Kategorie
produkty rzeczy dla dzieci

Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Pierwsze słowo – wyczekiwane w napięciu, witane z entuzjazmem. Za pierwszym przyjdą kolejne i nim się obejrzycie, szkrab będzie trajkotał tak, że trudno będzie mu przerwać. A co, jeśli czekacie, czekacie i nic? Zanim maluch trafi pod opiekę logopedy albo równolegle z prowadzoną już terapią możecie pomóc mu w domu, przez zabawę.

Świetne książki dla rodziców i dzieci... zobacz naszą KSIĘGARNIĘ NATULI

Pucio to sympatyczny maluch, bohater książeczek wspomagających rozwój mowy, które zasiliły ukazującą się nakładem Naszej Księgarni serię „Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać”. Serię wymyśliła Marta Galewska-Kustra, logopeda i pedagog dziecięcy, specjalistka w terapii opóźnionego rozwoju mowy i zaburzeń artykulacji u dzieci, a przepięknie zilustrowała Joanna Kłos.

PUCIO I ĆWICZENIA Z MÓWIENIA, czyli nowe słowa i zdania

Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na trzecią część przygód Pucia. I oto jest – tym razem trochę starszy i potrafi mówić. Najbardziej spostrzegawczy czytelnicy dostrzegli też grzywkę u małego Bobo. W trzeciej części jest więcej tekstu i nowa, zimowa sceneria. Cała rodzina Pucia wyjeżdża w góry, a tam czeka ich wiele atrakcji – sanki, narty i bitwa na śnieżki.

Książka ma na celu rozszerzanie słownictwa u dzieci, rozwijanie mowy zdaniowej oraz podpowiada w jaki sposób ćwiczyć podstawowe zasady gramatyki (odmienianie czasowników i rzeczowników). Pytania stawiane pod niezmiennie pięknymi ilustracjami Joanny Kłos zachęcają dzieci do odpowiadania pełnymi zdaniami („Co ma Maja?”, „Co robi Pucio?”, „Dlaczego?”). Pucio i tym razem jest doskonałą pomocą i wsparciem w nauce mowy.

Zobacz: Pucio i ćwiczenia z mówienia

PUCIO UCZY SIĘ MÓWIĆ. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych

JAK DOBRZE, ŻE TO REKLAMA KSIĄŻEK

seria edukacyjna

Nowa szkoła

39 PLN

Książka dla nauczycieli i rodziców, która z pewnością przyczyni się do zmiany polskiej szkoły.

Marta Galewska-Kustra

To książka przeznaczona dla najmłodszych dzieci – tych, które zaczynają wymawiać pierwsze słowa, i tych, które mówić jeszcze nie zaczęły, a ich wiek wskazuje na to, że już powinny podejmować takie próby. Tekstu jest tu niewiele, a nacisk położony został na wyrażenia dźwiękonaśladowcze i samogłoski używane przez roczne dziecko. Na kolejnych kartach maluch widzi cały świat małego Pucia i rozpoznaje w nim sytuacje znane z własnego doświadczenia: usypianie niemowlaka, karmienie kota, odwiedziny u babci i dziadka czy spacer po parku. Książka jest prosta w formie, zachęca do powtarzania dźwięków, wskazywania i nazywania postaci oraz rzeczy. To idealne narzędzie dla rodziców, którzy chcą w naturalny sposób wspierać rozwój mowy malucha.
pucio_1

Zobacz: Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych

PUCIO MÓWI PIERWSZE SŁOWA

Marta Galewska-Kustra

Druga część przygód Pucia i jego rodziny skupia się na pierwszych słowach typowych dla rozwoju mowy dziecka, takich, których znaczenie maluch poznaje mniej więcej do ukończenia drugiego roku życia. Konstrukcja książki jest prosta i przemyślana: na każdej stronie znajdują się rysunki pojedynczych przedmiotów i czynności oraz obrazki, na których te przedmioty zostały pokazane w zrozumiałym dla dziecka kontekście. Obrazki są pretekstem do zadawania pytań („Kto to?”, „Co robi?”) i zachęcania malucha do samodzielnego wypowiadania słów: nazywania obiektów i czynności.

