Kategorie
Rodzina

5 pomysłów na zabawy plastyczne

1. Zachód słońca nad morzem

Do wykonania pracy potrzebne będą: sznurek, klocek drewniany, farby, karton, kolba kukurydzy, balonik. Na klocek nawijamy sznurek i maczamy powstały stempel w niebieskiej farbie. Wzory, które powstaną, to nasze morze. Nadmuchany balonik maczamy w czerwonej farbie i malujemy słoneczko. Kukurydzę maczamy w żółtej farbie i zostawiamy ślady wokół słońca.

zabawy1

2. Kolorowy klaun

Potrzebne materiały: karton, czarny pisak, brokat, klej, dziurkacz ozdobny, papier kolorowy, baloniki, kredki. Rysujemy czarnym pisakiem głowę klauna (dorosły może pomóc). Z kolorowego papieru wycinamy dziurkaczem motylki i przyklejamy wokół głowy, tworząc perukę. Kolorujemy oczy, usta, możemy posypać brokatem nos. Za pomocą baloników tworzymy kolorowy kołnierz.

zabawy2

3. Podróż balonem

Przygotowujemy kolorowy papier, mazaki, kredki, klej. Rysujemy duże koło na papierze i wycinamy je. Z kolorowego papieru wycinamy paski równej długości, które będziemy wklejać w powstałą dziurę w papierze, układając je tak, by tworzyły wypukły “balon”. Rysujemy kosz balonowy i pozostałe elementy. Kolorujemy.

zabawy3

4. Koniki morskie

Do wykonania potrzebne są: papier kolorowy, klej, brokat, klej brokatowy, kolorowe cekiny. Rysujemy czarnym pisakiem koniki i wycinamy je. Ozdabiamy w dowolny sposób, np. brokatem, kredkami i cekinami.

zabawy4

5. Zwariowane twarze

Materiały potrzebne do wykonania twarzy: klej, baloniki, spinacze, patyczki drewniane kolorowe, wzory do wycięcia z tej strony- picklebums.com. Wycinamy nos, usta, oczy z wydruku i  tworzymy dowolne śmieszne twarze.

zabawy6

Autor/ka: Marta Grzybek

Konsultant medyczny, biotechnolog, doświadczony wykładowca, specjalista żywienia w Akademii Żywienia Naturalnego „Sattwa” oraz w Instytucie Psychodietetyki we Wrocławiu. Propagatorka świadomego i zdrowego trybu życia, hołduje idei Slow Foods. Uczestniczka wielu konferencji i szkoleń z zakresu makrobiotyki, kuchni pięcioprzemianowej i dietetyki TCM. Jest certyfikowaną terapeutką metody R.E.S.E.T. oraz moderatorką ogólnopolskiego projektu Zdrowy Przedszkolak. Pasjonatka dobrej sztuki kulinarnej. Autorka bloga kulinarnego- www.kuchnianaturalna.blogspot.com. Stworzyła program wspólnych eko-zakupów tzw. Good Choice oraz Wrocławską Kooperatywę Spożywczą. Współpracuje z kilkoma portalami o tematyce zdrowotnej, pisząc artykuły dotyczące zdrowego odżywiania. Od wielu lat zajmuje się prowadzeniem profesjonalnych szkoleń dla specjalistów oraz osób zainteresowanych tematem żywienia człowieka zdrowego i chorego, prowadzi również warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych w ramach swojego autorskiego programu. W wolnej chwili fotografuje: www.martagrzybek.selia.pl. Prywatnie mama 6-letniej Poli, kreatywnej i wesołej dziewczynki, która inspiruje i motywuje każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.