Kategorie
Rodzina

Drugie życie słoika

Pomysł na ten tekst przyszedł mi do głowy, kiedy rozpoczęłam produkcję domowej roboty dżemów, gdy nagle okazało się, że brakuje mi… słoików. Penetrując szafki znalazłam kilka, a do głowy zaczęły mi przychodzić coraz to nowe pomysły na inne wykorzystanie słoika po kupnym dżemie, przecierze pomidorowym… Mam w zwyczaju odkładać słoiki, bo mogą się przydać, nie wyrzucam ich do kosza, jak tylko zostaną opróżnione. Postanowiłam wykorzystać moją pokaźną kolekcję i wspólnie z dzieckiem dać słoikom drugie życie

Pomysł na ten tekst przyszedł mi do głowy, kiedy rozpoczęłam produkcję domowej roboty dżemów, gdy nagle okazało się, że brakuje mi… słoików. Penetrując szafki znalazłam kilka, a do głowy zaczęły mi przychodzić coraz to nowe pomysły na inne wykorzystanie słoika po kupnym dżemie, przecierze pomidorowym… Mam w zwyczaju odkładać słoiki, bo mogą się przydać, nie wyrzucam ich do kosza, jak tylko zostaną opróżnione. Postanowiłam wykorzystać moją pokaźną kolekcję i wspólnie z dzieckiem dać słoikom drugie życie.

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

1. Słoiczek na przybory plastyczne: na plastelinę, ciastolinę, wszelkiego rodzaju koraliki, tasiemki, cekiny, brokat. Wszystko w jednym lub kilku słojach czy słoikach, które dodatkowo można ozdobić chociażby figurką z masy solnej, którą malujemy i przytwierdzamy do wieczka.

1

makelifelovely.com

2. Mini-latarnie – słoiki można zabarwić, dzięki temu światło, które dają, stanie się magiczne. Jak barwimy? Do wieczka małego słoiczka wlewamy kilka kropli kleju białego (np. wikol), dodajemy dwie łyżki wody i trzy krople barwnika spożywczego w dowolnym kolorze. Mieszanka powinna zajmować całą powierzchnię wieczka. Zakręcamy słoiczek i potrząsamy nim aż do momentu, gdy wieczko będzie wypłukane z mieszanki. Nadmiar wylewamy ze słoiczka. Następnie wokół otworu słoiczka (obręczy) oplatamy giętki drucik i gotowe. Lampiony pięknie rozświetlają ogród czy balkon.

2

inspiredbyfamilymag.com

3. Miniaturowe terraria – propozycja dla młodego miłośnika natury. Potrzebujemy darów lasu, czyli np. odrobiny mchu, trawy, kwiatów, patyczków, owoców jarzębiny, szyszek czy drobnych kamyczków. Na wieku słoika tworzymy kompozycję. Pamiętajmy, by mech trochę zwilżyć.

3

ourbigearth.com

4. Pucharek deserowy – domowe lody czy galaretka serwowana w słoiczku z recyklingu to pomysł, który można wykorzystać np. podczas imprezy urodzinowej.

4

celebrationsathomeblog.com

5. Wazony – wyglądają niezwykle efektownie, ozdobią każde wnętrze. Sposoby na ich zdobienie są rozmaite. Możemy okleić wazon bibułą, cekinami, obwiązać sznurkiem albo zanurzyć jakąś część denka słoika w farbie (to bardzo fajny pomysł, po zanurzeniu w farbie obracamy słoik do góry dnem, by farba mogła swobodnie spływać i tworzyć fantazyjne wzory).

5

applesandonions.com

6. Pojemnik na przyprawy – pomysł ten zyskuje ostatnio na popularności. Już w kilku domach znajomych dostrzegłam takie zastosowanie pustych słoików. Słoiki pełne przypraw można przechowywać w szufladach, czemu jednak nie pokazać ich światu? Półeczka pełna aromatycznych przypraw to wspaniałe uzupełnienie każdej kuchni. Jeśli w wykonanie włożymy więcej pracy, to za pomocą magnesów można sprawić, iż słoiczki będą zajmowały minimum miejsca, ponieważ będą przylegały do ścianki lodówki.

Uwaga! Reklama do czytania

Połóg. Pierwszy rok życia rodzica

Oto długo wyczekiwany holistyczny przewodnik po połogu. Autorka z czułością i empatią przeprowadza czytelników przez szereg zagadnień związanych z tym przełomowym momentem.

Zobacz na natuli.pl
6

shelterness.com

7. Słoikowe ramki na zdjęcia – zabawny gadżet do pokoju dziecka lub piękny prezent np. dla dziadków. Wykonanie banalnie proste – do słoiczka dowolnej wielkości wsuwamy zdjęcie w odpowiednim formacie. Efekt wspaniały!

7

babylifestyles.com

8. Pojemnik do przechowywania kredek –  w moim domu kredki teoretycznie powinny się znajdować w specjalnym pudełku. W praktyce wygląda to jednak tak, że kredki są wszędzie, natrafiam na nie najczęściej podczas porządków, wtedy znajduję zaginione kolory. Słoiki można pomalować np. farbą w sprayu na kolor kredki, która będzie w nim przechowywana, np. niebieski a w nim wszystkie typy niebieskich kredek malucha. Następnie wszystkie kolorowe słoiki można przykleić do dna pudełka, tworząc w ten sposób zestaw.

8

monkeyseemonkeydo-jennifer.blogspot.com

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

1 odpowiedź na “Drugie życie słoika”

oj, jakże znamy te wymuszone pozy na wszystkich kilkunastu zdjęciach z przedszkola naszego starszego synka… w każdej grupie było kilka „sesji” fotograficznych, mam wrażenie, że Pani Dyrektor przedszkola miała jakiś prywatny interes w tej częstotliwości pstrykania fotek naszym dzieciakom… ale było, minęło, nasza szuflada zapchana jest na szczęście nie tylko chałturniczymi zdjęciami potomka :) dziękuję za artykuł, może dzięki niemu nasza młodsza latorośl będzie miała więcej szczęścia :))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.