Kategorie
Książki dla dzieci Rozwój dziecka Rozwój mowy Rozwój przez zabawę

Kim jest Czapu Czipu? Nowa seria książeczek dla dzieci 0-3 latka

Oferta kartonowych, wytrzymałych książek dla najmłodszych dzieci jest spora, ale tylko nieliczne sprawdzają się przy maluchach i utrzymują ich uwagę. Autorce nowej serii zatytułowanej „Czapu Czipu” to zadanie świetnie się udało!

Nazwa „Czapu Czipu” jest już niektórym z Was dobrze znana, jako że jeszcze przed publikacją serii powstała animacja o chłopcu o tym oryginalnym imieniu. Wymyśliła go Bogna Sroka-Mucha podczas zabaw ze swoim synkiem, który uwielbiał bawić się papierową czapką,”wyczarowując” z niej różne przedmioty. Mama dorobiła do czapeczki zestaw papierowych kukiełek i tak zaczęła się prawdziwa przygoda, w efekcie której zrodził się projekt książki.

„Czapu Czipu” to seria, która składa się z czterech części:

  • „Co tak skrobie?”,
  • „Co tak człapie?”,
  • „Co tak świszczy?”
  • „Co tak kapie”. Można je czytać w dowolnej kolejności.

Można je czytać w dowolnej kolejności, a Bogna Sroka-Mucha jest zarówno autorką, jak i ilustratorką serii. Ilustracje to ciekawe kolaże o soczystych barwach, natomiast treść książek łatwo wpada w ucho i pamięć dzięki refrenom tekstowym i dźwiękowym.

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Kim jest Czapu Czipu?

Czapu Czipu to chłopiec z wielką papierową czapką, przy pomocy której wyczarowuje ludzi, zwierzęta i przedmioty. Czapka zadaje chłopcu zagadki. Mali czytelnicy odpowiadają na kolejne pytania i powtarzają występujące w nich dźwięki. Trudne do wymówienia głoski stają się nagle superzabawą! Podczas tworzenia książek autorka konsultowała się z logopedami, dzięki czemu możemy być pewni, że wybieramy dobre książki do nauki wymowy.

Tajemnicze dźwięki, piękne obrazy i świetna zabawa

  • W książce „Co to tak kapie?” Czapu Czipu poszukuje oznak wiosny.  Czy dochodzący z czapki tajemniczy dźwięk to odgłos deszczu, burzy czy śniegu?
  • W części „Co to tak skrobie?” Czapu Czipu zastanawia się, kto ukrył się w czapce i sprawdza, czy dźwięki wydobywające się z niej uda się naśladować.
  • W „Co tak świszczy?” i „Co tak człapie” z czapki Czapu Czipu znowu dochodzą dziwne odgłosy. Skąd się biorą?

 


księgarnia natuli.pl
Najlepsze książki dla dzieci w jednym miejscu

Piękne, mądre, starannie wydane. W duchu rodzicielstwa bliskości. Uczące uważności, rozpoznawania emocji, życiowych umiejętności. Zachwycające historiami. Dla dzieci od 0 do 18. I tych starszych też!

Koniecznie odwiedź naszą księgarnię!

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.