Kategorie
Ekowiadomości

Dlaczego ludzie płaczą, gdy są szczęśliwi

Łzy płyną, kiedy jesteśmy smutni, kiedy coś boli. Ale płacz jako oznaka radości, szczęścia po otrzymaniu dobrej nowiny jest również dobrze znanym zjawiskiem. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego płaczemy nie tylko ze smutku, ale również z radości?

Badania na Uniwersytecie Yale pomogą znaleźć odpowiedź. Według psychologa Oriana Aragonii, płacz w momencie kiedy jesteśmy szczęśliwi może być sposobem na złagodzenie skutków intensywnych emocji. Innymi słowy, kiedy jesteśmy przytłoczeni radością, płacz powstrzymuje nas od bycia przytłoczonymi we właściwym tego słowa znaczeniu. Reagujemy negatywnie na dobre wiadomości, bo przecież powinniśmy tryskać euforią, śmiechem, a nie płaczem, który bezwzględnie kojarzy nam się ze smutkiem i żalem.

Uwaga! Reklama do czytania

Poród naturalny

Świadome przygotowanie się do cudu narodzin.

Karmienie piersią

Twoje mleko to cudowny dar. Naucz się nim dzielić.

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Reakcje nie pasujące do sytuacji, nietypowe, pomagają stłumić emocje, są pozorne. Dlatego też śmiejemy się w sytuacji zdenerwowania, krzyczymy podczas koncertu idola lub opowiadamy dowcip podczas tragedii.

Uwaga! Reklama do czytania

Uwaga! Złość

Są sposoby radzenia sobie ze złością (swoją i bliskich), które nie ranią i nie krzywdzą. Książka pomaga zrozumieć i stosować te metody. 

CHCESZ? KLIKNIJ!

Źródło: Sciencedaily.com
Foto: flikr.com/sacr

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.