Kategorie
Ekowiadomości

Kreatywne przedszkole w małej wsi

W 5 tyś. wsi zbudowano przedszkole, które jest nowoczesne, kreatywne, ładne, ekologiczne i przyjazne dziecku

Sala koncertowa z nagłośnieniem i oświetleniem zasilanym przez baterie słoneczne, pracownia informatyczna z tablicami multimedialnymi, a przy wejściu – wideofon. A to wszystko w przedszkolu, które zbudowano w Marklowicach – pięciotysięcznej wsi w powiecie wodzisławskim.

Osiem sal dydaktycznych zapewni nie tylko dość przestrzeni wszystkim przedszkolakom ze wsi, ale także pozwoli na przyjęcie ich rówieśników, którzy dotąd siedzieli w domach. W sumie opiekę znajdzie tu 200 dzieci. Do ich dyspozycji będzie sala informatyczna, zajęcia urozmaicą również tablice interaktywne i radiowęzeł, przez który można puszczać muzykę. Oprócz pomieszczeń dydaktycznych, w przedszkolu wydzielono też gabinety specjalistów: logopedy i psychologa. Prawdziwą perełką jest mała sala koncertowa z rozkładaną sceną, profesjonalnym nagłośnieniem i reflektorami, które pozwolą zmienić okolicznościowe uroczystości w prawdziwe spektakle.

Budynek jest ekologiczny i oszczędny. Energię będziemy czerpać ze słońca, a ogrzejemy się ciepłem skumulowanym w ziemi. Jeśli pojawi się konieczność dogrzania pomieszczeń, będą piece gazowe – zachwala dyrektorka.

Większa przestrzeń oznacza też większe możliwości przy organizacji zajęć dodatkowych, wśród których znajdą się: darmowy angielski dla początkujących i odpłatny dla zaawansowanych, nauka interaktywnego zapamiętywania oraz nauka czytania metodą Jadwigi Cieszyńskiej. Na budowę przedszkola gmina Marklowice wydała 11 mln zł.

Więcej na: www.gazeta.pl

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.