Kategorie
Ciąża i narodziny Poród

Jak hipnoporód może Cię wspierać w porodzie w pandemii?

Hipnoporód to naturalne podejście do rodzenia. Jest to zestaw praktyk porodowych wpływających na współpracę z własnym ciałem, a co za tym idzie – na eliminację bólu.

Tym razem przygotowałam dla Ciebie 7 rad, jak hipnoporód może wspierać Cię w porodzie w tym trudnym czasie pandemii.

Hipnoporód pomaga zbudować zaufanie do siebie i swojego ciała

To nie jest tak, że ciąża i poród są nieznanymi dla naszego organizmu doświadczeniami.  To całkowicie naturalne procesy, do których jesteśmy fizjologicznie przygotowane. Dzięki technikom hipnoporodu budujemy zaufanie do siebie i swojego instynktu. Poznajemy swoje ciało i zaczynamy z nim współpracować. 

Warto jeszcze przeczytać:


Hipnoporód pomaga pozbyć się lęku i napięć

Hipnoporód w swoich założeniach jest mega prosty — słuchając nagrań z głęboką relaksacją zmieniamy nasze negatywne nastawienie. Kiedy poród się zaczyna, dajemy ciału działać zamiast blokować je lękiem. Zmniejszając lęk, niwelujemy napięcie mięśniowe, co z kolei przedkłada się na zmniejszoną odczuwalność bólu. 

Uwaga! Reklama do czytania

Poród naturalny

Świadome przygotowanie się do cudu narodzin.

Cesarskie cięcie i poród po cięciu cesarskim

Pomoc i wsparcie przy CC i VBAC

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Hipnoporód zmniejsza odczuwanie bólu w porodzie

Strach przed porodem potęguje napięcie w ciele. Im dłuższy i mocniejszy jest skurcz, tym dotkliwiej doświadczamy niedotlenienie mięśni. Potęguje to odczucie bólu i spowalnia przebieg porodu. Hipnoza w porodzie działa na wszystkie te elementy – lęk, napięcie oraz ból.

Hipnoporód pomaga produkować hormony porodowe

Będąc w stanie głębokiej autohipnozy pozwalamy odpowiednim strukturom naszego mózgu działać i produkować hormony porodowe oraz wspierać naturalne procesy porodowe. Poród dzięki temu jest mniej bolesny i krótszy. 

Hipnoporód pomaga wziąć poród w swoje ręce

Brać poród w swoje ręce oznacza mieć na niego wpływ. Hipnoporód uczy podejmować najlepsze na dany moment decyzje. Dzięki niemu potrafimy nawigować między rzeczami, których nie da się przewidzieć, a które mogą się zdarzyć przed czy w czasie porodu.

Uwaga! Reklama do czytania

Uwaga! Złość

Są sposoby radzenia sobie ze złością (swoją i bliskich), które nie ranią i nie krzywdzą. Książka pomaga zrozumieć i stosować te metody. 

CHCESZ? KLIKNIJ!

Hipnoporód pomaga się pozbyć negatywnych przekonań 

Hipnoporód pozwala zmienić negatywne postrzeganie porodu. Daje wiarę w naturalny proces porodowy, co przekłada się na wiarę w siebie. Jeśli postrzegamy poród pozytywnie (bez lęku i strachu), nie blokujemy porodu i dajemy matce naturze działać tak, jak powinna. 

Hipnoporód wspomaga nas w asertywności 

Hipnoporód uczy nas podejmować najlepsze na dany moment decyzje, całkowicie zgodne z nami. Stajemy się asertywne. Nie pozwalamy, żeby ktokolwiek przekraczał nasze granice. 

Chcesz się przekonać na własnej skórze, jak działają techniki hipnoporodu? Weź udział w bezpłatnym mini-kursie Błękitny Poród. Zapisz się już teraz

Uwaga! Reklama do czytania

Poród naturalny

Świadome przygotowanie się do cudu narodzin.

Karmienie piersią

Twoje mleko to cudowny dar. Naucz się nim dzielić.

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Avatar photo

Autor/ka: Beata Meinguer

Jestem coachem okołoporodowym, hipno-doulą, inicjatorką idei Błękitnego Porodu. Od ponad 7 lat wspieram kobiety i ich bliskich w okresie okołoporodowym, a od 2 lat prowadzę mój autorski kurs “Błękitny Poród“, w którym do tej pory wzięło udział ponad 500 kobiet. Założyłam również grupę wsparcia na Facebooku, która gromadzi społeczność prawie 12 tysięcy świadomych kobiet. Prywatnie jestem mamą trójki dzieci urodzonych w stanie głębokiego relaksu – autohipnozy. Kocham podróże, zarówno te prawdziwe jak i metaforyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.