Dwulatkowi Pucio pomoże łączyć słowa w proste zdania (jak „Pies pije” czy „Tata idzie”), dla starszego dziecka książka będzie świetną pomocą w pierwszych próbach samodzielnego czytania. Rodzice z pewnością docenią liczne wskazówki od autorki: jak używać książki, żeby wspierać rozwój mowy dziecka, na co zwrócić uwagę podczas zabawy, kiedy warto skonsultować się z logopedą.

pucio_3

Zobacz: Pucio mówi pierwsze słowa

W serii „Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać” ukazały się również:

Z MUCHĄ NA LUZIE ĆWICZYMY BUZIE, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci

Marta Galewska-Kustra

Książeczka pomaga zamienić nudne i monotonne ćwiczenia aparatu artykulacyjnego w fascynującą zabawę. Podstawą poprawnej wymowy jest odpowiednia ruchomość języka, warg, podniebienia miękkiego i żuchwy. Aby ją osiągnąć, trzeba trenować. Czytanie o przygodach muszki Fefe jest pretekstem do wielu językowych ćwiczeń. Do każdej historyjki z życia muchy przypisane jest zadanie dla małego czytelnika. Zadaniu towarzyszy informacja dla rodziców – jaki jest cel danego ćwiczenia i jak pomóc dziecku prawidłowo je wykonać.

pucio_4

Zobacz: Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci

WIERSZYKI ĆWICZĄCE JĘZYKI, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci

Marta Galewska-Kustra, Elżbieta i Witold Szwajkowscy

JAK DOBRZE, ŻE TO REKLAMA KSIĄŻEK

Wychowanie w duchu prostoty
35,10 PLN
Jak zrozumieć małe dziecko
35 PLN
Rozwój seksualny dzieci
34 PLN

Zbiór pełnych humoru wierszyków będących pretekstem do zabaw językowych z dziećmi. Rymowanki (książka podzielona jest na części: od 4 lat, od 5 lat i rymowanki dla chojraków – uwzględniające wszystkie trudne głoski) dostosowane są do wieku dziecka i etapów rozwoju mowy – zawierają tylko te głoski, które w danym wieku maluch zazwyczaj wymawia. Przy każdym wierszyku rodzice znajdą cenne informacje pozwalające zorientować się, czy ich dziecko powinno już poprawnie artykułować daną głoskę, i co zrobić, jeśli ma z tym problemy.

Chociaż „Wierszyki” napisane zostały dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat, dzięki wspólnie powtarzanym rymowankom wymowę ćwiczą przy nich nie tylko maluchy, ale też rodzice. Językowe łamańce doskonale rozgrzewają aparat mowy, zobaczcie sami!

pucio_5

Zobacz: Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci

„Piekarz Grzegorz mocno wierzy,

że chleb stanie się nieświeży,

gdy za długo gdzieś poleży,

więc go szybko zjeść należy.

Chleb swój zjada więc z zapałem.

Zawsze wcześnie w poniedziałek

zjada trzy bochenki całe:

jeden duży i dwa małe”.

ZESZYTOWY TRENING MOWY, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci

Marta Galewska-Kustra

To 64 strony pełne wyzwań: gry planszowe, wyszukiwanki, rozpoznawanie kształtów, układanie obrazków we właściwej kolejności, czyli to, co maluchy lubią najbardziej. Zawarte w książce ćwiczenia pozwalają rodzicom (a także logopedom, pedagogom i nauczycielom) sprawdzić, jak dziecko wymawia najtrudniejsze głoski i czy rozwój mowy postępuje u niego poprawnie. Zbiór ćwiczeń jest kontynuacją „Wierszyków ćwiczących języki”, z książki mogą korzystać jednak z powodzeniem również ci, którzy „Wierszyków” jeszcze nie znają.

pucio_2

Zobacz: Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci

Autor/ka: Agnieszka Radziszowska

Pisze dla rodziców o dzieciach, dla miłośników zwierząt o psach i kotach, a dla wszystkich o miejscach, które warto zobaczyć i rzeczach, które warto zrobić. Mama montessoriańskiej córki, dziennikarka i teatrolog.


Bestsellery księgarni NATULI

Tematy, którymi się zajmujemy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *