Kategorie
Ekowiadomości

Wiosenne przesilenie

Marzec to miesiąc, w którym zarówno otaczająca nas przyroda, jaki i my, budzimy się z zimowego snu. Organizm nie jest gotowy na gwałtowne zmiany w otaczającym nas środowisku, mimo tego, że czujemy przypływ energii

Wiosna to niewątpliwie ulubiona pora roku Polaków. Po długich jesienno-zimowych wieczorach, ciemnych, szarych i zimnych porankach wszyscy z niecierpliwością wypatrujemy pierwszych oznak wiosny. Czekamy na pierwszych zwiastunów wiosny, na wyższe temperatury, na nowalijki, na Święta Wielkanocne.

Marzec to miesiąc, w którym zarówno otaczająca nas przyroda, jaki i my, budzimy się z długiego zimowego snu. Aktywność procesów metabolicznych w organizmie człowieka stopniowo wzrasta, a zgromadzone poprzedniego lata zapasy najczęściej są już wyczerpane. Organizm nie jest gotowy na gwałtowne zmiany w otaczającym nas środowisku, mimo tego, że czujemy nagły przypływ energii.

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Zjawisko przesilenia wiosennego może dotyczyć zarówno dorosłych, jak i dzieci. Zaczyna dokuczać nam senność, zmęczenie, znużenie, stajemy się bardziej wrażliwi na ból, bywamy często rozdrażnieni, mniej odporni na stres i mamy trudności z koncentracją. W tym czasie łatwiej także o infekcje. W okresie przesilenia wiosennego wzrasta zapotrzebowanie na witaminy z grupy B, oraz witaminę A, E i C.

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

Przyczyny spadku formy:

  • mała dawka promieni promieni słonecznych,
  • brak ruchu,
  • dieta uboga w witaminy i mikroelementy,
  • dynamicznie zmieniające się ciśnienie atmosferyczne i duża wilgotność powietrza.

Spróbujmy pokonać przesilenie wiosenne, wprowadzając niewielkie zmiany w diecie i w trybie życia. Pamiętajmy o odpowiedniej dawce snu, który znakomicie regeneruje organizm. Cieszmy się nadchodzącą wiosną, wykorzystajmy dłuższe dni na spotkania z przyjaciółmi, zabawy z dzieckiem na świeżym powietrzu, relaks i odpoczynek.

Uwaga! Reklama do czytania

Smok

Czy zawsze trzeba się dzielić? NIE!

Błoto

Czy dziewczynkom nie wolno tego co chłopcom? NIE!

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Foto

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.