Kategorie
Rodzina

3 papierowe zabawy plastyczne

1. Krokodyl

Potrzebne będą: papier ozdobny, nożyczki, klej, plastikowe oczka.

1

Złóż papier w poziomie na pół i narysuj krokodyla (prosta forma). Wytnij go i zrób kolce nacinając skośnie z łożony grzbiet. Rozłóż krokodyla i pozaginaj nacięcia tak, aby stworzyły trójkąciki. Złóż krokodyla ponownie i z obu stron przyklej oczka. Gotowe!

2

2. Motylkowe witraże

Potrzebne będą: papier czarny, nożyczki, klej, kolorowe bibułki, druciki kreatywne.

3

Na czarnym papierze narysuj motyle (mniejsze i większe) i wytnij. Powycinaj na skrzydełkach motyla otwory o różnym kształcie i powycinaj je. Wytnij z bibułki formy, które będą troszkę większe niż otwory w konturze motyla. Bibułki przyklej do spodniej strony ramki. Na koniec doklej druciki jako czułki. Powieś motylki w oknie, będą pięknie wyglądać.

4

3. Bransoletki

Potrzebne będą: papier (rolki po papierze), nożyczki, klej, farby, tasiemki, guziki, dziurkacz, papier kolorowy.

5

Przetnij wzdłuż rolkę, potem na pół. Pomaluj na ulubiony kolor i poczekaj aż wyschnie. Ozdób wedle uznania-przyklej guziczki, tasiemki, wytnij dziurkaczem kolorowe kwiatuszki.

6
7

Inspiracja: „Papier, nożyczki, klej” C.Woram, P.Wreford

Autor/ka: Marta Grzybek

Konsultant medyczny, biotechnolog, doświadczony wykładowca, specjalista żywienia w Akademii Żywienia Naturalnego „Sattwa” oraz w Instytucie Psychodietetyki we Wrocławiu. Propagatorka świadomego i zdrowego trybu życia, hołduje idei Slow Foods. Uczestniczka wielu konferencji i szkoleń z zakresu makrobiotyki, kuchni pięcioprzemianowej i dietetyki TCM. Jest certyfikowaną terapeutką metody R.E.S.E.T. oraz moderatorką ogólnopolskiego projektu Zdrowy Przedszkolak. Pasjonatka dobrej sztuki kulinarnej. Autorka bloga kulinarnego- www.kuchnianaturalna.blogspot.com. Stworzyła program wspólnych eko-zakupów tzw. Good Choice oraz Wrocławską Kooperatywę Spożywczą. Współpracuje z kilkoma portalami o tematyce zdrowotnej, pisząc artykuły dotyczące zdrowego odżywiania. Od wielu lat zajmuje się prowadzeniem profesjonalnych szkoleń dla specjalistów oraz osób zainteresowanych tematem żywienia człowieka zdrowego i chorego, prowadzi również warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych w ramach swojego autorskiego programu. W wolnej chwili fotografuje: www.martagrzybek.selia.pl. Prywatnie mama 6-letniej Poli, kreatywnej i wesołej dziewczynki, która inspiruje i motywuje każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.