Kategorie
Ciąża i narodziny Poród

Jak hipnoporód może Cię wspierać w porodzie w pandemii?

Hipnoporód to naturalne podejście do rodzenia. Jest to zestaw praktyk porodowych wpływających na współpracę z własnym ciałem, a co za tym idzie – na eliminację bólu.

Tym razem przygotowałam dla Ciebie 7 rad, jak hipnoporód może wspierać Cię w porodzie w tym trudnym czasie pandemii.

Hipnoporód pomaga zbudować zaufanie do siebie i swojego ciała

To nie jest tak, że ciąża i poród są nieznanymi dla naszego organizmu doświadczeniami.  To całkowicie naturalne procesy, do których jesteśmy fizjologicznie przygotowane. Dzięki technikom hipnoporodu budujemy zaufanie do siebie i swojego instynktu. Poznajemy swoje ciało i zaczynamy z nim współpracować. 

Warto jeszcze przeczytać:


Hipnoporód pomaga pozbyć się lęku i napięć

Hipnoporód w swoich założeniach jest mega prosty — słuchając nagrań z głęboką relaksacją zmieniamy nasze negatywne nastawienie. Kiedy poród się zaczyna, dajemy ciału działać zamiast blokować je lękiem. Zmniejszając lęk, niwelujemy napięcie mięśniowe, co z kolei przedkłada się na zmniejszoną odczuwalność bólu. 

bezpłatny kurs online

BŁĘKITNY PORÓD

Poród może być dla każdej kobiety pozytywnym i bezpiecznym wydarzeniem. Nieważne na jakim etapie ciąży jesteś, nigdy nie jest za późno, ani za wcześnie, aby przygotować się na poród. 

Hipnoporód zmniejsza odczuwanie bólu w porodzie

Strach przed porodem potęguje napięcie w ciele. Im dłuższy i mocniejszy jest skurcz, tym dotkliwiej doświadczamy niedotlenienie mięśni. Potęguje to odczucie bólu i spowalnia przebieg porodu. Hipnoza w porodzie działa na wszystkie te elementy – lęk, napięcie oraz ból.

Hipnoporód pomaga produkować hormony porodowe

Będąc w stanie głębokiej autohipnozy pozwalamy odpowiednim strukturom naszego mózgu działać i produkować hormony porodowe oraz wspierać naturalne procesy porodowe. Poród dzięki temu jest mniej bolesny i krótszy. 

Hipnoporód pomaga wziąć poród w swoje ręce

Brać poród w swoje ręce oznacza mieć na niego wpływ. Hipnoporód uczy podejmować najlepsze na dany moment decyzje. Dzięki niemu potrafimy nawigować między rzeczami, których nie da się przewidzieć, a które mogą się zdarzyć przed czy w czasie porodu.

Hipnoporód pomaga się pozbyć negatywnych przekonań 

Hipnoporód pozwala zmienić negatywne postrzeganie porodu. Daje wiarę w naturalny proces porodowy, co przekłada się na wiarę w siebie. Jeśli postrzegamy poród pozytywnie (bez lęku i strachu), nie blokujemy porodu i dajemy matce naturze działać tak, jak powinna. 

Hipnoporód wspomaga nas w asertywności 

Hipnoporód uczy nas podejmować najlepsze na dany moment decyzje, całkowicie zgodne z nami. Stajemy się asertywne. Nie pozwalamy, żeby ktokolwiek przekraczał nasze granice. 

Chcesz się przekonać na własnej skórze, jak działają techniki hipnoporodu? Weź udział w bezpłatnym mini-kursie Błękitny Poród. Zapisz się już teraz

Poród naturalny 
Karmienie piersią 
Jak zrozumieć małe dziecko 

Autor/ka: Beata Meinguer

Jestem coachem okołoporodowym, hipno-doulą, inicjatorką idei Błękitnego Porodu. Od ponad 7 lat wspieram kobiety i ich bliskich w okresie okołoporodowym, a od 2 lat prowadzę mój autorski kurs “Błękitny Poród“, w którym do tej pory wzięło udział ponad 500 kobiet. Założyłam również grupę wsparcia na Facebooku, która gromadzi społeczność prawie 12 tysięcy świadomych kobiet. Prywatnie jestem mamą trójki dzieci urodzonych w stanie głębokiego relaksu – autohipnozy. Kocham podróże, zarówno te prawdziwe jak i metaforyczne.


Bestsellery księgarni Natuli.pl

Pierwszy osadzony w polskich realiach przewodnik dla rodziców małych dzieci.

Ta prosta, rytmiczna książeczka to wspaniałe zaproszenie do zabawy i czułego, bliskiego kontaktu.

Jak się kochać?
Komunikacja, bliskość, intymność

Tematy, którymi się zajmujemy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *