100+ prezentów na DZIEŃ DZIECKA > zobacz
| 10 pomysłów na rewelacyjne zabawki z kartonów

10 pomysłów na rewelacyjne zabawki z kartonów

Pozostałości po rolce papieru toaletowego, nowym sprzęcie RTV/AGD, wypakowaniu mebli i innych sklepowych akcesoriów. Zazwyczaj szybko lądują w koszu na śmieci. A szkoda, bo można by z nich stworzyć niesamowite zabawki dla dzieci – do tego ekologiczne, bezpieczne i takie, których nie spotkacie w żadnym sklepie. Jeśli brakuje wam pomysłów na ponowne wykorzystanie kartonowych opakowań, oto kilka naszych propozycji.

1. Kuchnia

Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych, a miniaturowe wersje dorosłych sprzętów są tym, co od lat króluje na listach sprzedażowych sklepów z zabawkami. Drewniane, a nawet plastikowe kuchnie potrafią jednak kosztować sporo. No i nie są tak oryginalne, jak te wykonane własnoręcznie, według własnego projektu.

mommodesign.com

2. Domek do schowania się

Może być w wersji kreatywnej bądź najprostszej z możliwych – czyli z rozciętym wejściem i oknem. Tak naprawdę forma liczy się najmniej, a najbardziej – zabawa. W kartonowym domku można się schować, bawić latarką, przechowywać w nim najcenniejsze skarby.

pimpelwit.nl

3. Labirynt

Coś dla tych, którzy w domu mają prawdziwe składowisko kartonów, z którymi nie do końca wiadomo co zrobić. A do tego odrobinę wolnego miejsca. Szybki do stworzenia, łatwy do zmontowania (i rozmontowania) labirynt. Gdy czołganie się znudzi (choć pewnie nieprędko!), zawsze można go jeszcze barwnie ozdobić.

smileandwave.typepad.com

4. Łóżko dla lalek

Ten projekt wymaga pomysłu i planu, ale w gruncie rzeczy nie jest taki trudny do zrealizowania, na jaki wygląda. Do łóżka można uszyć pościel ze skrawków materiałów czy starych ubrań. Świetnie sprawdza się w przypadku wieczornych rytuałów, praktykowanych tuż przed zasypianiem – dzieci z pewnością najpierw położą do kartonowych łóżek swoje zabawki, zanim same wskoczą do swoich łóżeczek.

repiny.com

5. Zagroda dla zwierząt

Zagroda może być formą „przechowalnika” dla plastikowych lub drewnianych zwierzaków, których z pewnością twoje dziecko jest szczęśliwym posiadaczem. A takie małe zwierzęta lubią się gubić. Poza zagrodą dla zwierząt gospodarskich, można zrobić kartonowy wybieg dla dzikich zwierząt, kurnik bądź farmę.

mommodesign.com

6. Telewizor

A właściwie telewizoro-teatr, bo w jego wnętrzu mogą się odbywać prawdziwe, teatralne spektakle. Wystarczy zatrudnić dobrych aktorów (z doświadczenia wiemy, że ci najlepsi to zazwyczaj dzieci), bądź kukiełki i ulubione lalki.

funcraftskids.com

7. Zamek

Coś dla małych rycerzy, bądź rycerek (!) i książąt z księżniczkami. Nie ważne, kto jest zamknięty w wieży, ważne – że jest o co walczyć, czego bronić i gdzie zapraszać znajomych na królewską kawkę!

theimaginationtree.com

8. Miecz

Bo bójki, bijatyki i małe wojenki w dziecięcych zabawach przewijają się od zawsze. I jasne, można z łatwością zdobyć w sklepie plastikowy miecz za grosze, tylko po co nam chiński plastik w domu, skoro możemy z łatwością sporządzić takie recyklingowe cudo?

mermagblog.com

9. Domek dla lalek

Bo fajnie, gdy lalki mają gdzie mieszkać… A do tego można go urządzić i pomalować według indywidualnych upodobań.

mermagblog.com

10. Samochód

Z pewnością pokochają go wszyscy mali fani motoryzacji. Kierownica, koła a nawet bagażnik… A wszystko to kosztem zużycia starych kartonów. Zabawa i radość dziecka – warta czasu wykonania!

frugalfun4boys.com

Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: https://dziecisawazne.pl/
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

5 przepisów na niesamowite lody z bananów!

Czy fluor jest niebezpieczny?

8 sposobów, które pomogą ukoić płaczące niemowlę

Przejdz do: