Kategorie
ekowiadomości

Przekarmione niemowlęta mogą być otyłymi dziećmi

Niemowlęta karmione mlekiem modyfikowanym o wzbogaconej formule odżywczej są bardziej narażone na powstawanie otyłości

Niemowlęta karmione mlekiem modyfikowanym o wzbogaconej formule odżywczej są bardziej narażone na powstawanie otyłości.

Zostały przeprowadzone badania, które sugerują, że szybszy przyrost masy ciała niemowlęcia (spowodowany nieodpowiednią dietą) może prowadzić do zwiększonej ilości tkanki tłuszczowej u starszego dziecka. Stwierdzono to na podstawie badania dzieci, które urodziły się z małą masą urodzeniową i miały podawane posiłki o wzbogaconej formule składników odżywczych. W wieku 5-8 lat dzieci miały zwiększoną ilość tkanki tłuszczowej (nawet do 38%) w porównaniu z równieśnikami, którzy karmieni byli posiłkami bez dodatkowych składników.
Cesarskie cięcie i poród po cięciu cesarskim 
35 PLN
Poród naturalny 
34 PLN
Karmienie piersią 
34 PLN

Naukowcy twierdzą, że istnieje związek przyczynowy pomiędzy przekarmieniem dziecka karmionego butelką lub dokarmianiem go za pomocą mleka o wzbogaconej formule składników odżywczych a otyłością w późniejszym wieku. Związek ten jest niezależny od czynników genetycznych i stylu życia.
Autorzy badań zwracają uwagę na to, że karmienie piersią – jak wiadomo – związane jest z wolniejszym przyrostem masy ciała dziecka, jednak prowadzi do budowania zdrowszych nawyków żywieniowych i uniemożliwa przekarmianie dziecka.

Badanie zostało przeprowadzone przez naukowców z University College London, University Hospital Nottingham, Leicester General Hospital, Royal Hospital for Sick Children w Glasgow, Wishaw General Hospital, Southern General Hospital w Glasgow. Finansowane było mi.in. przez Medical Research Council (UK) oraz Health Products Farley i Nutricia Ltd. i opublikowane w American Journal of Clinical Nutrition.

Źródło: http://www.dailymail.co.uk

Foto

książki dla rodziców

BLW Bobas lubi wybór

34,90 PLN

Praktyczny przewodnik po rozszerzaniu diety dziecka krok po kroku. Przekonajcie się sami, że każde dziecko może pokochać zdrowe jedzenie, jeśli tylko mu się na to pozwoli!

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Bestsellery księgarni Natuli.pl

Pierwszy osadzony w polskich realiach przewodnik dla rodziców małych dzieci.

Ta prosta, rytmiczna książeczka to wspaniałe zaproszenie do zabawy i czułego, bliskiego kontaktu.

Jak się kochać?
Komunikacja, bliskość, intymność

Tematy, którymi się zajmujemy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *