Kategorie
Kontakt z naturą Rodzina Rozwój przez zabawę

Jesienią jest zawsze dużo do zrobienia

Jesienią trzeba: kupić większe kalosze, przygotować się na zimne dni, pomyśleć o kurtce, wyleczyć katar, spakować letnie ciuchy do kartonów, wyjąć swetry…

O tak, jesienią jest zawsze dużo do zrobienia. Tylko że kiedy za oknem jest ciągle pięknie, wcale nam się nie chce nic robić. Każdego słonecznego popołudnia mamy wrażenie, że być może to ostatnie takie i rzucamy wszystko, by wyjść na dwór i oddać się jesiennym przyjemnościom. A lista jesiennych przyjemności jest długa!

Jesienna lista przyjemności:

  1. Grasujemy wśród chabazi. To typowo polski krajobraz. Łażenie po szarzejących łąkach jest więc czynem patriotycznym.
  2. Kładziemy się na ławce i patrzymy, jak liście krążąc lecą z góry prosto na nas. Kręci się od tego w głowie! To taka bezpieczna wersja karuzeli – coś dla ostrożnych.
  3. Zbieramy skarby. Wypychamy kieszenie kasztanami i nie wiemy, co z nimi potem zrobić (ludzików już pełen parapet).
  4. Wśród skarbów są też znaleziska mniej poetyczne niż (czyste) liście i (czyste) żołędzie. A jednak nie grozimy dzieciom, że potem trzeba będzie to wszystko wyparzyć. Jesienne piękno kryje się również w nieoczekiwanych miejscach.
  5. Kupujemy modne rajstopy. Chwilowo buntujemy się przeciw popielatościom i pastelom. Owijamy ciała i ciałka w kolorystyczną bombę energetyczną.
  6. Aby zachować nastrój na później, robimy sobie zdjęcia, które rozgrzewają lepiej niż herbata z imbirem. Jesienne światło sprzyja fotografom!
  7. Drzemy nowe, modne rajstopy. A to dlatego, że wchodzimy tam, gdzie nie wolno (a kto powiedział, że nie wolno?).
  8. Pod pretekstem pieczenia ziemniaków w ognisku odkrywamy w sobie małego piromana. Biegamy z żarzącym się na końcu patykiem i mamy do tego pełne prawo, ponieważ pomagaliśmy zbierać chrust.
  9. Odkrywamy, że sezon na żaby jeszcze trwa. Polujemy na nie i całujemy. Jest na tyle ciepło, że przemoczenie butów w bagienku nie grozi jeszcze natychmiastowym zapaleniem płuc.
  10. Grzybiejemy jak cała przyroda wokół. Podczas grzybobrania prawie nic nie znajdujemy, bo jest za sucho. Obiadu więc z tego nie będzie, za to przyjęcie w klimacie brytyjskim i wielkimi kapeluszami – jak najbardziej.

Foto: Agnieszka Szulejewska

Uwaga! Reklama do czytania

Smok

Czy zawsze trzeba się dzielić? NIE!

Błoto

Czy dziewczynkom nie wolno tego co chłopcom? NIE!

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Autor/ka: ŁadneBebe

Miejsce w sieci dla rodziców szukających estetycznych inspiracji. Design dla dzieci, książki, modowe nowinki, oryginalne dziecięce wnętrza, praktyczne gadżety, ciekawe tutoriale i wiele innych odkryć wyszperanych przez grono polskich blogerek.


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.