Kategorie
Rodzina

10 rzeczy, które możesz zrobić z gałęzi

W 2008 roku zwyciężył w rankingu najlepszych zabawek amerykańskiej galerii sław w Rochester i zdobył tytuł zabawki wszech czasów. Patyk – do jego obsługi nie potrzeba skomplikowanych instrukcji, nic nie kosztuje i może być wszystkim. Ale nie tylko dzieci mogą z jego prostoty czerpać garściami. Dorosłym proponujemy wykorzystanie gałęzi i patyków do ożywienia domowych wnętrz. Jak? Spójrzcie na pomysły poniżej.

1. Tipi

galezie1
Dzieci uwielbiają kryjówki, a własne Tipi można stworzyć z kilku długich gałęzi i kawałka materiału. Prościzna! Do tego taki namiot to zapowiedź całej masy zabaw w Indian, podróżników i złodziei, za którymi kryją się fascynujące historie. Postaw namiot razem z dzieckiem i czekaj na rozwój wydarzeń

2. Szafa

galezie2
seesawdesigns.blogspot.ro

… lub inaczej – drążek do wieszania ubrań. Pięknie komponuje się z otwartą, surową przestrzenią mieszkania. I jest bardzo prosty w montażu. Wystarczy znaleźć długą, w miarę prostą i solidną gałąź, zamontować haki na ścianie i położyć na nich leśną zdobycz. Wygląda interesująco, prawda?

3. Lampa

galezie3
uk.phaidon.com

Niedroga, oryginalna i wyjątkowo praktyczna. Gałęziowa lampa. Zestawienie żarówek z elementem natury daje niepowtarzalny efekt. I jest prostym sposobem na ciekawą lampę, która nie będzie kolejną ikeowską wariacją.

4. Karnisz

galezie4
Ozdobny karnisz z gałęzi? Nic prostszego. Pójdź na spacer do lasu, wyszukaj odpowiedniej gałęzi, która leży na leśnej ściółce i nie jest nadpleśniała, a następnie zabierz do domu i zamontuj nad oknem.

5. Wieszak

galezie5
brit.co

Taka gałąź może też posłużyć za wieszak. By dodać mu oryginalnego, designerskiego wyglądu, można go pomalować w pastelowe barwy i owinąć końcówki kolorową włóczką. Efekt świetny – a koszt wykonania liczony w groszach.

6. Wieszak na biżuterię

galezie6
ohlovelybows.com

Gałąź przymocowana do ściany może posłużyć za wieszak na biżuterię. Nie dość, że efektywnie zdobi wnętrze mieszkania, pełni jeszcze wyjątkowo praktyczną funkcję – wreszcie żadne kolczyki nie wylądują bez pary.

7. Ozdoby

galezie7
letsfete.com

Dla dzieci i dorosłych. Na lampę, ścianę, okno – wszędzie tam, gdzie będziemy chcieli dodać trochę koloru. Zwykła gałąź, do tego interesujący obrazek bądź kolorowe zwierzątka powieszone na sznureczkach – i mamy niepowtarzalną ozdobę, która dodaje charakteru naszym wnętrzom.

8. Mobil

galezie8
bloglovin.com

Dla malucha to świetny gadżet przyciągający wzrok. Wystarczy przynieść z lasu bądź parku kilka gałązek, powiesić jedna nad drugą, a do nich przywiązać kolorowe pomponiki. Prawda, że wygląda znacznie lepiej niż gotowe, plastikowe, grające mobile? Dla bardzo małych dzieci warto przygotować mobile w wersji czarno-białej.

9. Wisząca półka

galezie9
frommoontomoon.blogspot.in

… a do niej doczepione suszone zioła, pojemniki na garnki, patelnie i inne kuchenne przybory. Wygląda świetnie w nowoczesnych wnętrzach.

10. Galeria zdjęć

galezie10
mystudiobe.com

Ostatni pomysł, to wieszak na zdjęcia. Ozdobny i oryginalny. Wystarczą dwa gwoździe w ścianie, kawałek gałęzi owiniętej w kolorowe sznurki i zawieszone fotografie. To galeria, którą można często aktualizować.

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.