Kategorie
Rodzina

10 pomysłów na rewelacyjne zabawki z kartonów

Pozostałości po rolce papieru toaletowego, nowym sprzęcie RTV/AGD, wypakowaniu mebli i innych sklepowych akcesoriów. Zazwyczaj szybko lądują w koszu na śmieci. A szkoda, bo można by z nich stworzyć niesamowite zabawki dla dzieci – do tego ekologiczne, bezpieczne i takie, których nie spotkacie w żadnym sklepie. Jeśli brakuje wam pomysłów na ponowne wykorzystanie kartonowych opakowań, oto kilka naszych propozycji.

1. Kuchnia

Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych, a miniaturowe wersje dorosłych sprzętów są tym, co od lat króluje na listach sprzedażowych sklepów z zabawkami. Drewniane, a nawet plastikowe kuchnie potrafią jednak kosztować sporo. No i nie są tak oryginalne, jak te wykonane własnoręcznie, według własnego projektu.

zabawki-z-kartonow10
mommodesign.com

Uwaga! Reklama do czytania

Cud rodzicielstwa

Piękna i mądra książka o istocie życia – rodzicielstwie.

Odwiedź księgarnię Natuli.pl

2. Domek do schowania się

Może być w wersji kreatywnej bądź najprostszej z możliwych – czyli z rozciętym wejściem i oknem. Tak naprawdę forma liczy się najmniej, a najbardziej – zabawa. W kartonowym domku można się schować, bawić latarką, przechowywać w nim najcenniejsze skarby.

zabawki-z-kartonow11
pimpelwit.nl

3. Labirynt

Coś dla tych, którzy w domu mają prawdziwe składowisko kartonów, z którymi nie do końca wiadomo co zrobić. A do tego odrobinę wolnego miejsca. Szybki do stworzenia, łatwy do zmontowania (i rozmontowania) labirynt. Gdy czołganie się znudzi (choć pewnie nieprędko!), zawsze można go jeszcze barwnie ozdobić.

zabawki-z-kartonow1
smileandwave.typepad.com

4. Łóżko dla lalek

Ten projekt wymaga pomysłu i planu, ale w gruncie rzeczy nie jest taki trudny do zrealizowania, na jaki wygląda. Do łóżka można uszyć pościel ze skrawków materiałów czy starych ubrań. Świetnie sprawdza się w przypadku wieczornych rytuałów, praktykowanych tuż przed zasypianiem – dzieci z pewnością najpierw położą do kartonowych łóżek swoje zabawki, zanim same wskoczą do swoich łóżeczek.

zabawki-z-kartonow4
repiny.com

5. Zagroda dla zwierząt

Zagroda może być formą „przechowalnika” dla plastikowych lub drewnianych zwierzaków, których z pewnością twoje dziecko jest szczęśliwym posiadaczem. A takie małe zwierzęta lubią się gubić. Poza zagrodą dla zwierząt gospodarskich, można zrobić kartonowy wybieg dla dzikich zwierząt, kurnik bądź farmę.

zabawki-z-kartonow4
mommodesign.com

6. Telewizor

A właściwie telewizoro-teatr, bo w jego wnętrzu mogą się odbywać prawdziwe, teatralne spektakle. Wystarczy zatrudnić dobrych aktorów (z doświadczenia wiemy, że ci najlepsi to zazwyczaj dzieci), bądź kukiełki i ulubione lalki.

zabawki-z-kartonow5
funcraftskids.com

7. Zamek

Coś dla małych rycerzy, bądź rycerek (!) i książąt z księżniczkami. Nie ważne, kto jest zamknięty w wieży, ważne – że jest o co walczyć, czego bronić i gdzie zapraszać znajomych na królewską kawkę!

zabawki-z-kartonow14
theimaginationtree.com

8. Miecz

Bo bójki, bijatyki i małe wojenki w dziecięcych zabawach przewijają się od zawsze. I jasne, można z łatwością zdobyć w sklepie plastikowy miecz za grosze, tylko po co nam chiński plastik w domu, skoro możemy z łatwością sporządzić takie recyklingowe cudo?

zabawki-z-kartonow7
mermagblog.com

9. Domek dla lalek

Bo fajnie, gdy lalki mają gdzie mieszkać… A do tego można go urządzić i pomalować według indywidualnych upodobań.

zabawki-z-kartonow8
mermagblog.com

Jak zrozumieć małe dziecko

Podręcznik świadomego rodzicielstwa

Rozwój seksualny dzieci

Zadbaj o zdrową seksualność swojego dziecka

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

10. Samochód

Z pewnością pokochają go wszyscy mali fani motoryzacji. Kierownica, koła a nawet bagażnik… A wszystko to kosztem zużycia starych kartonów. Zabawa i radość dziecka – warta czasu wykonania!

zabawki-z-kartonow13
frugalfun4boys.com
Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

1 odpowiedź na “10 pomysłów na rewelacyjne zabawki z kartonów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.