Kategorie
Książki dla dzieci Rozwój dziecka Rozwój mowy Rozwój przez zabawę

Kim jest Czapu Czipu? Nowa seria książeczek dla dzieci 0-3 latka

Oferta kartonowych, wytrzymałych książek dla najmłodszych dzieci jest spora, ale tylko nieliczne sprawdzają się przy maluchach i utrzymują ich uwagę. Autorce nowej serii zatytułowanej “Czapu Czipu” to zadanie świetnie się udało!

Nazwa “Czapu Czipu” jest już niektórym z Was dobrze znana, jako że jeszcze przed publikacją serii powstała animacja o chłopcu o tym oryginalnym imieniu. Wymyśliła go Bogna Sroka-Mucha podczas zabaw ze swoim synkiem, który uwielbiał bawić się papierową czapką,”wyczarowując” z niej różne przedmioty. Mama dorobiła do czapeczki zestaw papierowych kukiełek i tak zaczęła się prawdziwa przygoda, w efekcie której zrodził się projekt książki.

“Czapu Czipu” to seria, która składa się z czterech części:

  • „Co tak skrobie?”,
  • „Co tak człapie?”,
  • „Co tak świszczy?”
  • “Co tak kapie”. Można je czytać w dowolnej kolejności.

Można je czytać w dowolnej kolejności, a Bogna Sroka-Mucha jest zarówno autorką, jak i ilustratorką serii. Ilustracje to ciekawe kolaże o soczystych barwach, natomiast treść książek łatwo wpada w ucho i pamięć dzięki refrenom tekstowym i dźwiękowym.

książki dla dzieci

Co to tak człapie? Czapu Czipu 

21,91 PLN

Seria Czapu Czipu to nie tylko książeczki rozwijające mowę dziecka, to również wspaniała wielozmysłowa nauka poprzez zabawę. 

Kim jest Czapu Czipu?

Czapu Czipu to chłopiec z wielką papierową czapką, przy pomocy której wyczarowuje ludzi, zwierzęta i przedmioty. Czapka zadaje chłopcu zagadki. Mali czytelnicy odpowiadają na kolejne pytania i powtarzają występujące w nich dźwięki. Trudne do wymówienia głoski stają się nagle superzabawą! Podczas tworzenia książek autorka konsultowała się z logopedami, dzięki czemu możemy być pewni, że wybieramy dobre książki do nauki wymowy.

Co tak świszczy? Czapu Czipu
21,91 PLN
Co tak skrobie? Czapu Czipu
21,91 PLN
Co tak kapie? Czapu Czipu
21,91 PLN

Tajemnicze dźwięki, piękne obrazy i świetna zabawa

  • W książce „Co to tak kapie?” Czapu Czipu poszukuje oznak wiosny.  Czy dochodzący z czapki tajemniczy dźwięk to odgłos deszczu, burzy czy śniegu?
  • W części „Co to tak skrobie?” Czapu Czipu zastanawia się, kto ukrył się w czapce i sprawdza, czy dźwięki wydobywające się z niej uda się naśladować.
  • W “Co tak świszczy?” i „Co tak człapie” z czapki Czapu Czipu znowu dochodzą dziwne odgłosy. Skąd się biorą?

 

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *