Kategorie
rodzina

10 pomysłów na rewelacyjne zabawki z kartonów

Pozostałości po rolce papieru toaletowego, nowym sprzęcie RTV/AGD, wypakowaniu mebli i innych sklepowych akcesoriów. Zazwyczaj szybko lądują w koszu na śmieci. A szkoda, bo można by z nich stworzyć niesamowite zabawki dla dzieci – do tego ekologiczne, bezpieczne i takie, których nie spotkacie w żadnym sklepie. Jeśli brakuje wam pomysłów na ponowne wykorzystanie kartonowych opakowań, oto kilka naszych propozycji.

Świetne książki dla rodziców i dzieci... zobacz naszą KSIĘGARNIĘ NATULI

1. Kuchnia

Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych, a miniaturowe wersje dorosłych sprzętów są tym, co od lat króluje na listach sprzedażowych sklepów z zabawkami. Drewniane, a nawet plastikowe kuchnie potrafią jednak kosztować sporo. No i nie są tak oryginalne, jak te wykonane własnoręcznie, według własnego projektu.

zabawki-z-kartonow10
mommodesign.com

JAK DOBRZE, ŻE TO REKLAMA KSIĄŻEK

książki dla rodziców

Playful Parenting. Rodzicielstwo przez zabawę

39,90 PLN

Dziecko marudzi przy ubieraniu, nie chce iść do przedszkola, obraziło się na cały świat? Zamień to w zabawę!

2. Domek do schowania się

Może być w wersji kreatywnej bądź najprostszej z możliwych – czyli z rozciętym wejściem i oknem. Tak naprawdę forma liczy się najmniej, a najbardziej – zabawa. W kartonowym domku można się schować, bawić latarką, przechowywać w nim najcenniejsze skarby.

zabawki-z-kartonow11
pimpelwit.nl

3. Labirynt

Coś dla tych, którzy w domu mają prawdziwe składowisko kartonów, z którymi nie do końca wiadomo co zrobić. A do tego odrobinę wolnego miejsca. Szybki do stworzenia, łatwy do zmontowania (i rozmontowania) labirynt. Gdy czołganie się znudzi (choć pewnie nieprędko!), zawsze można go jeszcze barwnie ozdobić.

zabawki-z-kartonow1
smileandwave.typepad.com

4. Łóżko dla lalek

Ten projekt wymaga pomysłu i planu, ale w gruncie rzeczy nie jest taki trudny do zrealizowania, na jaki wygląda. Do łóżka można uszyć pościel ze skrawków materiałów czy starych ubrań. Świetnie sprawdza się w przypadku wieczornych rytuałów, praktykowanych tuż przed zasypianiem – dzieci z pewnością najpierw położą do kartonowych łóżek swoje zabawki, zanim same wskoczą do swoich łóżeczek.

zabawki-z-kartonow4
repiny.com

5. Zagroda dla zwierząt

Zagroda może być formą „przechowalnika” dla plastikowych lub drewnianych zwierzaków, których z pewnością twoje dziecko jest szczęśliwym posiadaczem. A takie małe zwierzęta lubią się gubić. Poza zagrodą dla zwierząt gospodarskich, można zrobić kartonowy wybieg dla dzikich zwierząt, kurnik bądź farmę.

zabawki-z-kartonow4
mommodesign.com
Czytasz artykuł … i bardzo dobrze

Piszemy i wydajemy książki, tworzymy magazyn dla rodziców, prowadzimy super księgarnię. Jeśli nas nie znasz… kliknij i

6. Telewizor

A właściwie telewizoro-teatr, bo w jego wnętrzu mogą się odbywać prawdziwe, teatralne spektakle. Wystarczy zatrudnić dobrych aktorów (z doświadczenia wiemy, że ci najlepsi to zazwyczaj dzieci), bądź kukiełki i ulubione lalki.

zabawki-z-kartonow5
funcraftskids.com

7. Zamek

Coś dla małych rycerzy, bądź rycerek (!) i książąt z księżniczkami. Nie ważne, kto jest zamknięty w wieży, ważne – że jest o co walczyć, czego bronić i gdzie zapraszać znajomych na królewską kawkę!

zabawki-z-kartonow14
theimaginationtree.com

8. Miecz

Bo bójki, bijatyki i małe wojenki w dziecięcych zabawach przewijają się od zawsze. I jasne, można z łatwością zdobyć w sklepie plastikowy miecz za grosze, tylko po co nam chiński plastik w domu, skoro możemy z łatwością sporządzić takie recyklingowe cudo?

zabawki-z-kartonow7
mermagblog.com

9. Domek dla lalek

Bo fajnie, gdy lalki mają gdzie mieszkać… A do tego można go urządzić i pomalować według indywidualnych upodobań.

zabawki-z-kartonow8
mermagblog.com

JAK DOBRZE, ŻE TO REKLAMA KSIĄŻEK

Basia i przedszkole 
17,51 PLN
Jak zrozumieć małe dziecko
35 PLN
Uczucia Gucia. Gucio się boi 
11,35 PLN

10. Samochód

Z pewnością pokochają go wszyscy mali fani motoryzacji. Kierownica, koła a nawet bagażnik… A wszystko to kosztem zużycia starych kartonów. Zabawa i radość dziecka – warta czasu wykonania!

zabawki-z-kartonow13
frugalfun4boys.com
NATULI dzieci są ważne

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Bestsellery księgarni NATULI

Tematy, którymi się zajmujemy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *