Kategorie
Książki Książki dla dzieci

Brudna dziewczynka to szczęśliwa dziewczynka. „Błoto” Alicji Dyrdy i Aleksandry Gołębiewskiej

Jeśli szukacie książki o spokojnej dziewczynce, która nosi nieskazitelnie czystą sukienkę i błyszczące lakierki, to… u nas jej nie znajdziecie. W opowieści, którą dla was mamy, będzie brudno i niegrzecznie. Sprawdźcie naszą nowość – „Błoto”

Gdyby pralki automatyczne mogły mówić, z pewnością usłyszelibyśmy od nich parę gorzkich słów. W większości domów pracują przecież na najwyższych obrotach, skrupulatnie usuwając uporczywe plamy z dziecięcych ubranek. Całe szczęście, mimo ogromnego postępu technologicznego, żaden koncern nie wypuścił na rynek sprzętu, który mógłby bez skrępowania wyrażać swoją opinię na temat właściciela. I dobrze, bo nasze dzieci naprawdę potrzebują wspinania się na drzewa, skakania w kałuże, brudzenia się błotem i czekoladą. Tylko czy takie zabawy nie są przypadkiem zarezerwowane tylko dla chłopców?

Uwaga! Reklama do czytania

Smok

Czy zawsze trzeba się dzielić? NIE!

Błoto

Czy dziewczynkom nie wolno tego co chłopcom? NIE!

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

W czasie deszczu dzieci się nudzą? Nic z tych rzeczy!

Gdy za oknem pada, a pod nogami przechodniów błyszczą ogromne kałuże, najchętniej nie ruszalibyśmy się z domu. Niewielu z nas, dorosłych, zamieniłoby ciepły szlafrok na sztormiak, by móc godzinami biegać w deszczu. Naszego zdania nie podzielają jednak dzieci – dla nich słota jest niezwykle atrakcyjna! Nie ma przecież nic wspanialszego od skoczenia w wielką kałużę błota, które rozpryskuje się dookoła. O tym, że zabawa nie zawsze musi być czysta, cicha i bezpieczna, możecie przeczytać w najnowszej książce dla dzieci wydanej przez NATULI dzieci są ważne – Błoto.

Błoto, czyli kolejna niegrzeczna książeczka Alicji Dyrdy

Jeśli jeszcze nie słyszeliście o Niegrzecznych Książeczkach, to już je wam przedstawiamy. To wyjątkowa, pełna ciekawych opowieści i wyjątkowych ilustracji seria, która rozprawia się z mitami dotyczącymi dzieciństwa. Jej bohater, kilkuletni Antek, nie zawsze zachowuje się tak, jak oczekują tego od niego dorośli. Krzywi się, gdy babcia podaje mu rosół posypany natką pietruszki, nie chce podzielić się z przyjacielem swoją nową zabawką, a w końcu ucieka, gdy nigdy niewidziana ciocia chce mu dać całusa… Do tej pory w sprzedaży ukazały się trzy części serii – Rosół, Smok i Łobuz – a kilka dni temu dołączył do niej kolejny tom. Błoto, bo o nim mowa, to nietuzinkowa książka stworzona przez Alicję Dyrdę, a wspaniale zilustrowana przez Aleksandrę Gołębiewską. Jej bohaterem znów jest Antek, choć tym razem nasza uwaga skupia się na jego koleżance, Jadzi.

Poznajcie Jadzię, bohaterkę opowieści Błoto Alicji Dyrdy

Jadzia nie lubi nudy. Wspina się na drzewa, skacze z dachu śmietnika, jednak największą frajdę sprawia jej skakanie w ogromne kałuże błota. W tych wszystkich niesamowicie śmiesznych (i, nie ukrywajmy, bardzo brudnych, a nawet trochę niebezpiecznych) czynnościach towarzyszy jej Antek. Dobra zabawa nie trwa jednak długo. Jadzi robi się smutno, gdy sąsiadka mówi jej, że dziewczynki nie powinny zachowywać się w ten sposób. Nie rozumie, dlaczego miałaby rezygnować z ulubionej zabawy tylko dlatego, że nie jest chłopcem. To nie jest w porządku!

Błoto – książka, która łamie schematy


księgarnia natuli.pl
Najlepsze książki dla dzieci w jednym miejscu

Piękne, mądre, starannie wydane. W duchu rodzicielstwa bliskości. Uczące uważności, rozpoznawania emocji, życiowych umiejętności. Zachwycające historiami. Dla dzieci od 0 do 18. I tych starszych też!

Koniecznie odwiedź naszą księgarnię!

Błoto, podobnie jak pozostałe książki dla dzieci wchodzące w skład serii Niegrzeczne Książeczki, walczy z mitem grzeczności i posłuszeństwa. Wraz z bohaterami opowieści, Antkiem i Jadzią, możemy przekonać się, że wszyscy mamy prawo stawiać granice, decydować o swoim ciele i wyrażać własne opinie. Autorka książki, Alicja Dyrda, udowadnia nam również, że nie ma zabaw zarezerwowanych wyłącznie dla chłopców lub dziewczynek – przecież każde dziecko w podobny sposób chce poznawać świat i doświadczać go wszystkimi zmysłami. Wiemy, że ceną za zdobywanie nowych umiejętności bardzo często są brudne ubrania. Trudno! W końcu od czego mamy pralki?

Niegrzeczne książeczki

Seria Niegrzeczne Książeczki to opowieści dla małych i dużych, które rozprawiają się z mitami dotyczącymi dzieciństwa. Czy dziecko zawsze powinno być posłuszne, zjadać wszystko z talerza i dzielić się swoimi rzeczami? Książeczki bez jasnego morału, dające przestrzeń na rozmowę i zrozumienie potrzeb, pisane w duchu Porozumienia bez Przemocy.

Odwiedź księgarnię Natuli.pl

Avatar photo

Autor/ka: Sandra Habrych

Doula, instruktorka hipnoporodu, polonistka, wieloletnia redaktorka dziecisawazne.pl. Szczęśliwa żona i mama dwóch chłopców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.