Kategorie
Rodzina

10 dziwnych przedmiotów dla mamy i dziecka

Ciekawe czy dziwne? 10 przedmiotów dla mamy i dziecka, które wydały nam się zbędne i zaprzeczają idei rodzicielstwa bliskości

Ciekawe czy dziwne? 10 przedmiotów dla mamy i dziecka, które wydały nam się zbędne i zaprzeczają idei rodzicielstwa bliskości.

1. Analizator (tłumacz) płaczu dziecka – pomaga rodzicom rozszyfrować płacz maleństwa, podpowiada jaka może być przyczyna tego płaczu. Rozpoznaje pięć rodzajów płaczu. Ciekawe, co się dzieje, kiedy mama nie zgadza się z analizą płaczu urządzenia. No cóż, jeśli wierzyć producentom – może się mylić – urządzenie zdobyło mnóstwo nagród…
Bardziej niż analizator płaczu dziecka może wam się przydać ten artykuł: Płacz dziecka jest fantastyczny.

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl
foto: why-cry.com

2. Karny jeżyk – wymyślony dla rodziców, którzy są zwolennikami ponoszenia przez dzieci konsekwencji. Jeżyk to forma „kary”. Ten egzemplarz sam odlicza czas „kary”, a jeżeli dziecko dotrwa do końca, usłyszy muzykę – to będzie „nagroda”. Zaoszczędźcie trochę pieniędzy i przeczytajcie, dlaczego nie należy w ten sposób karać dziecka: Warunkowe rodzicielstwo – nagrody i kary.

foto: hotukdeals.com

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

3. Kask do nauki chodzenia – jest rewolucyjnym wynalazkiem, wymyślonym, aby zredukować urazy głowy spowodowane upadkami lub uderzeniami. Rozumiemy intencje, ale do tej pory wystarczała ochrona głowy dziecka w czasie np. jazdy na rowerze, rolkach czy hulajnodze. Przeznaczony dla dzieci od ok. 7 miesięcy do 2 lat.

foto: stamal.pl

4. Elektroniczny zegar pielęgnacji dziecka – zegar ten zarządza czasem mamy, przypomina o karmieniu, przewijaniu, pielęgnacji itp. Notes albo karteczki przyklejane na lodówkę to przeżytek. Zegar można nosić ze sobą, aby mieć potrzeby dziecka zawsze „pod kontrolą”. Wydaje nam się, że dobrym „przypominaczem” o karmieniu i przewijaniu dziecka może być… samo dziecko. Wystarczy przekonanie mamy, że warto zwracać uwagę na sygnały, jakie daje nam maluszek.

foto: itzbeen.com

5. Miska-niewysypka – wydaje się pomocnym gadżetem, ale czy koniecznym? Każde dziecko coś czasem wysypie i najczęściej w najmniej odpowiednim momencie. Magiczna miseczka jest wyposażona w żyroskopowy mechanizm, dzięki któremu zawartość zawsze jest na swoim miejscu, niezależnie od tego w jakiej pozycji znajduje się naczynie. Czy jednak taka pomoc jest potrzebna dziecku? Wydaje się przecież ważne, żeby wiedzieć, że na na Ziemi obowiązuje grawitacja. To może być szok, jeśli dziecko odkryje to dopiero w szkole…

foto: buygyrobowl.com

6. Organizer na słoiczki – wydawało nam się, że wystarczy zwykła szafka czy szuflada… Jednak jest inne rozwiązanie. W organizerze można poustawiać sobie słoiczki np. według smaków czy rodzaju potrawy. O tym, dlaczego warto samodzielnie gotować dziecku przeczytajcie tutaj: Jakość gotowych dań dla dzieci.

foto: princelionheart.com

7. Nocnik z melodyjką (grający) – nagradza dziecko wesołą melodyjką, która ma zachęcać do ponownego korzystania. Jednak decydując się na taki niestandardowy model trzeba wziąć pod uwagę fakt, że dla dziecka wystarczającą satysfakcją może być to, że zrobiło siku do nocnika.

foto: fisherprice.com.pl

8. Torebki na wymioty – inaczej: wygodny worek na poranne nudności. Torebki są kompaktowe i stylowe, po prostu must-have każdej przyszłej mamy! Dostępne w ośmiu wzorach i kolorach. Na pewno umilą ewentualne wymiotowanie.


 foto: mommysentials.com

9. Wieszak na… niemowlę – uprząż dla dziecka (w wieku od 6 do 18 miesięcy). Zawiesza się na drzwiach. Jeśli nie wiesz co zrobić z dzieckiem, np. podczas gotowania, a chcesz by było bezpieczne (!) to zawieś je na drzwiach. Wieszak jest prosty w obsłudze, wykonany z bardzo dobrej jakości materiałów, ma dwa duże, metalowe zawiasy, zamknięte w pasy bezpieczeństwa, pokryte materiałem antypoślizgowym.


 foto: gizmodo.com

10. Sztuczne ręce mamy w formie poduszki – mają na celu naśladować wygląd i zachowanie dłoni rodzica. Mają dawać dziecku poczucie ciepła, komfortu, bliskości mamy. Powstały z myślą o wcześniakach, których mamy nie mogły z nimi przebywać. Obecnie ta ergonomiczna poduszka ma sprostać wymaganiom wszystkich dzieci. Można ją krótko ogrzewać (np. na kaloryferze).


foto: pregnancystore.com

Uwaga! Reklama do czytania

Smok

Czy zawsze trzeba się dzielić? NIE!

Błoto

Czy dziewczynkom nie wolno tego co chłopcom? NIE!

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.