zabawa i ubaw po pachy dla wszystkich! W linkach poniżej można znaleźć inspirację, jak przebrać malucha korzystając nie tylko z gotowców, ale również z zasobów własnej szafy czy wyobraźni.

Dekoracje

dekoracje

dekoracje2
pauletpaula.com; beyondbeyond.co.uk; ohcrafts.net

Natuli dzieci są ważne – o rodzicielstwie piszemy od 10 lat

Aby podkreślić wyjątkowość i atmosferę święta, warto na ten dzień odrobinę zmienić nasze domowe wnętrza. Jeżeli nie chcemy kupować gotowców, możemy dekoracje zrobić sami lub wspólnie z dziećmi – i mamy pomysł na zimowe popołudnie! Oto kilka prostych pomysłów na dekoracje karnawałowe DIY. Wiele z nich jest tak pięknych, że przez cały karnawał (albo i dłużej) mogą ozdabiać pokoje dziecięce. Na przykład: proste papierowe girlandy. Świetną dekoracją są nieśmiertelne, klasyczne balony. Możemy poszukać przezroczystych i wrzucić do nich drobne confetti, a wspólnie z dziećmi wykonać piękne kolorowe sznurki.

Przekąski

przekaski1
ohhappyday.com

Jako podstawę karnawałowego menu wybierzmy przede wszystkim pokarmy niesłodzone: chrupiące warzywa, tortille albo rożki z nadzieniem. Wiele dzieciaków jednak uwielbia czekoladę i szkoda im odmawiać od czasu do czasu przyjemności słodkiego jedzenia (i brudzenia się). Trzeba więc dobrze przemyśleć menu i odpowiednio je zróżnicować. Domowe słodycze są zdecydowanie najlepsze! Po pierwsze: zdrowsze, bo sami decydujemy, ile dosypiemy cukru, po drugie: mogą pięknie wyglądać i dekorować całe przyjęcie. Świetnie sprawdzą się muffinki czy kruche ciasteczka. Fajnym pomysłem jest też stanowisko do samodzielnego przygotowywania przekąsek.

Zabawy

zabawa
missyballance.typepad.com; apartmenttherapy.com

Uwaga! Reklama do czytania

Smok

Czy zawsze trzeba się dzielić? NIE!

Błoto

Czy dziewczynkom nie wolno tego co chłopcom? NIE!

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

To ważny element imprezy. Towarzystwo trzeba zaanimować. Głośna muzyka, którą wszyscy starają się przekrzyczeć, to rozwiązanie popularne, ale zawodne. W zabawach z dziećmi warto posłużyć się najprostszymi pomysłami: duża kartka papieru i dużo kredek i innych przyborów plastycznych. Wspólnie możemy wykonać ciekawy kolaż z wykorzystaniem na przykład zdjęć powycinanych z kolorowych magazynów. A może wspólnie przygotujemy sesję zdjęciową? Różne maski, doklejane wąsy i zabawne tła wycięte z kartonu. Fajnym pomysłem jest też studio tatuaży: tych gotowych, ale również tych wykonanych własnoręcznie. Malowanie buziek to także świetna sprawa. Dzieci ją po prostu uwielbiają! Możemy także wspólnie pomalować kartonowy domek albo pociąg z kilku kartonów, którym na koniec zmęczeni i szczęśliwi możemy wspólnie odjechać w krainę snów.

Autor/ka: ŁadneBebe

Miejsce w sieci dla rodziców szukających estetycznych inspiracji. Design dla dzieci, książki, modowe nowinki, oryginalne dziecięce wnętrza, praktyczne gadżety, ciekawe tutoriale i wiele innych odkryć wyszperanych przez grono polskich blogerek.


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.