Kategorie
Recenzje

Kredki stożkowe Studio Skinky

Rysowanie jest ważne! To czynność pozwalająca rozwijać u dziecka twórcze myślenie i motorykę małą (sprawność dłoni i palców). Pierwsze próby rysowania dzieci podejmują w bardzo różnym wieku. Już kilka miesięcy po urodzeniu są aktywne artystycznie, choć aktywność ta u każdego przejawia się w inny sposób, ma różną intensywność. To sposób na odkrywanie świata. Kiedy więc dać dziecku pierwsze kredki? I jakie?

kredki-stozkowe

Pierwsze kredki

Możemy dać je do rączki już siedmiomiesięcznemu dziecku. Duży wpływ na naukę malowania ma sama budowa i rozwój stawów. Kilkumiesięczne niemowlę chwyta kredkę cała dłonią  i bawi się nią. Prawidłowego chwytu nauczy się w ciągu kolejnych kilku miesięcy. Gdzie ma malować? Najlepiej na dużej powierzchni. Świetnie spisze się duży karton, np. po sprzęcie RTV. Kartkę formatu A3 lub A4 podsuwamy maluchowi po pierwszych urodzinach, czasem starszemu (to indywidualna kwestia), kiedy już dziecko potrafi sprawnie operować nadgarstkiem. Pamiętajmy, że dzieci są świetnymi obserwatorami i naśladowcami, dlatego jeśli my będziemy rysować, to dziecko także zainteresuje się tą czynnością.

Uwaga! Reklama do czytania

Cud rodzicielstwa

Piękna i mądra książka o istocie życia – rodzicielstwie.

Odwiedź księgarnię Natuli.pl

Kredki nie tylko do malowania

Kredki dla dziecka to w pierwszej kolejności atrakcyjny przedmiot, któregi można dotykać, który zostawia ślad na podłodze, który można upuścić i spróbować. I jest to bezpieczna „zabawka”, choć zawsze należy bawić się nią wspólnie z dzieckiem.

kredki-stozkowe4

Kredki stożkowe

Z kredkami w takiej formie spotkałam się pierwszy raz. Choć pamiętam, że w dzieciństwie miałam podobne, w kształcie dłoni z wysuniętym jednym palcem. Skoro pamiętam takie wyjątkowe kredki, to podejrzewam, że i moja córka zapamięta, że w dzieciństwie miała kredki stożkowe, choć ona nazywa je piramidkami.

Uwaga! Reklama do czytania

Uwaga! Złość

Są sposoby radzenia sobie ze złością (swoją i bliskich), które nie ranią i nie krzywdzą. Książka pomaga zrozumieć i stosować te metody. 

CHCESZ? KLIKNIJ!

Kredki stożkowe Studio Skinky są atrakycjne dla dzieci – są one ciekawe, w jaki sposób można nimi malować i zaskoczone, że maluje cała powierzchnia. Każda strona kredki pozostawia kolorowy ślad na kartce. Bez względu na to, w jaki sposób chwyci kredkę, dziecko maluje. Dzięki temu powstają ciekawe ślady – cienkie, grube, intensywne i całkiem przezroczyste. Niesamowity efekt daje malowanie na czarnym brystolu. Kredki są niewielkich rozmiarów, świetnie pasują do małych rączek. Mają wydrążone środki, dzięki czemu zakładając jedną na drugą można tworzyć ciekawe konstrukcje. Ułatwia to także przechowywanie! Cena kredek jest dość wysoka, ale ma na nią wpływ materiał, z którego są wykonane – certyfikowany, nietoksyczny wosk. Podkreślę, że kredki są wydajne, zużywają się bardzo powoli, są twarde, nie łamią się nawet po upuszczeniu na podłogę.

kredki-stozkowe3

Kredki stożkowe Studio Skinky :

  • mają kształt idealny dla małych rączek,
  • są świetne do nauki malowania, ale i zabawy,
  • są wykonane z nietoksycznego wosku – certyfikowane w USA przez Art & Creative Materials Institute. Oznaczone znakiem CE (European safety standard),
  • są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: podstawowej i pastelowej,
  • opakowanie zawiera 12 kredek w różnych kolorach.

Kredki stożkowe można kupić w sklepie Cocoshki.pl

kredki-stozkowe2

Uwaga! Reklama do czytania

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik świadomego rodzicielstwa

Cud rodzicielstwa

Wsłuchaj się naprawdę w głos swojego dziecka

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

3 odpowiedzi na “Kredki stożkowe Studio Skinky”

NIc nie mówie ale te kredki za 50 złotych to pomyłka, polska Astra też robi kredki na paluszki i kosztują 7,20 ….. rozmiar ten sam certyfikaty te same.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.