100+ prezentów na DZIEŃ DZIECKA > zobacz
| 10 rzeczy dla noworodka, których nie musisz kupować

10 rzeczy dla noworodka, których nie musisz kupować

Łóżeczko

Nie musicie kupować łóżeczka, jeśli zdecydujecie się na wspólne spanie z dzieckiem. Co-sleeping buduje poczucie bezpieczeństwa i bliskości. Jest wygodne podczas nocnego karmienia piersią i zalecane jako profilaktyka zdrowotna. Jeśli z jakiegoś powodu będziecie woleli spać osobno, możecie kupić łóżeczko w późniejszym terminie (najlepiej używane, pozbawione toksyn znajdujących się w farbach i lakierach).

Przewijarka

Ubranka dziecka możecie umieścić w szafie rodziców, a maleństwo przewijać na swoim łóżku, kocyku czy sofie.

Środki piorące dla dzieci

Na rynku znajdziemy firmy, które produkują specjalne proszki do prania rzeczy dla niemowląt. Najlepiej jednak – jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań – prać ubranka maleństwa wraz z rzeczami reszty rodziny. Pranie w nietoksycznym, ekologicznym proszku do prania jest zdrowe i bezpieczne, także dla noworodka. Żeby przygotować ubranka na powitanie dziecka możecie wyprać je np. w orzechach piorących.

Kosmetyki dla niemowląt

Nie kupujcie chemicznych kosmetyków dla swojego małego dziecka! Jeżeli zdecydujecie się na naturalną pielęgnację noworodka, możecie myć maleństwo wodą z dodatkiem kilku kropel mleka mamy. Zdrową alternatywą dla kosmetyków konwencjonalnych są kosmetyki ekologiczne, lub te wykonane własnoręcznie.

Zabawki dla dziecka

Najlepszą “zabawką” dla noworodka jest twarz, głos i dotyk najbliższych mu osób. Nie kupujcie niemowlakowi grających karuzelek nad łóżeczko, przytulanek ani specjalnej muzyki dla dzieci. Śpiewajcie, opowiadajcie co robicie, głaszczcie i noście – to najbardziej stymulujące zajęcia dla waszego dziecka.

Elektroniczna niania

Obecności rodziców nie zastąpi żadne, nawet najdoskonalsze urządzenie. Najczęściej mama i tata słyszą i czują każdy ruch małego dziecka, które śpi w ich łóżku lub koło niego.

Waga dla dziecka

Nie ma konieczności ważenia zdrowego, urodzonego terminowo dziecka przed i po karmieniu piersią. Wystarczy obserwować dziecko i jego wagę na kontrolnych wizytach u lekarza.

Termometr

Przygotowując kąpiel dla dziecka zadbaj o to, żeby było spokojne, syte, a w pomieszczeniu było ciepło. Sprawdź czy woda w wanience ma odpowiednią temperaturę zanurzając w niej swój łokieć – jeśli dla ciebie będzie przyjemna, będzie również dla dziecka.

Zbędne ubranka

Każda mama lubi ładnie ubrać swoje maleństwo, jednak podczas gromadzenia wyprawki nie przesadzajmy z kupowaniem ubranek. Podczas pierwszego okresu życia dziecko nie będzie miało wielu okazji do “prezentowania” się:) Najbardziej przydatne są rzeczy praktyczne, które możemy ubrać w domu i na spacer. Kupcie rzeczy używane, które są zdrowe, oszczędne i ekologiczne.

Buty dla noworodka

Pierwsze buty jakich będzie potrzebowało twoje dziecko, to miękkie buciki do nauki chodzenia. A nawet bez nich na pewno nauczy się chodzić:) Nie kupujcie butów dla noworodka, ponieważ mogą niekorzystnie wpływać na rozwój stopy.

Foto


Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: https://dziecisawazne.pl/
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

5 przepisów na niesamowite lody z bananów!

Czy fluor jest niebezpieczny?

8 sposobów, które pomogą ukoić płaczące niemowlę

Przejdz do: