Kategorie
Niemowlę

10 rzeczy dla noworodka, których nie musisz kupować

Łóżeczko

Nie musicie kupować łóżeczka, jeśli zdecydujecie się na wspólne spanie z dzieckiem. Co-sleeping buduje poczucie bezpieczeństwa i bliskości. Jest wygodne podczas nocnego karmienia piersią i zalecane jako profilaktyka zdrowotna. Jeśli z jakiegoś powodu będziecie woleli spać osobno, możecie kupić łóżeczko w późniejszym terminie (najlepiej używane, pozbawione toksyn znajdujących się w farbach i lakierach).

Przewijarka

Ubranka dziecka możecie umieścić w szafie rodziców, a maleństwo przewijać na swoim łóżku, kocyku czy sofie.

Środki piorące dla dzieci

Na rynku znajdziemy firmy, które produkują specjalne proszki do prania rzeczy dla niemowląt. Najlepiej jednak – jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań – prać ubranka maleństwa wraz z rzeczami reszty rodziny. Pranie w nietoksycznym, ekologicznym proszku do prania jest zdrowe i bezpieczne, także dla noworodka. Żeby przygotować ubranka na powitanie dziecka możecie wyprać je np. w orzechach piorących.

Kosmetyki dla niemowląt

Nie kupujcie chemicznych kosmetyków dla swojego małego dziecka! Jeżeli zdecydujecie się na naturalną pielęgnację noworodka, możecie myć maleństwo wodą z dodatkiem kilku kropel mleka mamy. Zdrową alternatywą dla kosmetyków konwencjonalnych są kosmetyki ekologiczne, lub te wykonane własnoręcznie.

Zabawki dla dziecka

Najlepszą „zabawką” dla noworodka jest twarz, głos i dotyk najbliższych mu osób. Nie kupujcie niemowlakowi grających karuzelek nad łóżeczko, przytulanek ani specjalnej muzyki dla dzieci. Śpiewajcie, opowiadajcie co robicie, głaszczcie i noście – to najbardziej stymulujące zajęcia dla waszego dziecka.

Elektroniczna niania

Obecności rodziców nie zastąpi żadne, nawet najdoskonalsze urządzenie. Najczęściej mama i tata słyszą i czują każdy ruch małego dziecka, które śpi w ich łóżku lub koło niego.

Waga dla dziecka

Nie ma konieczności ważenia zdrowego, urodzonego terminowo dziecka przed i po karmieniu piersią. Wystarczy obserwować dziecko i jego wagę na kontrolnych wizytach u lekarza.

Termometr

Przygotowując kąpiel dla dziecka zadbaj o to, żeby było spokojne, syte, a w pomieszczeniu było ciepło. Sprawdź czy woda w wanience ma odpowiednią temperaturę zanurzając w niej swój łokieć – jeśli dla ciebie będzie przyjemna, będzie również dla dziecka.

Zbędne ubranka

Każda mama lubi ładnie ubrać swoje maleństwo, jednak podczas gromadzenia wyprawki nie przesadzajmy z kupowaniem ubranek. Podczas pierwszego okresu życia dziecko nie będzie miało wielu okazji do „prezentowania” się:) Najbardziej przydatne są rzeczy praktyczne, które możemy ubrać w domu i na spacer. Kupcie rzeczy używane, które są zdrowe, oszczędne i ekologiczne.

Buty dla noworodka

Pierwsze buty jakich będzie potrzebowało twoje dziecko, to miękkie buciki do nauki chodzenia. A nawet bez nich na pewno nauczy się chodzić:) Nie kupujcie butów dla noworodka, ponieważ mogą niekorzystnie wpływać na rozwój stopy.

Foto

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

3 odpowiedzi na “10 rzeczy dla noworodka, których nie musisz kupować”

no ja od siebie dorzuce jeszcze milion niepotrzebnych zabawek dla niemowlaka. :D Naprawdę nie trzeba zawalać pokoju maleństwa niepotrzebną masą misiaczków, dodając do tego, że one to chyba są bardziej dla nas, bo taki maluch ich nie widzi. My mamy głównie jednego misia, który na dodatek jest termoforkiem jak się w nim schowa wkład żelowy (ciepły miś MR B), ma metki, kontrastowe kolory i więcej miśków nam nie trzeba. Może potem ale też chcemy nad tym panować, żeby to był pokój a nie wysypisko.

To jest chyba jedyny prawdziwy artykul o potrzebach niemowlaka, ktory istnieje. Wiem, bo jestem mama trojki. To cale urzadzanie „na bogato”, rozmaitosc sprzetow I gadzetow to jest slepy konsumpcjonizm albo chec zaimponowania komus – nie dziecku na pewno. Spanie osobne w krolewskich pokoikach w towarzystwie elektronicznej niani – slabe! Dziecko potrzebuje czuc cieplo, zapach I goos rodzicow. Cosleeping jak najbardziej tak, przy zachowaniu bezpieczenstwa (poduszka miedzy mama a dzieckiem lub dostawka) swietnie sie sprawdza. Szkoda, ze wiele polskich celebrytek afiszuje sie bogactwem wprowadzajac w blad I w kompleksy wiele mam. Minimalizm, drogie panie! Pieniazki zaoszczedzcie na pozniejsze mebelki, rowerki itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.