Kategorie
Zdrowie

10 nietypowych zastosowań wody utlenionej

Wody utlenionej, znanej również pod nazwą nadtlenku wodoru (H2O2), zazwyczaj używamy do przemywania ran. To niewiele, biorąc pod uwagę fakt, w jakich jeszcze sytuacjach ta niezwykła substancja może nam pomóc. Poniżej znajdziecie listę dziesięciu najprostszych sposobów na wykorzystanie wody utlenionej. Część z nich z pewnością was zaskoczy!

Odkrywca niezwykłych właściwości wody utlenionej, profesor Iwan Nieumykwakin to rosyjski naukowiec, który od połowy ubiegłego wieku zajmuje się problematyką oddychania i znaczeniem tlenu dla naszego zdrowia. Jego teoria dotycząca nadtlenku wodoru zasadza się na założeniu, że kluczowym procesem dla utrzymania zdrowia przez organizm jest powstawanie tlenu atomowego. Ten jest natomiast fizjologicznym stymulatorem procesów komórkowych i wzmacnia system immunologiczny. Jego silne właściwości można zaobserwować wlewając 10-15 ml wody utlenionej do 1 l zwykłej wody. Ilość drobnoustrojów w takiej miksturze zmniejszy się tysiąckrotnie!

Równie skutecznie, jak z drobnoustrojami, nadtlenek wodoru radzi sobie z wszelkimi patogenami, wirusami, bakteriami, grzybami czy wreszcie nowotworami. Ten cudowny lek, ma także właściwości wybielające i doskonale sprawdzi się jako środek czyszczący w kuchni czy łazience. Zobacz, jak możesz wykorzystać go w domu:

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

1. Gdy dopadnie nas przeziębienie bądź grypa

Wodą utlenioną można zakraplać uszy. Typowe przeziębienie, w trakcie którego boli nas gardło, zaczyna się od tego, że w uchu środkowym namnażają się bakterie. Jeśli zdołamy dostrzec ten problem w odpowiednim momencie, żadna infekcja nie będzie miała szans się rozwinąć. Ta mikstura pomaga również w przypadku dzieci.

Kładziemy dziecko na boku i wkraplamy mu do ucha 3-4 kropelki wody utlenionej (za pierwszym razem zaleca się testowo zacząć od 1. kropelki). Następnie przekręcamy dziecko na drugi bok i powtarzamy zakraplanie.

Obok zakraplania uszu, dobrym sposobem jest też płukanie gardła (gdy infekcja już się rozwinęła). Do ¼ szklanki wody dodaj dwie łyżeczki wody utlenionej oraz 3-5 kropelek płynu Lugola. Tak przygotowaną mieszanką płucz gardło trzy razy dziennie.

2. Przy katarze i chorych zatokach

Roztwór wody utlenionej i soli fizjologicznej może być stosowany do płukania zatok (również u dzieci). Taka mikstura nie powoduje żadnych skutków ubocznych, a może przynieść niemal natychmiastowe ukojenie. Do 5 ml soli fizjologicznej dodaj 2-3 krople wody utlenionej. Ułóż dziecko na plecach, z głową w dół. Zakraplaj miksturę najpierw do jednej, następnie do drugiej dziurki nosa. Gdy płyn dostanie się do zatok – może pojawić się uczucie silnego pieczenia – to normalne. Po odczekaniu chwili można wydmuchać nos.

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

3. Profilaktycznie

Woda utleniona to najtańszy środek dostępny na rynku, poprawiający kondycję całego organizmu. Tego samego, który na skutek siedzącego trybu życia, sposobu żywienia i innych czynników, często boryka się z niedoborami tlenu. Dlatego spożywanie jednej kropli wody utlenionej, rozcieńczonej w 30-50 ml zwykłej wody, nie zaszkodzi nikomu. Miksturę najlepiej pić rano, w południe i wieczorem, 30 minut przed każdym posiłkiem, lub 1,5-2 godziny po posiłku. Dawkę należy zwiększać o jedną kroplę dziennie, dochodząc maksymalnie do limitu 10 kropel na jedną aplikację. Po takiej jednorazowej kuracji twój organizm nabierze mocy!

4. Przy myciu zębów

Przygotowanie pasty do zębów z równej mieszanki sody oczyszczonej i wody utlenionej jest bardzo proste i szybkie, a sama pasta – wyjątkowo skuteczna i przede wszystkim – wolna od szkodliwego fluoru. Po sporządzeniu pasty zanurz szczoteczkę do zębów w 3% wodzie utlenionej i umyj zęby.

5. Przy płukaniu jamy ustnej

Stosuj jedną łyżeczkę 3% roztworu, zmieszanego z 50 ml zwykłej wody. Taką miksturę można stosować profilaktycznie i leczniczo, gdy w jamie ustniej pojawiają się jakieś zmiany – np. afty. Pamiętaj, żeby mikstury nie połykać i żeby stosować ją w przypadku jednorazowej kuracji. Przy codziennym stosowaniu może ona bowiem podrażnić błonę śluzową.

6. Do kąpieli

Do wanny z ciepłą wodą wlej 5-6 buteleczek wody utlenionej, a następnie kąp się w tej miksturze przez 30-40 minut, raz dziennie, aby dotlenić całe ciało od zewnątrz.

7. Przy chorobach skórnych (egzema, łuszczyca, AZS, trądzik)

Smaruj wysypkę 1-2 razy dziennie przy pomocy 3% roztworu wody utlenionej, albo 15-25-33% nadtlenkiem wodoru, przygotowanym z tabletek Hydroperytu (można go nabyć w sklepach z odczynami chemicznymi).

8. Do czyszczenia powierzchni w kuchni i łazience

Dzięki wodzie utlenionej szybko wyczyścisz i zdezynfekujesz różnego rodzaju powierzchnie kuchenne i łazienkowe. Nadtlenek wodoru rozcieńcz po prostu ze zwykłą wodą.

9. Usuwanie bakterii E-coli z warzyw i owoców

1/4 szklanki wody utlenionej zalej do pełna zimną wodą. Owoce i warzywa mocz przez około 20-30 minut. Następnie osusz i wstaw do lodówki, lub spryskaj 3% wodą utlenioną. Pozostaw na kilka minut, na koniec opłucz i wysusz.

10. Pranie

Woda utleniona to doskonały środek stosowany do wybielania i odplamiania białych tkanin. Dodaj 100-200 ml wody utlenionej do pralki w miejsce wybielacza. Oprócz tego, że taki dodatek zapewni biel twoim ubraniom, dodatkowo je zdezynfekuje i usunie z nich plamy (w tym trudno usuwalne plamy z krwi).

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.