Bestseller "Rozwój seksualny dzieci" - dziś 30% RATATU
| 3 tydzień ciąży

3 tydzień ciąży

Przyszła Mama

Jest to czas zapłodnienia, czyli połączenia się dojrzałej komórki jajowej z plemnikiem.

Cykl miesiączkowy trwa około 28 dni, owulacja przypada na 14 dnień cyklu. Po ejakulacji (wytrysku nasienia) miliony plemników wędrują z pochwy w kierunku jajowodów. Do dojrzałej komórki jajowej dociera zaledwie kilkaset plemników, z czego tylko jeden- najsilniejszy pokona osłonkę przejrzystą komórki jajowej i wniknie do jej środka. Tam plemnik ulegnie rozpuszczeniu a jego jądro zawierające materiał genetyczny połączy się z jądrem komórki jajowej. Ten proces nazywamy zapłodnieniem. Dalej zapłodnione jajo, czyli zygota dzieli się na dwie komórki, które ulegają dalszym podziałom. To skupisko komórek- morula przesuwa się wzdłuż jajowodu aby po 7 dniach od zapłodnienia zagnieździć się w jamie macicy.

Jesteś już w trzecim tygodniu ciąży, ale nie jesteś jeszcze w stanie zaobserwować żadnych zmian zachodzących w Twoim organizmie.

Pamiętaj, aby dbać o suplementację, zdrowe odżywianie, pozbądź się wszystkich nałogów.

Od tego czasu jesteś odpowiedzialna nie tylko za siebie, ale za życie indywidualnej istoty, która ma do Ciebie pełne zaufanie.

Twoje dziecko

Zarodek, który nosisz w swoim łonie jest wielkości główki od szpilki, składa się zaledwie z kilkunastu komórek, które stale się namnażają. W tym czasie ma on 0,15 milimetra średnicy i z dnia na dzień się powiększa. Już w trakcie zapłodnienia została ustalona płeć Twojego dziecka. Zależy ona od zestawu chromosomów, który niesie ze sobą plemnik. Jeśli znajduje się w nim chromosom Y-  możecie spodziewać się chłopca, jeśli X- urodzi się Wam dziewczynka.


Celina Szwinta

położna i mama Janka. Pasjonują ją podróże i tradycyjne metody położnicze w różnych kulturach na świecie. Dlatego, po kilku latach pracy w polskim szpitalu postanowiła wywrócić swoje życie do góry nogami. Zdobywała doświadczenie w Kenii, w domu porodowym „Bumi Sehat” na Bali oraz w rejonie dotkniętym tajfunem na Filipinach. Wprowadzała naturalne praktyki położnicze w klinice w Kambodży. Na co dzień medytuje i praktykuje jogę.
Odwiedź stronę autorki/autora: http://coztegozedaleko.pl


Czytaj na dziecisawazne.pl

zdrowie
13 najczęstszych błędów w żywieniu dzieci (i jak ich unikać)

wychowanie
Dlaczego dzieci potrzebują edukacji seksualnej? (według WHO)

wychowanie
Zajęcia dodatkowe – realne potrzeby a wyścig szczurów? Cz. 2

POLECAMY
Camp Mazury! – wakacje bez tabletu w najbardziej zielonym rejonie Polski

wychowanie
Zajęcia dodatkowe – realne potrzeby a wyścig szczurów? Cz. 1

edukacja alternatywna
Jak skutecznie nauczyć się języka obcego? Jedynie we współpracy ze swoim mózgiem!

wychowanie
Dlaczego dzieci dotykają miejsc intymnych i pokazują je innym?

wychowanie
Co to znaczy akceptować dziecko?

POLECAMY
Dlaczego warto chodzić z dzieckiem na basen?

rodzina
Matko! Bądź dla siebie dobra